Jump to content

Neverovatan diy strujni kabel


milovan1963

Preporučeni Komentari

Sory, slika nema, jos sam pod blagim sokom onoga sta se sklepa ovo popodne zapoceto kao obicna zezancija koja je trebala biti obicno popunjavanje letnjeg popodneva...Na strujase nikada nisam nesto obracao paznju, vise sam gledao put signala i mislio da je samo to bitno. Naravno, uvek rado procitam utiske i za i protiv dobrih strujasa- inace kod mene je svuda lapp...na netu naletim ( neka se ne ljute oni koji su to videli pa im nije novost) na "susjednom " forumu na tipa potkovanim znanjem- nisam sacuvao koji je forum -kopji daje inf kako napraviti vrhunski diy strujas...ovako : termo zica 0.75 mm duzine 10m se isece na 9 komada od oko 1.1m. Potom se od tri napravi pletenica, i tako od ostalih. Znaci ima se 3 pletenice po tri zice. Vrh i kraj se necim obeleze da se pri spajanju lakse snadje. Naravno, procitah to skepticno...ali u fijoci mi kotur te zice ali od 1.5mm, a gotovo 3g mi stoje furutech gold uticnice kupljene za neku pravu priliku, i na posao...te tri pletenice se primaknu, donji deo u neku stegu a gornji uvrce u jednom pravcu nekoliko krugova  i ucvrsti da se ne odvrce i sve namota izolir trakom da se ne odvrne...buzir nemam. stavljen na mesto lapp-a na ampu koji ima do ampa quaide uticnicu a dole neku obicnu . Slusan prvo tjuner jer nisam verovao u ikakav rezultat...posle par trenutaka sam sokiran...rezolucija,detalji, nestao onaj niski mutni bas koji pola sakrije na tjuneru, neverovatno- na obicnom tjuneru.

neverujuci, 10x menjam lapp i njega, i uvek zaprepascenje. Zvuk sa cd-a necu ni komentarisati...

Dve stvari sam primetio - furutech tesnje ulazi u amp, i sada malko mora pot vise odvrnuti za istu jacinu, i to je sve...da li je pletenica toliko superiorna u otklanjanju smetnji iz struje od shirma lapp-a,da li ona doprinosi ovom ili pozlaceni furutech ne znam a da je tako na lappu je bila quaide pa nista  ,  za mene je ovo danas otkrovenje u zvuku zahvaljujuci i termo zici od 500 din.

Eto, mozda nekom bude i poucno, i naravno ne mora furutech

I da , ja sam sekao zicu na 1.3m duzine jer pletenjem spadne na oko 1.1m.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednom prilikom kod prijatelja prilikom igranja sa žicama smo najveće razlike uočili upravo nakon promjene strujaša. Kod sebe nisam testirao, pa ne mogu zasigurno tvrditi, a još manje objasniti zašto ima razlike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako,

- svi lappovi su sa nevezanim shirmom, zvuk jednostavno neuporedivo mutniji, lapp ostao na razvodnoj letvi na zidnom utikacu

-nema lema, sve na "zivo"

- zzz "sad to isto ali bez pletenja" - ne razumem

-pletenje lako- ko ne zna : tri zice jedna pored druge dole vezane da se ne otpletu, ide desna u sredinu izmedju one dve pa leva izmedju i tako sve do vrha...

- nemam slike, umotano sve u crni izolir...nisam verovao da ce ista biti od ovoga

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa isto to samo bez pletenja kablova

rece da si rotirao kablove, jedan kraj u stegu a drugi rotiras?

:)

bez uvrtanja kablova, nego "pravi" kablovi?

...

Mada je tu verovatno od vaznosti i furutech konektor

to bi trebalo kompletirati sa zenskim koji dolazi na uredjaj i po mogucstvu neki

kvalitetniji suko za u zid kao i njegov par

.

pretpostavljam da je samo furutech europa tip na kraju kabla

od ova 4 mesta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavi link sa koga si to video ako vec nemas slike pa da pogledamo.

ne mogu naci link, to je sa komsijskog foruma- nije audiofil nego neki drugi, ali nasao sam mesto sa kog je uzeta ta ideja : Ozren Bilan, knjiga Akustika prostorija, tema - diy cujno bolji mrezni kabel...i objasnjenje i slike

zzz - furutech i na letvi i na ampu (FI 11 , FI- E11 )

narode, bez vece pompe, ovo radi posao i pored njega lapp je umro...opet, ne mora furutech, a termo zica je verovatno jer se lako plete i savija i kad je kabel upleten. Sigurno je da moze i obicna licnasta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je, u skladu sa naslovom teme, sve ovo prilično neverovatno. Bar dok ne vidim na slikama... :buehehe:

Ili dok ne čuješ...

First watt and last meter... Ali „meter“ k'o u kilomet{ar,re}...

Moj odgovor je bio javan, jasan i glasan: upravo tako, posljednji metar mrežnog kabela od utičnice na zidu do audio uređaja može bitno promijeniti zvuk sustava i to na bolje ili na gore. Međutim, imate li sustav prosječne ili ispodprosječne vrijednosti, te promjene će biti manje čujne, na vrhunskom sustavu primijetit će se i te kako. Efekt može biti ogromno poboljšanje.“

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lapp treba da ima otkacen sirm na OBE strane. Probaj tu varijantu...

lapp je kod mene svo vreme slusan sa otkacenim sirmom na obe strane. Probano i sa otkacenom jednom, ali nisam cuo neku razliku.

nesic je dao pravi link - izrada kabla, tu sve pise, ko ima volje neka radi ko nema neka zivi i dalje u zabludi o lapp-u kao best, kod mene lapp postaje deo istorije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oćemo GB silikonske žice :)

 

OB: Ovdje je vrlo važna izolacija koja mora biti od silikona - onda kabel ima u oznaci slovo S ili izolaciju od politetrafluoretana - oznaka je PTFE.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

lapp je kod mene svo vreme slusan sa otkacenim sirmom na obe strane. Probano i sa otkacenom jednom, ali nisam cuo neku razliku.

nesic je dao pravi link - izrada kabla, tu sve pise, ko ima volje neka radi ko nema neka zivi i dalje u zabludi o lapp-u kao best, kod mene lapp postaje deo istorije

Ma pravio sam ja taj kabal pre dosta godina. Tada nisam mogao da biram pa sam kupio ono sto sam nasao. Koliko se secam nisam bas ubedjen da je kvalitet "bakra" bio na nekom nivou a i konektori su bili daj sta das, najgori buvljacki. Drugih nije bilo...

Vise se i ne secam sta i kako ali taj i jos neke je zamenio Lapp. Daleko od toga da tvrdim da je Lapp najbolji :) ali se kod mene pokazao bolje od raznih pletenih kablova. Mada su na Lapp-u dosta bolji konektori nego na tom pletenom. Koliko to ima uticaja ne mogu da tvrdim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo kabla. Malo raspreden na jednoj slici da se vidi bolje o cemu se radi. Ako se lepo upredu sve 3 pletenice nema potrebe za dodatnim ucvrscivanjem ili termo buzirom. Kabal se nece raspresti. 

post-171-0-52215300-1374600519_thumb.jpg

post-171-0-55947900-1374600535_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...