Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

^ nek se gužvaju sa kontratenorima, deca da se igraju :angry:

ali DG mono Jochumovo vidi gore (ipak reizdanje ali iz 1961 :) ) je jedno od temeljnih.. nema šta da mu se prigovori.. onako.. ko da čitaš Tolstoja.. Harnoncourtove verzije liče na Dostojevskog :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon ugodnog povratka kuci slusajuci RTB 2 i jednocasovni prikaz vrhunskog mezzosoprana Suzan Grem ( peak emisije mi je definitivno bila arija Kerubina iz "Figarove zenidbe", te se setih prijatelja koji preferira ovo :) ), dodjoh kuci i odma' "na keca" pustio :

 

br1.jpg

br2.jpg

U potrazi za " Amar Caballero ". . . .:search:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Atm . . . . 

t1.jpg

t2.jpg

Jedan od flagrantnih primera kako RTB izdanje moze zvucati ako ne bolje, ono bar kao GEMA ( Polydor Germany ) izdanje.

Svojevremeno poredjen ovaj primerak 1 na 1 sa GEMA.

Opet .... i opet se vracam i kunem sve one sto rashodovase i rasprodase tu liniju za vinile u RTB-u.

Pa neka i budu direkt te ploce dovlacene iz "Dojch" . . .  pa lepljene etikete RTB na sam vinil . . . . nebitno . . . . nema vise . . .  boodale smo bili i ostali sto smo pasivni. 

Jbga.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

predivna cilemile muzika, beše new age su je zvali svojevremeno? ostavljam poznavaocima da je sortiraju gde treba, dotle ću je u neznanju slušati ponovo i ponovo...

p.s. kao što je Kolega izrazio žal za dobrim tiskarnicama ploča, tako ja sad javno izražavam žal za distributerima stranjskih ploča poput P.P. Naisuss Records koja je "kriva" za ovu ploču koju sam dobio u studentskim danima od Posebne Osobe... zubu vremena je odolela i ploča i Posebna Osoba, doduše samo je ploča ostala kod mene što ne umanjuje vrednosti ni ploče ni uspomena...

WP_20170209_21_15_27_Procompressed.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, Doktor said:

@paja959

Rek'o ti ja da je taj LP pokazni primer kako moze dobro delovati xtra talentovan i uvezban dvojac gitara ( Marriott-Frampton ). :thumbsup:

Meni ovaj LP omiljeni od "hamblovaca".

Framptona bas u solo varijantama ne trosim :).."Performance-Rockin' the Fillmore" i majka i maceha meni od njih,al volem i ovaj "beli"..

https://www.youtube.com/watch?v=xY2ehCpaIPU

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, paja959 said:

Framptona bas u solo varijantama ne trosim :)..

Frampton je odlaskom u solo "vode" za 180 stepeni promenio svoj stil kako sviranja, tako i muzickog pravca ( iz Psychodelic, Hard Rock u Pop Rock ). Seti se samo one numere "Do You Feel, Like We Do" gde je prakticno bio promoter one pedale sa crevom - Talk Box i to je u ono vreme kada se pojavilo zaista i bilo atrakcija. 

Medjutim, njegov rad u Humble Pie je vredan paznje ( upravo na ovom LP-u koji slusas, kao i na ona prethodna dva ).

fr1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...