Jump to content

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Woland said:

nije mu za verovati, na Nišvil ne idem od 2013, kada je upropastio nastup Rona Cartera tako što je kao zvezdu večeri doveo Nouvelle Vague, čija je publika žamorom prekrila Carterov nastup; još tada je bilo jasno da većinski Niš nije dorastao džezu

. . . 

:signhere:

Da, bejasmo skupa te već daleke 2013 g. :BeerMugCheers:

Zato i dođosmo do Niša da vidimo, čujemo i polonimo se Legendi Karteru. :worship:

Čist benefit je bio njegov pijanista u bendu ( Vega ) koji nas je prosto opio sjajnim harmama i brzim latino pasažima.

Ona ekipa iza nas je bila več naoštrena za Nouvelle V. i tokom Veginog i Karterovog nastupa je glasno pričala i kikotala se. Umal' nije došlo i do incidenta od našeg nam dragog prijatelja. :)

Jes' vala, ogadiše nam komplet boravak u Nišu. Odosmo mi sa prvim taktovima Novel-a.

P.S. kao primer dobrog koncepta za "male" jazz festivale bih izdvojio Jazz festival Pančevo.

Videh tamo jedne godine Oregon, druge i Towner-a solo ( i ovde možemo debatovati o muzičkom znanju i kulturi slušanja pančevačkog auditorijuma ).

Ralf T. je naime izašao sa akustarom džitrom i prosto " razneo" salu u Domu kulture Pančevo. 4/5 publike je očekivalo opet neki Oregon i nezadovoljno je napuštao salu u toku Townerovog performansa koji je bio XO.

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^ jesvala, Vega je bio otkriće

nastup Rona Kartera je sponzorisala USA Ambasada, svirao je na kontrabasu pokojnog Miše Blama pošto Blagojević nije pronašao sponzora za osiguranje Karterovog Kontrabasa,  ljudi su mu izlazili u susret ali Blagojević nije dorastao zadatku; ili je prosto gramziv

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednjih godina s kim god poporičam na tu temu,  čujem isto mišljenje, a to je da su ti veliki festvali u Srbiji izgubili dušu od onih prvobitnih verzija i kako su zamišljeni, tj. da su se previše iskomercijalozovali a  domaćini tj gradjani tog grada, se tu najmanje pitaju:cheers:

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo mi žao što neću videti ( oipet ) Natašu Atlas, ovog puta na Nishville-u, ali kada sam odgledao par video klipova od pre 2 dana, taj žal je nestao. :(

Upravo ono o čemu je ovde ranije pisano ( i Exit , i Guča :realmad: ).

 

Sad'  - Nishville 2022 :

 

Nekad' - nastupila sa Transglobal Undergorund na beogradskom jazz festivalu u SC ( ne mogu da se setim godine, ali to je bilo tako dragoceno iskustvo, čuti samo tu fuziju :worship: :wub: ). Na žalost, nema YT klipa iz Bgd, ali kako vidim, Nataša i dalje nastupa sa Transglobal-om ( evo koncerta iz 2019 god. ). 

Zašto nisu organizatori Nišvila pnovili win win kombionaciju sa bgd jazz festivala od pre 15+ godina ? Odgovor se sam nameće - Ckupo, jbga. 

Ako je tako, onda  je bolje nemati jazz festival, nego po principu " seci d.pe, krpi uši ". 

:disco:

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kako neki po forumu krenuse,  ce na koncert sa Tidal ..... msm razumem muzicare sa tom forom online, treba preziveti .... 

nempojma, ja sam zatucan, mene i Rock-Ola bolje od toga  

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Woland said:

ili napraviti nekoliko sedećih koncerata u manjoj sali, bez koketiranja sa turbo folkom uvijenim u formu world music

Pogadjate suštinu, mnogi su tačno predvideli sa prošlogodišnjeg festivala da  pojavom Bregovića, festival može da zaokrene u tom pravcu kao i da su počeli da se mešaju lonići izmedju folka i etno jazz-a..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.DANAS.RS

Tradicionalna beogradska manifestacija, devetnaesti Beer Fest, biće održan na Ušću od četvrtka, 18. do nedelje, 21. avgusta. Donosimo vam sve važne informacije o festivalu na jednom mestu.

