Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

bio na sajti one hifi, preslušavao one ploče koje su na akciji, naleteo na neku jadnicu koja izvodi She moves on od Paul Simona  sa osećajnošću koja bi blokirala i lift u hotelu od 4 zvezdice gde je takva bezmuda muzika i namenjena.

Kao dekontaminaciju sam pustio original. Bar mislim da je to original. Jojbolanrazlike drastićne.

saints.jpg

saints2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Woland said:

vid šta vas je kučkara :)

jes vala,vole mjuzu,da dremaju uz to ..moj se zasad samo jedino  digao na sve cetri iz te faze dremusanja kad sam pustao Art Ensemble "Full force"..nije jadnicak znao sta to vristi ko papige,cas iz levog,cas iz desnog zvucnjaka..posle se primirio,i proknjizio verovatno "eno gazde ponovo van sebe,kad slusa vaku siznutu mjuzu" :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Berlinska Filharmonija je u oktobru 2015 izvela svih 9 Betovenovih simfonija.. dirigent je bio Simon Rattle.. izdanje na vinilu je snimano sa 2 mikrofona, digitalna izdanja ovog ciklusa se razlikuju.. vinil je objavljen u 2000 kopija.. snimak i mastering su na nivou kako se to nekada radilo, vinil je odlično narezan pa odštampan, što je danas skoro pa izuzetak.. a zvuk je veoma blizu koncertnom, pod uslovom da su sedišta po sredini :)

 

 

počeo sam sa Petom, ona mi je u sećanju najsvežija, bio nazočan u Pešti Ivan Fišer je dirigovao, Concerto Budapest je izveo kao dokaz svoje umešnosti.. Berlinska Filharmonija je Petu izvela ne dokazujući baš ništa nikom - tamo u Berlinu Betoven i danas stanuje :)

 

 

čitao sam mlake kritike na račun Simona Rattlea, i to iz UK, u vezi ovog ciklusa - mogu da mu duvaju.. ovo je prvi celokupan ciklus Betovenovih simfonija u 21 veku, u rangu je sa Karajanom, Bernštajnom i ostalim besmrtnicima..

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On ‎2017‎.‎09‎.‎13‎. at 8:34 AM, paja959 said:

jes vala,vole mjuzu,da dremaju uz to ..moj se zasad samo jedino  digao na sve cetri iz te faze dremusanja kad sam pustao Art Ensemble "Full force"..nije jadnicak znao sta to vristi ko papige,cas iz levog,cas iz desnog zvucnjaka..posle se primirio,i proknjizio verovatno "eno gazde ponovo van sebe,kad slusa vaku siznutu mjuzu" :P

Steve Tibbetts "Norhern song" :wub:... i uobicajena sema cetvoronosca,najurcao se u toku dana,sad drema uz mjuzu..

st 1.jpg

st 2.jpg

st 3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno van gramofona:

Ja se malopre vratih iz Napulja gde sam pronasao neku prodavnicu starih ploca. Cene otkidaju za ploce jazz produkcije, (25-30eu cca) ali su zato super ocuvane, bukvalno kao nove... Iz jedne gomilice izvukoh 3 kom. svaka po 5 eu ali dobih ih za 10.5eu posle sekundu dve cenkanja. :icon_mrgreen:

Glen Campbel, Linda Rondstadt, Soungarden. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...