Jump to content

Neverovatan diy strujni kabel


milovan1963

Preporučeni Komentari

1 hour ago, vladd said:

Sumnjam da znas ikoga ko se ozbiljnije od mene IKADA posvetio kablovima...ali je to slucaj nepoznavanja neki okolnosti

Mozda ce zvucati neuctivo, ali vas stav po ovoj temi implicira zalud utroseno vreme bavljenjem istom.
Da ne budem pregrub, barem u onom delu gde ste zakljucili da nema razlike u sarenolikom kablovinju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

James Randy izmedju ostalog ponudio i lovu za duhove, paranormalno...i za jos neke druge stvari, covek je skeptik i protiv svega po zanimanju.... Zaludni matori nadrkani nejebac, koji od protivljenja svemu i svacemu, pametnom il glupom pravi biznis...Ako pisemo o istom....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, mrcelavi said:

Nismo se baš najbolje razumeli, kablove delim na dobre i loše, ultra hi end od xxxxx $ je prodavanje fetiša.

Odgovorio sam na zoranzu-ov post oko Lapp kabla. 

Možda moje uši ne čuju najbolje, ali,  najiskrenije, ja nisam primetio drastičnu razliku na Luxmanu promenom kabla, mada nikad nisam ni radio uporedni test pijačarskog i Lapa, možda bi i primetio neku nijansu, bem li ga.

A što se Luxmana tiče, topologija je to ista samo je ovaj nabildovan malo više. I ja sam godinama bio opijen njegovim zvukom ( klasična zamka) dok nisam prešo na lampe. Sada već primećujem da drastično svetlije svira i da je najbolje isključiti tonkontrole da ide na flet, presvetlo je to za moj ukus.  Ali stoji da je to vrhunska mašina i pružio  bi on mnogo više kad bi se povezao sa nekim finim lampaškim preampom.

Inače imam ga već 8 godina i nedam ga.

Da li ste mu ugradili IEC socket i da li ste radili neke intervencije na njemu?
Moze i na PP posto je off.

Zahvaljujem!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, BokiTokiVoki said:

James Randi Offers $1 Million If Audiophiles Can Prove $7250 Speaker Cables Are Better 

http://gizmodo.com/305549/james-randi-offers-1-million-if-audiophiles-can-prove-7250-speaker-cables-are-better

 

 

Samo sam hteo da pomognem nekome članu foruma koji je expert za problematiku kablova, da laganica pokupi milion dolara.

Pokazao prstom gde to ima da se uzme. Zar to nije san svakog Srbina? Laganica koferče sa milionče? Ne čuh - hvala, Boki. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinte me posto nisam naucno potkovan ali u nekoliko navrata sam svojim usima cuo razlike u kablovima, cak podsecam da je na jednoj demonstraciji na HiFi Show-u covek u istom sistemu menjao strujne kablove ( mislim na onaj zadnji metar do samih uredjaja) i jasno se cula razlika. E sad nek mi neko objasni koja je caka koji trik izaziva taj efekat...mozda je demonstrator imao iza ledja neki daljinski kojim je upravljao nekim tajnim filterima?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dioklecijan...hvala lepo! imam ja precih stvari da ubijem ljubicicu. :rolleyes: nego onako ko Goran B. uzmem sve dobre ideje i lepo ih izaranziram i eto proizvoda veoma bliskog vrhunskim fabrickim. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvim je sigurno da će te eksperimentiranjem tj. izradom vlastitog kabela postići razlike. To garantiram. Postoji i varijanta kada tih razlika nema, ali je vjerojatnost da krenete u tom smjeru danas vrlo mala. Toliko, možda pomogne u razješenju svetog grala audiofilskih (strujnih) kabela :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I jos samo da dodam neka zapazanja...iako sam naveo da sam na prezentaciji cuo razliku u zvuku izmedju strujnih kablova, na sopstvenim koje sam radio u konfiguracijama : Lapp, pleteni , sa i bez feritnog prstena sa sirmom, i sto nekih kombinacija NISAM CUO PROMENE. Ali zato kada sam unapredio komponente u svom kucnom sistemu sam dobio drasticne promene u zvuku. Zato kao sto neko rece: NABAVITE DOBRE UREDJAJE DA VAM DOBRO SVIRAJU, a ne da se trosi vreme na kablove.

p.s. Sada uzivam u liniji koja ide DAC AK4396, preamp SRPP 6n6p, F5, Van Den Hul CS122, B&O S45II

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa i sami uredjaji su deo istine.

