Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Bio pre neko veče u prodavnici PGP u Makedonskoj ;) Danas je to Metropolis records. Sve je isto kao nekad - stalaže sa pločama ali tu je i novi bonus materijal: pivo, Tehniksi 1210 i žive svirke. A u izlogu...

 

ABC.jpg

 

Ultimativna, do danas neprevaziđena* konceptualna pop-rock opera - Lexicon of Love. Kada zažmuriš kao da gledaš Bergmana. Slušati od početka do kraja, bez preskakanja, jednom, pa sutra opet...

 

* OK, i Quadrophenia je tu negde ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaka cast za ABC i "Lexicon of Love" ( pa, rasli smo uz to, slusali po diskotekama, zurkama, ... ), ali je Quadrophenia nesto sasvim drugo po meni.

Mozda bi se pre mogla praviti komparacija "Quadrophenia" vs. "Tommy"  ( The Who vs. The Who ;) )?

Isto tako ABC vs. The Human Leguae ( mozda jos bolje Haircut 100 ) ?

 

"Poison Arrow" vs."Don't You Want Me" ( "Favourite Shirts (Boy Meets Girl" ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trenutno - druga strana ploče. Uživancija... :respect:

attachicon.gifDSC05133.JPG

 

Odlican izbor za uzivanciju. B side je zbog " Sheep" bonus uzivancije. :)

 

Jel ima u SRB da se kupi u dućanu ploča Pink Floyd Animals u novom agregatnom stanju da ne dajem velike pare za poštarinu a da pri tom mogu da zavlačim prstiće među ploče i da biram šta bih još mogao da uzmem?

 

Koliko je meni poznato - nema.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Loša vest je da se zatvorila radnja Pinball Records u Makedonskoj :( Magdalena kaže da će preći na on-line prodaju. Više nemam gde da kupujem omote, argh...

 

http://www.pinballwizardrecords.com/

 

Još gora vest je da su prodavci ploča odlepili sa cenama, bio sam na berzi u Mikseru za vikend i pokazao sam im šipak svima. Govorim o o dobrim mint pločama - 2000 ili 3000 pa i 4000 je sve za šta se uhvatim, aloooo ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ima u SRB da se kupi u dućanu ploča Pink Floyd Animals u novom agregatnom stanju da ne dajem velike pare za poštarinu a da pri tom mogu da zavlačim prstiće među ploče i da biram šta bih još mogao da uzmem?

Natrco na nju, zid i tamni stranu...  u Mikser hausu pre par meseci. Ajd, ce pogledam. Al to su bili remasteri, tek da znas. Meni licno  nije smetao mnogo remasster ( jbg nemam bolju, a krckanje ne ljubim,,,)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Natrco na nju, zid i tamni stranu...  u Mikser hausu pre par meseci. Ajd, ce pogledam. Al to su bili remasteri, tek da znas. Meni licno  nije smetao mnogo remasster ( jbg nemam bolju, a krckanje ne ljubim,,,)

 

Ja sam probao sa remasterima i odustao... Baš "Pink Floyd - Wish You Were Here" - ima slabiji signal i lošije se čuje od starog Jugotona. Možda mi se zalomio primerak... Isto i J.M.Jarre i Grant Green... Mnogo je to za moj džep. :(  A baš sam hteo da bude novo i da ne krcka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam probao sa remasterima i odustao... Baš "Pink Floyd - Wish You Were Here" - ima slabiji signal i lošije se čuje od starog Jugotona. Možda mi se zalomio primerak... Isto i J.M.Jarre i Grant Green... Mnogo je to za moj džep. :(  A baš sam hteo da bude novo i da ne krcka...

Slazem se, al kad nemam bolji, a preprodavci za dobre primerke traze bezobrazno visoke cene.  E nedam. Dovoljno sam se naplacao poreza na budale. Ne kazem da su remasteri dobri, al neke ploce jednostavno svaka pristojna kuca mora da ima. kako god da se cuju. A masne guzice preprodavaca, nek drugi podmazuju.

 

... Ima medju njima i ok ljudi, al ih malo....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slazem se, al kad nemam bolji, a preprodavci za dobre primerke traze bezobrazno visoke cene.  E nedam. Dovoljno sam se naplacao poreza na budale. Ne kazem da su remasteri dobri, al neke ploce jednostavno svaka pristojna kuca mora da ima. kako god da se cuju. A masne guzice preprodavaca, nek drugi podmazuju.

 

... Ima medju njima i ok ljudi, al ih malo....

 

 

lagano se to prenosi i kod nas

 

odu "profesionalni" preprodavci sa buvlje pijace u BG i od braće preprodavaca otkupe količne LP - najčešće smeće koje gore nije moglo da prođe i donesu i počinje prodaja.

 

kao znaju što prodaju pa su počeli da lupaju cijene od 10 do 20-30 eura zavisno od očuvanosti i vrijednosti po kriterijumima samo njima znanim

 

smeće izbor još veće smeće kvalitet kako vinila tako i omota

 

slično krenulo i sa magnetofonskim trakama i metalnim reelovima

 

pokradeno iz radio stanica pa se prodaje po 30eura komad

 

nebitno

 

naleti po nešto i sa razumnim cijenama

 

trenutno na vrtešci za popodnevno opuštanje

 

post-38-0-62089700-1455378754_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Loša vest je da se zatvorila radnja Pinball Records u Makedonskoj :( Magdalena kaže da će preći na on-line prodaju. Više nemam gde da kupujem omote, argh...

 

http://www.pinballwizardrecords.com/

 

Još gora vest je da su prodavci ploča odlepili sa cenama, bio sam na berzi u Mikseru za vikend i pokazao sam im šipak svima. Govorim o o dobrim mint pločama - 2000 ili 3000 pa i 4000 je sve za šta se uhvatim, aloooo ;)

 

 

Imaš omote i na KP, ako te mrzi da se od spolja cimaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dosao sa kobasicijade, vratio par uzgubljenih kila i krecem sa ovim.

Brate Revoxe, posto si iz iste branse veselih na klopu, velikiv pozdrav i tek informacije radi da znas. U Belom blatu kod Zrenjanina bila kobasicijada. Pa ti nastavi da retko zalazis vamo.  Cist haj end. Pobednicke kobaje, dunja, pa opet kobaje, pa dunja, dunja, dunja.... pa jedva nekako do Bg.

Pozdrav

post-264-0-01508900-1455385104_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav ZFL, :oke:

Odlete ti u kosher Flojde. Moram da priznam, meni bolji Flojdi posle Bareta ( e sad sam ugasio). Svojevremeno ko klinac, doneo Atom hreart mother iz Trsta,  nije mi se svidela ploca, a dadoh silnu lovu za nju. Jos na kraju Alenov psihodelicni dorucak. To me skroz dokusurilo. Od tada, samo kasni Flojdi. jbg, prvo sto sam cuo od Flojda bio dark side i Wish you...

 

Moracu sad pod stare dane da je cujem ponovo. Cisto da pored krave na igli, ne ostanem vo na usima. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...