Prvi put posle 200 godina bez Cukića, VanGoga, Partibrejkersa...:msn-rofl:

edit: Pravo osveženje programskog sadržaja ove godine, naročito u vidu poslastice za  gitarske sladokusce Tomi Emanuela. Bajaga se još ne da:crazyrocker:

Izmenjeno od dejanco32
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Pricasmo o ovome . . . . svako lice ima i svoje nalicje, . . .  jbga. :(

WWW.POLITIKA.RS

Ниш – На доста изненадне изјаве руководства џез фестивала „Нишвил”, који се у Нишу одржава више од две и по деценије, да ће, због изостанка подршке локалне самоуправе преселити фестивал у неки други град, а можда и неку суседну државу, реаговале су градске власти. Изневши податак, како је речено, да „Нишвил фондација” и удружење...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
  • 1 month later...
WWW.MUSICPOCKET.ORG

Tetralogija nastupa bendova sličnih i različitih pravaca – senzibiliteta BEOGRAD, 30. decembra – Muzičari Vlatko Stefanovski, Nikola Pejaković Kolja, i grupe “Kerber”, “Kanda, Kodža i Nebojša” održali su koncerte večeras (petak, 30.12.) na platou ispred Muzeja savremene umetnosti (MSU) na Novom Beogradu. Muzički maraton na sasvim novom prostoru...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

uz rizik da me se okarakteriše kao džangrizavog matorog prdonju, ipak moram da primetim da koncert Tigrana Hamasjana u gradskoj koncertnoj dvorani u NS, ništa valjao nije. To je bio solo koncert, Tigran je u prvoj četvrtini pokušao da oponaša Džereta (uhtanjem i ohtanjem uglavnom), u drugoj četvrtini nas je počastio improvizacijama, da bi do kraja nastavio sa ispravno postavljenim pitanjima i nemuštim odgovorima - očigledno je da njegovo duševno stanje utiče na skraćivanje i atonalno pojednostavljenje fraze, čineći je povremeno veoma neprijatnom za slušanje; taj atak je dodatno pojačan neadekvatnim i nepotrebnim svetlosnim efektima koje su po sopstvenom nahođenju i ničim izazvani forsiralli dvojica klinaca, pokušavajući da nam otvore treće oko, tako što su nam zatvarali ova dva postojeća

na sceni je bio novi Stenvej, a i sala je bila ganc nova, verujem na reč da su klavir i sala super i akustični i tako to, ali ja to jbg čuo nisam, pošto umetnik očigledno nije osposobljen da bude vođa, mnogo bolje se snalazi kao vođeno lice; ipak, na kraju se sve završilo frenetičnim aplauzom i podvriskivanjem, tako tipičnim za cile-mile džez i ostale nastupe u Prestonici Kulture, pa se agonija produžila još jednom stvari na bis: ako su gđu Hadžipešić grobari tri puta dizali na bis sa sve kovčegom, a zašto ne bi exit botovi Hamasjana jednom bez klavira!

dakle, kako je lepo primetio naš drug @Zflazar u godini predsedavanja Evropskom kulturom, u NS se nije dogodio ni jedan dijalog vezan za kulturu, tu godinu neće preživeti amabaš ni jedna pozorišna predstava, i ni jedan koncert neće ostati zapamćen, ali smo zato dobili novo zanimanje - Botovi u kulturi! to vam je ono, kada potcenite publiku pa ostanete sa gomilom neprodatih ulaznica koje podelite klincima, koji preuzmu obavezu da ovacijama na kraju performansa zamagle sivu stvarnost - ovo je drugi put da sam ih video u akciji, prvi put je bilo na predstavi Faust u SNP 

Koncert je bezrazložno kasnio 20 minuta, a trajao nešto manje od 60

Izmenjeno od Woland
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

Botovi u kulturi! to vam je ono, kada potcenite publiku pa ostanete sa gomilom neprodatih ulaznica koje podelite klincima, koji preuzmu obavezu da ovacijama na kraju performansa zamagle sivu stvarnost

Tome sam bio svedok nekoliko puta na BJF. Totalni raspad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...