Ja bih voleo da postoji kontrolisana sonicnost, recimo recept za pletenje mreznog kabla. Dali 5 petlji na 10cm, ili je veca sonicnost sa 7-8 petlji na 10cm..da li prvo uvrteti fazu i nulu, pa onda plesti dublete..

To mi je neartikulisano polje, kako kontrolisati uzrok-posledicu, kod neke licne i specificne reakcije 

Sto se prezentacija tice, skoro sam susreo odredjen kineski "suko" kabal(plasiran u kantu, sadami je zao stoga nisam ovekovecio slikom), koji iako ne vidno tanak, u sebi uopste nije imao uzemljenje, samo dve zice, ne vise od 0,5 kvadrata, ali na prikljucku uredno limce za gnd i na razdelniku viljuske zauzemljenje..a medjuveze nema.

Mogu da zamislim kako bi inferiorno takav kabal zvucao naspram bilo kakvog diy...

I posteno pitanje, da li bih takav kabal upotrebio u nekoj prezentaciji licnog proizvoda, u nameri da ostvarim profit? Mislim da bih...aproksimativno bih i mogao da tvrdim da je velika razlika nad losim kablom,a u poredjenju sa boljim, razlike bi bile suptilne...mozda bi neko cuo, a mozda i ne.. marketinske istinite lazi...

U sustini, neko pametno rece, ako se cuje razlika kablova, nesto u sistemu nije u redu.

E ja sam od onih sto vole tacan odgovor, sta nije bilo u redu i sta je doticni kabal doprineo, odnosno, na koji nacin.

 

A to naslepo ili blanko bacati pare i besomucno probati, ili cak i prividno cuti, to me uzasava..kao kada bih za grip random pio lekove, ili recimo po abecednom redu..mozda se nekada potrefi..ako se dozivi :) 

 

P.S.

Za preporuku

http://www.docfoc.com/povrsinski-skinefekat-i-efekat-blizine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobar uredjaj, bio fabricki ili diy, ce dobro svirati.

i sa "jutanim" kablom od pegle (moj favorit), i sa mambo-dzambo.

famu i mistifikaciju ostaviti dokonima.

---

trenutno jedino "kao skutijano" pojacalo kod mene je fabricki

hibrid - germanijum izlaz, nuvistor ulaz, i ima fabricki strujni kabl otprilike

malo deblji od aparata za brijanje. 6W na 4 oma.

u njega ce ici moj favorit jutani, kao od pegle, samo kad stignem da zamenim.

zvucnici su Yamaha slonovo uvo, ali ne sa dosadasnjim Fountek ribonima, vec sa po 2 alniko

papirna tvitera. zvucno sacuvaj boze. kome nije daleko, moze da svrati i poslusa.

97dB na 6W.

a strujne kablove, da ostavimo dokonima, isto kao i usmerene.

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne vidim zašto neko ne bi pravio svoj diy strujni kabl. Činjenica je da to može biti vrlo zanimljiv diy projekat i za relativno skromne novce se može dobiti komponenta u kojoj se uživa ili o kojoj se barem priča. Svakako će to biti iskustvo više kako za autora tako i za ljude iz njegovog okruženja. Ne treba banalizovati nečiji trud i istraživački duh - ima mnogo gotovih projekata na internetu, ne vidim razlog zašto se neko ne bi zabavio sa izradom nekog kabla. Priča o kablovima se ne završava sa kablovima za pegle i za aparate za brijanje - taj pristup odvraća mnoge koji bi barem pokušali nešto raditi. A da li je to sve isplativo ili nije, to znaju sami vlasnici kablova, i brendiranih i diy. Znam da se ljudi sjajno druže razmenjujući razne kablove, satima se sa pažnjom sluša isti muzički materijal, ima li razlike ili nema i lepo se zabavljaju. A na nekom FAK-u neka diyeri ponesu kablove koje koriste u svojim sistemima, bilo diy bilo brendirane, sastavi se sistem tamo koji je svima prihvatljiv, i može se napraviti jedno testiranje. Mislim i na kablove i na slušaoce :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Pa i sami uredjaji su deo istine.

