Jump to content

Preporučeni Komentari

17 minutes ago, sir Oliver said:

kod mene se dolazi sdunju a ne narandžu

ako će da poništavate minusi

ix sdunju, to je bre ništa za šljivu odnegovanu u burići gde je čamio kalvados.. samooo, mora ne navabiš snešto veće od oni malečki :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

nači:

21. јуна 2020. године, Београдска филхармонија и Дортмундска филхармонија (оркестар који у Немачкој водим већ 7 година), заједно ће, истог дана (!), извести свих девет Бетовенових симфонија! Можда ће нам тог дана поћи за руком, да на тако јединствен начин, одамо почаст овом великом музичару, и да овај дан “симфонијског маратона”, коме ћемо се предати свим срцем и мислима, учинимо заувек вредним сећања.

https://www.bgf.rs/nova-koncertna-sezona-19-20/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dabre :) pogledah program naredne sezone, tog koncerta još tamo nema, verovatno će biti na otvorenom

a imao sam ideju da im predložim, da evociraju Betovenov Benefit (Akademie) koncert - održan 22.12.1808. sa fenomenalnim premijernim izvođenjima:

 

Part 1   

Symphony No. 6 "Pastoral", Op. 68       

Ah! perfido, concert aria for soprano solo and orchestra, Op. 65

Gloria, from the Mass in C major for vocal soloists, chorus, and orchestra, Op. 86   

Piano Concerto No. 4, Op. 58    

Part 2

Symphony No. 5, Op. 67

Sanctus, from the Mass in C major, Op. 86

Extemporised fantasia for solo piano

Choral Fantasy for piano soloist, vocal soloists, chorus, and orchestra, Op. 80

 

to ću ja sam sebi da organizujem :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Beethoven_concert_of_22_December_1808

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još uvek sam pod utiskom Tulia grupe iz Poljske.

Ubacio u listu želja ovaj 2 x LP. :)

https://www.discogs.com/Tulia-Tulia/release/12996050

Eurosong 2019 prvo polufinalno veče i pesme koje su prošle u finale je ponovo pokazao da to više nema nikakvog smisla sa muzikom i nekakvim vrednostima. 

Kao originalan performans bih još izdvojio Portugal i onaj kontroverzni ples uz pevanje na granici falša. Pre bih njih poslao u finale nego npr. tužbalicu/baladu u vidu "mlake kake" iz Slovenije, onog zalutalog izvođača iz San Marina, ili pak one žene koja neodoljivo podseća na noćnu damu pred penzijom sa Kipra.

Da ne bude da samo kritikujem druge, pesma Nevene B. je takođe "plač majke božije". Na stranu njen evidentan talenat, vokalne sposobnosti, ali br'te, IMO bi bilo bolje da nas je ovde godine Dženan L. predstavljao. Njegova numera bi se najverovatnije provela kao i poljska, ali je meni bila kvalitetno bolja od Božovićkine. 

tulia.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

toliko je dobre .... ne dobre - izvanredne muzike na ovom svetu , jednostavno ne treba trositi vreme na nesto sto nije izvanredno , a kamoli mediokritetno kao sto je 99% Eurovision muzike

 u 5 godina se dese 3 dobre pesme

zali Boze vremena sto mi je trebalo i to da ustanovim , nekada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Zen Mod said:

. . . 

 u 5 godina se dese 3 dobre pesme

. . . 

Onda je ova numera Tulia-e među 5 pesama u poslednjih 10 godina Eurosong-a od svih kvalifikanata, a i finalista, pobednika.

Čitam od jutros kako su izazvali pravi cunami na socijalnim mrežama. Podeljeni komentari što je i preduslov za nešto originalno, novo.

Od satanista, sekte, crvenih veštica, bajanja i pevanja kletvi Eurosong-u, do komentara da su sigurni pobednici ove godine etc.

Ako ćemo pravo, ove Poljakinje su "odvalile" svoje muzičke lage, ja sam čuo nešto zaista novo, po prvi put u životu, a naslušao sam se dosta toga, nekakav mix Laponije, melosa sa našeg podneblja, uz jedan elektro beat/world/prog folk muzički aranžman.

@Zen Mod - pa ove Poljakinje na Eurosong-u sinoć su ti upravo kao Magma bend koji se (hipotetički) pojavljuje na muzičkom saboru ( čitaj: vašaru ) u Guči. :roll1:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...