Jump to content

Zvucnica za toscu 50


ulv

Preporučeni Komentari

Bok

 

Od kad znam za sebe imam ovaj gramofon u kuci koji je doslovno nekoristen - nekako se slomila igla prije sviranja prve ploce, i ja bi to sad zelio vratiti u pogon.

 

Problem je sta nikad nisam imao iskustva s gramofonom pa nemam pojma da li sve zvucnice mogu na sve gramofone.

 

Guglajući po internetu, dosa sam o zakljucka da bih jednu od navedenih zvucnica: ortofon om5e ili audio technica at95e. E sad, ja nemam pojma da li se te zvucnice mogu staviti na njega, pa bih molio neku iskusnjaru da mi kaze, jer stvarno nigdje po internetu ne mogu pronaci konkretan odgovor

 

 

također, moze li mi neko pojasniti razliku između

 

http://www.ebay.com/itm/Ortofon-OM-5-E-OM5E-Bulk-Cartridge-NEW-/200512648005?pt=Turntable_Parts_Accessories&hash=item2eaf7c3345

 

i ovog

 

http://www.ebay.com/itm/Ortofon-OM-5-E-OM5E-Tonabnehmer-cartridge-Ersatz-f-OMB5E-OMB-5-E-NEU-/390463906959?pt=DE_TV_Video_Audio_DJ_Equipment_Teile_Zubeh%C3%83%C2%B6r&hash=item5ae976648f

 

 

 

Ajd budite dobri pa pomognite, ima već neko vrijeme i da sam nabavio nekoliko novih ploča i nemogu vise iscekati da ih napokon zavrtim :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Mislim da mozes postaviti i neku drugu glavu?

na primer tu sto si nasaona netu

Ali pogledaj da li se moze naci igla za tu glavu

mozda ipak probas naci neku glavu gde ces iglu moci da nabavis u lokalnoj prodavnici?

pogledaj samo da li se koliko toliko moze podesiti rucka

recimo da li se moze pomerati po visini...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je to ona Tosca 50 sa ugrađenim pojačalom i kontrolama, može da se stavi svaka 1/2" mount zvučnica. Zbog osnovnog kvaliteta cijelog uređaja, ne bih preporučio zaletanje u neku skupu zvučnicu, sve preko 50€ je bacanje novca. Pričam o ovome:

 

Postavljena slika

 

Što se tiče razlike između ove dve zvučnice (Ortofon OM 5/E) nema razlike no u ceni koja je rezultanta što jedan od rezultata ceni da si se ulogovao iz UK a duga je to zanemarila, svejedno, jeftinija je u ovom slučaju savršeno dobar odabir.

 

Edit: sada vidim da je zapravo drugi gramofon u pitanju, ali fakat, ne menja se činjenica da će i zvučnica od 25-35€ savršeno odraditi posao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, to je ta

 

zelim samo koliko toliko kvalitetniju iglu da se ploca manje trosi. kao sto rekoh, nerazumim se u to i cisto mi je zelja da imam na cemu slusat ploce jer mi se to sviđa, znaci nisam nikakav audiofil niti imam neku pretjeranu zelju da trosim puste pare na komponente, pa pretpostavljam da ce mi i ovo biti ok

 

@majda, ako pod glavu mislis zvucnicu, to i namjeravam.

nazalost u obzir mi dolazi samo ovako naruciti kompletnu zvucnicu jer nigdi u bilizini nemam takvu prodavaonicu pa mi se neda toliko gnjaviti

a sta se tice podesavanja rucice, pojma nemam...stari mi je slusao ploce pa ce mi on to sredit/podesit, osobno nemam iskustava s takvom opremom....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ulv, nem a se tamo šta puno podešavat osim gazne sile i anti-skatinga, naravno, zvučnica koja zameni staru, mora se ispravno povezati, ima 4 male žice sa stopicama koje kada se odvoje od postojeće glave/zvučnice, moraju se pravilno povezati sa pinovima na novoj. Zato služi obeležavanje bojama. Kako stoji, tako zabeležiti na komadić papira i isto tako povezati novu zvučnicu, svaka boja ima svoju stopicu pa to i nije tako velika nauka. Ovde ima na temu, da olakša zamenu: http://www.ortofon.com/support/faq-installation

Postavljena slika

 

 Na žalost za Unitra/Riz proizvode skoro je nemoguće naći bilo kakav manual na internetu :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mislio sam na podesivost rucke gore dole

jer ako je zvucnica veca po vertikalnoj dimenziji onda ce se rucka spustati koso od glave do nosaca rucke

ako je ta dimenzija manja uvek se moze dodati neki podmetac da se rucka podesi koliko toliko paralelno sa ravni ploce?

A antiskejting i nagazna sila se u nekom obliku verovatno mogu podesiti?

.

Zbog toga mislim da ta zvucnica koju si nasao na netu mozda nije pogodna ako se rucka ne moze pomerati gore dole

nekako mi se cini preduboka?

pokusaj dovesti rucku u paralelni polozaj sa plocom pa da vidis kolika tu imas max prostora za glavu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Milion puta provereno, mislim da je bar 50% svih tih Riz/Unitra gramofona pre ili kasnije završilo sa OM5. Ostatak je ili dobio onu Shurovu 75-icu ili AT... Nema potrebe ništa dodavati, visina dve zvučnice je ili ista ili skoro ista da je reč o nekim desetim delovima milimetra. Nagazna sila se po standardnoj proceduri podešava, izbalansira ručica u balans, okrene plastični prsten da bude nula gore, a potom ceo teg zavrne na 2 do 2.5grama nagazne sile. Antiskating je izveden sa malim kolenastim šipkicama gde je mali teg. Krene se od srednjeg položaja pa ako se igla krivi ka sredini ploče, smanjuje se odstojanje od tega do zgloba i obrnuto. Na slici je ovaj deo na desnoj strani gledano od gore...

 

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ulv , ako ti nije hitno, idem za Zadar krajem meseca - imam tu glavu sa iglom, pa ću ti je poslati - platićeš samo poštarinu

 

pošalji podatke na PP

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...