Ja bih voleo da postoji kontrolisana sonicnost, recimo recept za pletenje mreznog kabla. Dali 5 petlji na 10cm, ili je veca sonicnost sa 7-8 petlji na 10cm..da li prvo uvrteti fazu i nulu, pa onda plesti dublete..

To mi je neartikulisano polje, kako kontrolisati uzrok-posledicu, kod neke licne i specificne reakcije 

Sto se prezentacija tice, skoro sam susreo odredjen kineski "suko" kabal(plasiran u kantu, sadami je zao stoga nisam ovekovecio slikom), koji iako ne vidno tanak, u sebi uopste nije imao uzemljenje, samo dve zice, ne vise od 0,5 kvadrata, ali na prikljucku uredno limce za gnd i na razdelniku viljuske zauzemljenje..a medjuveze nema.

Mogu da zamislim kako bi inferiorno takav kabal zvucao naspram bilo kakvog diy...

I posteno pitanje, da li bih takav kabal upotrebio u nekoj prezentaciji licnog proizvoda, u nameri da ostvarim profit? Mislim da bih...aproksimativno bih i mogao da tvrdim da je velika razlika nad losim kablom,a u poredjenju sa boljim, razlike bi bile suptilne...mozda bi neko cuo, a mozda i ne.. marketinske istinite lazi...

U sustini, neko pametno rece, ako se cuje razlika kablova, nesto u sistemu nije u redu.

E ja sam od onih sto vole tacan odgovor, sta nije bilo u redu i sta je doticni kabal doprineo, odnosno, na koji nacin.

 

A to naslepo ili blanko bacati pare i besomucno probati, ili cak i prividno cuti, to me uzasava..kao kada bih za grip random pio lekove, ili recimo po abecednom redu..mozda se nekada potrefi..ako se dozivi :) 

 

P.S.

Za preporuku

http://www.docfoc.com/povrsinski-skinefekat-i-efekat-blizine

Zaista, uz svo naprezanje nisam uspeo da pohvatam sustinu iznetog, moguce da je do mene ne bezim ni od toga.

 

7 hours ago, sax.hifi said:

dobar uredjaj, bio fabricki ili diy, ce dobro svirati.

Hoce, ali ce sa vrhunskim kablom svirati odlicno, to je poenta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, sir Oliver said:

Ajde da uvedemo jedino validno merilo. Empiriju.

. . .

        2.1. Subjekat B je gluv  ili toliko oštećenog sluha ili toliko zaslepljen predrasudama da ne čuje razliku u zvuku,

 . . .

Citajuci ovaj zabavan topik nekako se uvek rado vratim na post od @sir Oliver i stavku pod 2.1.

Hvala ti Branko na ovoj preciznoj klasifikaciji.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav od Filipa Visnjica....I just call to say i love you.....

Izgleda ovde koj cuje vodi se pod zakrzljao. Koj ne veruje taj je koser DIY-er. Koj ne moze taj najvise urla.

Doktore, svi ce oni na kanal kod tebe jedared, e tad da ih vidim:msn-rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, zbotic said:

"Vrhunski" kabel košta 2 eura/m', a ostalo je porez na neznanje.

Tako i treba biti.

Živila tržišna ekonomija!!!!:loleverybody:

"Vrhunski" se možes  najesti za 2eura (1l mleka+1vekna hleba) a sve ostalo je porez zbog nasih čula :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...