Jump to content

Preporučeni Komentari

22.11.2018. Studio 6, Radio Beograd ( ulaz iz Hilandarske ). Mohamad Reza Mortazavi - instrument tombak ( nesto kao africki djembe ).

Moja velika zelja da se vratim u Studio 6, da nekako "uletim" na spisak za koncerte u ovom studiju mi se konacno ispunila.

Gete institut je uprilicio ovaj hepening i prakticno zavrsetak svetske turneje iranskog umetnika na persijskom instrumentu Tombak.

Na njegovom sajtu ima i vise nego dovoljno o svemu tome :

https://moremo.de/

Ja bih vise pricao o samom studiju, kompletno akusticki tretiranoj, sa setom mikrofona na maloj sceni, sa odsustvom nekada zastitnog znaka ovog studija, Lockwood zvucnika, sada sa parom JBL zvucnih kabineta iz profi serije.

Stolice oko male scene, u staklu nova komandna soba sa mixetom i snimateljima.

Bio sam udaljen od Reze nekih 3-4 m max. Medjutim, zvuk je dolazio iz JBL-a, tako da je ovo bilo jedno sjajno iskustvo.

Koncert je sniman za potrebe RTS 3 digital, kao i Radio Bgd 2/3. Pratim, ako bude objavljeno na YT, javljam.

Reza Mortazavi je uspeo da ostvari kontakt sa publikom ( uglavnom studenata i nastavnika sa FMU, FDU ), to je bila svirka upravo za ECM lebel ili Gebrijelov Real World. 

Danas je koncert u Dragstor klubu "Runo" u Bgd, a sutra je poslednji koncert, zavrsetak prakticno koncertne sezone Mortazavija u takodje legendarnom i kultnom Studiju "M" u Novom Sadu.

Od mene apsolutna preporuka za sve koji vole ovu vrstu muzike, kao i to da je ovaj artista prakticno jos uvek u usponu karijere.

Malo slika . . .

 

r3.jpg

r4.jpg

r5.jpg

r6.jpg

r7.jpg

r8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi trebalo bi ovde vise da najavljujemo koncerte. Doktor je pomenuo Ralph Townera za koga nisam imao pojma da nastupa na pancevackom festivalu, tako sam pre neku godinu tamo propustio Abercrombiea i Kuhna. Mnogo ima velikih izvodjaca koje vise ne prati velika reklama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, hifista said:

Ljudi trebalo bi ovde vise da najavljujemo koncerte. Doktor je pomenuo Ralph Townera za koga nisam imao pojma da nastupa na pancevackom festivalu, tako sam pre neku godinu tamo propustio Abercrombiea i Kuhna. Mnogo ima velikih izvodjaca koje vise ne prati velika reklama.

Onda si verovatno propustio i Oregon na istom mestu pre 3 godine. 

To je bio koncert za pamcenje. :worship:

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Ras said:

Biće regularnog snimka na YT kanalu Studija 6, uobičajena praksa.

. . . 

Kako kad'.

Recimo prethodni susret u Studiju 6, mini koncert Isidore Zebeljan zbog nekih (?) tehnickih neprilika nije snimljen, i nece ga biti na YT. :(

Ovom prilikom da najavim da ce sledeci hepening biti 07. decembra.

Bice Opus Neo koji su vec imali jedan koncert u ovom prostoru.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Doktor said:

Kako kad'.

Recimo prethodni susret u Studiju 6, mini koncert Isidore Zebeljan zbog nekih (?) tehnickih neprilika nije snimljen, i nece ga biti na YT. :(

Ovom prilikom da najavim da ce sledeci hepening biti 07. decembra.

Bice Opus Neo koji su vec imali jedan koncert u ovom prostoru.

 

e vidiš, ovo je bilo fino.. jes da ne svira gđa Lechner, koju baš na Gurdžijevu (i Silvestrovu) zlorabim od jutros, ali prošlo bi :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

07.12.2018. Radio Beograd Studio 6 - Opus Neo : Ivana Grafovac - celo, Olivier Maurel - klavir

Projekat Gurdjieff//De Hartmann - Muzika tišine i kontemplacije

Ovaj kemerni duo je imao vec jedan nastup u Studiju 6 maja meseca ove godine.

Prepoznatljiva pentatonika, numere u harmonskom molu, Istok, istok i  . . . istok. 

Mogu samo zamisliti koliko ovaj muzicki sadrzaj sa odusevljenjem primaju kao potpuno nesto novo, originalno, gore u Skandinaviji.

Ja nisam uspeo uspostaviti  u potpunosti vezu sa izvodjacima.

Povremeno su se "trazili", postojao je jedan mali disbalans u jacini tona celo vs. klavir u korist drugog instrumenta. Moguce je da ce se to sasvim drugacije cuti na radijskom snimku, kao i na TV snimku koji ce biti danas na RTV 3 u 12:00.

Jedna slika u prilogu, kao i jedan video klip sa YT (dok ne izadje od sinoc neki novi klip) od predhodnog performansa Opus Duo u Studiju 6, maja meseca o.g.

on1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...