Jump to content

Revox A78 - mk2


BANAT

Preporučeni Komentari

Stigao danas ! 

 

 Godiste 1975 , ispravan 100 % , i  zaista u dobrom stanju obzirom na starost , drvena kutija jeste malo izgrebana i na jednom mestu malo ulubljena ,  ali je makina zaista u mint stanju ! 

 

 

 

 

post-556-0-63918300-1372179113_thumb.jpg

post-556-0-21959400-1372179133_thumb.jpg

post-556-0-51209500-1372180041_thumb.jpg

post-556-0-92717600-1372180137_thumb.jpg

post-556-0-04441600-1372180520_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigao danas ! 

 

 Godiste 1975 , ispravan 100 % , i  zaista u dobrom stanju obzirom na starost , drvena kutija jeste malo izgrebana i na jednom mestu malo ulubljena ,  ali je makina zaista u mint stanju ! 

Lep komadić, i koliko sam ja imao prilike da ih čijem, jako lepo i melodično svira.Drvo nije problem, to se najlakše sređuje, pa makar se i možda novo napravi. Imam jedan tuner iz ove serije, milina je kako radi, ali za sada mora da sačeka restauraciju. Drvo mu je još lošije, al jednoga dana… biće lepo!Čestitam! Da, i nadam se da ću jednoga dana i ja nabaviti slično. A onda na neko počasno mesto u sobi!!! :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lep komadić, i koliko sam ja imao prilike da ih čijem, jako lepo i melodično svira.Drvo nije problem, to se najlakše sređuje, pa makar se i možda novo napravi. Imam jedan tuner iz ove serije, milina je kako radi, ali za sada mora da sačeka restauraciju. Drvo mu je još lošije, al jednoga dana… biće lepo!Čestitam! Da, i nadam se da ću jednoga dana i ja nabaviti slično. A onda na neko počasno mesto u sobi!!! :oke:

 

Ovaj A78 zaista jeste u relativno dobrom estetskom stanju u odnosu na isto takvog kojeg koristim  doslovce 24/7 u svojoj kuhinji vec jedno mozda godinu dana ! 

 

U standardnoj fabrickoj varijanti A78 svira onako zaista bas nista specijalno ! , tek se samo na momente pomalo nazire  pravi potencijal ovog starog integralca , odnosno potrebno je puno toga da se doradi da bi  A78 Zaista zasvirao sjajno , zvuk koji sam postigao budzajuci tog jos starijeg A78 jeste sada sasvim pristojan , odnosno ...

kao i kod ovog A78 tako i kod tvog pretpostavljam A76 tjunera osnovni problem jesu od starosti suvi elektroliti i trim -potovi bez kontakta . 

Cim budem prebudzio i ovog novopristiglog onaj stari ce biti u oglasima ovde na DIY Audio RS , tako da ako si zainteresovan eto  bice zgodne prilike ! 

I Dobro Dosao na DIY Audio RS forum !!! 

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel germanijum unutra ?  :wink2:

 

Kolegione Bata Bane 

 

 Nije stari Germanijum unutra ali je zato stari Silicijum !  , odnosno od Revox fabrike birani RCA tranzistori  pobudni i snage , kao i pregrst raznih Evropskih BC -jaca ! 

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta da kažem. Imao sam ovaj pojačavač kod sebe par meseci, kao i tjuner i trakaš iz te serije. Pojačavač je radio baš loše. Dopalo mi se kako je izrađen i u kako je dobrom stanju bio nakon toliko godina. Ukoliko ste uspeli da ga izvedete na pravi put - svi komplimenti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta da kažem. Imao sam ovaj pojačavač kod sebe par meseci, kao i tjuner i trakaš iz te serije. Pojačavač je radio baš loše. Dopalo mi se kako je izrađen i u kako je dobrom stanju bio nakon toliko godina. Ukoliko ste uspeli da ga izvedete na pravi put - svi komplimenti.

 

Kolegione Prophet 

 

Sta da se kaze .....

 Osim da sa zaista radikalnim prepravkama ( budzanjima ) ovaj A78 se moze podici iz neke nize srednje klase integralaca u  neku visu srednju klasu , pre svega mislim na dobijeni zvuk , koji pre svega duguje  specificnoj topologiji pre dela kao i specificnoj topologiji izlaznog dela pojacala (`` CFB `` singleton ) . 

 

 Osnovna manjkavost ovog i slicnih Revox pojacala jeste mrezni deo koji je po mom misljenju znacajno subdimenzionisan , redom mreznjak , ispravljacki grec mostovi i filterski Elkovi . 

 Za veci trafo vec nema mesta tako da jedino sta moze da se uradi jeste da se zamene ispravljacki grec mostovi sa daleko jacima od standardnih , kao i da se izbace obicno od starosti polusuvi 4 x 5000uF i umesto njih ubace svezi 8 x 10000uF Elkovi . 

Na malenoj plocici DC regulatora za pre deo svakako zameniti sve elkove i trim pot ,( kao i sve druge trim potove inace ). 

Dalje Obavezno zamenti Sve malene Elkove i Tantale svezim ,  Sve Elkove cije su vrednosti manje od 3u3 zameniti kvalitetnim blokcima , 

U pojacalima snage postoje po dve odvojene bootstrap petlje , kod obe povecati vrednosti Elkova , isto tako povecati vrednosti 10x dekuplujucih blokaca za obe napojne bipolarne DC linije , i sto je najvaznije po potrebi dodati 100pF  kompenzacione blokce da se spreci eventualno divljanje VAS stepena .

Osim ovoga ide i standarno podmazivanje Svih potova i preklopnika . 

 

Kada se sve ovo uradi i sve se podesi kako treba  Revox A78  zaista svira izuzetno prijatno uvetu , ne greje se i trosi relativno malo struje . 

 

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...