Jump to content
milovan1963

Neverovatan diy strujni kabel

Preporučeni Komentari

Mislim da je cistoca samog materijala od kljucne vaznosti, pa zatim ide geometrija samo kabla....nema potrebe puno lupati glavu o zid, barem sa kablovima moze vecina nas da se igra, ne kosta puno, treba samo volje i vremena.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima
31 minutes ago, zbotic said:

U pravu ste bitan je svaki centimetar. Vec rekoh da znam u cemu je caka, ali i da to znanje prodajem za 500eura. Mozda i dignem cijenu jer ocito interes raste... Smrtno sam ozbiljan, ne zajebavam se. Ne trolam, a tko mi ne vjeruje sto cu mu ja, neka radi tko sto hoce.

ja ti verujem.

evo slike 2 vrhunska kabla, koje ja koristim.

prvi je za SS, a drugi za cevne uredjaje.

111.jpg

222.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

BTW za ove koji su tek otkrili pletenje i kukičanje u audio svrhe da napomenem da smo se time bavili kada smo bili mali prije puno godina, desetljeća :)

Šteta što se ne vidi fina struktura ala paška čipka budući je završilo u bužiru. :)

Ove popularne nude šildane vjerojatno sam prvi donio u ove krajeve (balkansko-turski region) prije petnaestak godina, ali to je već prepotentno od mene pa neću da se hvalim.:loleverybody:

Pet šest godina recenziranja svega i svačega zaboravimo. Ogluših......

paška čipka.jpg

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Tipicno ignorantski komentari koji se uvijek na koncu svrse pokusajem vrcavog humora.
A ustvari je smesno posle toliko godina staza u DIY nazvati kabl za peglu vrhunskim kablom.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam, ocito pogresno zamislio, da se bar u diy zajednici ljudi malo zalece  od fifi mitologije(nemoguce je izlecenje, i nepotrebno), kada kontrolisu neke detalje, proizvode uredjaje, savladavaju kojekakve probleme, upoznaju se sa vrlo razlicitom problematikom i raznim tehnikama.

Ali vidim da postoje i "ortodoks kelti" :) koji uzgajaju neka verovanja, sto je jedna strana problematike i zabave, ali sa druge, intenzivno odbijaju bilo kakav dublji tehnicki pristup.

koji deluje prosto, a nije bas prost, zahteva ucenje, iznad ucenja sakupljenog po skolama, do nekog nivoa.

A onda se i mitologija hifija i ucenje recimo transmisionih linija, tretiraju podjednako, kao odredjeno "usvajanje" informacija.

Nebitno je sto su jedne informacije nastale iz nauke i tehnologije, a druge iz nekog marketinga i traganja za pesnickom ekskluzivom ili razvoja butik ili mondenskih komponenti u toj oblasti.

A glavni dokaz "ravnopravnosti" je uspeh na trzistu, gde cak i zmijske vodice imaju trziste i apsolutno maksimalni i nevidjeni profit, koji se granici sa dzeparenjem, i prakticno mu legalno parira..mislim dzeparenju :) 

Pa sada, kom se toru prikloniti, onom gde, sada vec u vecini i agresivno, postoje "stvari" i pojave izvan i filozofije, da ne kazem fizike, mnogo blize magiji najglasnijih i najmastovitijih gurua, plod maste i prevarnih razmisljanja, ili onom toru gde se uci, mozga, meri, analizira, proba...

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Pa najbolje da raspravljaju samo oni koji imaju "zlatne uši i dobro čuju". Oni koji imaju nekakvo tehničko znanje i iskustvo nemaju pravo glasa, oni se trebaju skloniti pred najezdom onih koji su u većini.

Da, simbolika je jasna i kritčka prema onima koji svojom masovnošću protjeruju one koji znaju tj. barem se trude da nauče.  Sve treba pretvoriti u komercijalnu kaljužu gdje je jedino mjerilo cijena.

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah

• Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...