Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

5 minutes ago, ninja said:

Počinje TV time i moram pustiti ostalima malo slobode :) ... ja sam ložio Marantza od jutros :)

Opaaaam . . . . Marantz stajl . . . . :)

Neka, neka . . . . i ja ovde prigasio Quad & Audial/Shiga i spremio :popcorn:  za  " Senke nad Balkanom " . . . ide nova epizoda . . . 

A evo ga i trailer . . . 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Stradi said:

Moze li slika tvog gramofona u celosti. Cini mi se da je izuzetno lep.

Свакако:

dwr_phase_one.thumb.jpg.65ea7ce0bd5681acb275de85b5bce57b.jpg

Ово је тек прва фаза, зато га и нисам претставио. Сада се ради кутија за мотор и контролер (фаза 2) и онда још једна ручица (фаза 3).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svidja mi se. Pre svega uspeo si u moru slicnih resenja da budes ipak specifican u dizajnu sto je danas jako tesko. Izrada je izgleda vrhunska a i kombinacija boja mi se svidja. Svaka cast . Siguran sam da jako dobro svira. Za kraj da dodam samo da se poigras razlicitim materijalima za mat bices iznenadjen. Predlazem aluminijum, kao i bakar a i kozu pored ovog akrila koji koristis. Hvala za sliku.

9 minutes ago, InSides said:

Свакако:

dwr_phase_one.thumb.jpg.65ea7ce0bd5681acb275de85b5bce57b.jpg

Ово је тек прва фаза, зато га и нисам претставио. Сада се ради кутија за мотор и контролер (фаза 2) и онда још једна ручица (фаза 3).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

jeli, majketi, jesul' i police od Delrina (POM)? :)

Нису. :)

Полице су од белог мермера (Прилепец, мермер из Прилепа у Македонији). Пробао сам POM (Delrin) - али се ПОМ плоча тих димензија лако криви. Уједно, вибрациона анализа је утврдила да је овај тип мермера вибрационо најподеснији (поред гранита, дрвета, ПОМ и стакла).

2 hours ago, Stradi said:

Svidja mi se. Pre svega uspeo si u moru slicnih resenja da budes ipak specifican u dizajnu sto je danas jako tesko. Izrada je izgleda vrhunska a i kombinacija boja mi se svidja. Svaka cast . Siguran sam da jako dobro svira. Za kraj da dodam samo da se poigras razlicitim materijalima za mat bices iznenadjen. Predlazem aluminijum, kao i bakar a i kozu pored ovog akrila koji koristis. Hvala za sliku.

 

Хвала. :)

Грамофон је дизајниран да се користи без мата. Зато је горњи тањир (који није у контакту са осовином лежаја директно) од POM-а (полиоксиметилен) који је сличан PVC-у по неколико кључних параметара тако да је интерфејс са типичним плочама од PVC-а доста ближи до идеалном од, рецимо, акрила.

Пробао сам доста различитих материјала пре него што сам одлучио да користим POM - предност је очигледна. Једино нисам успео да експериментисам са Тефлоном (PTFE) - тешко је купити плоче тих димензија локално, а и уреживање навоја није баш једноставно.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Voleo bih da probas bakar kao poslednji materijal ispod ploce od bar 4mm debljine . Rezultati su neverovatni. Mozda posle napravis i tanjir od bakra ko zna :D. Ja sam se svojevremeno igrao dosta sa svim materijalima. . Ali naravno ne zelim da teram na bilo sta. Radujem se unapred ako bude posebna tema posvecena lepotanu. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...