Jump to content

Preporučeni Komentari

Aleksandar Knjazev, Bahove svite u aranžmanu za violončelo..

prilično hermetično i dosta ambiciozno kako za izvođača tako i za publiku.. ipak 2 bisa ("ona" partita, zaboravih joj broj) i na kraju svi srećni.. bilo dobro (jeste zaista) a i preživelo se :)

previše Baha za jedno veče..

2fcffcbad6055a802fed889ac7002e74.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Woland said:

Aleksandar Knjazev, Bahove svite u aranžmanu za violončelo..

.. ipak 2 bisa ("ona" partita, zaboravih joj broj) i na kraju svi srećni.. bilo dobro (jeste zaista) a i preživelo se :)

 

"Ona" ? Možda Br.2 (d moll) ? Ona je baš exploatisana oduvek. :)

Još onomad iščitavajući program Ohridsko leto 2018, predastoje ti tek oni udarni koncerti. Izveštavaj . . .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Ona" ? Možda Br.2 (d moll) ? Ona je baš exploatisana oduvek. [emoji4]
Još onomad iščitavajući program Ohridsko leto 2018, predastoje ti tek oni udarni koncerti. Izveštavaj . . .
jesvala ta je.. ma i ovaj je bio super.. malo previše Baha ali odličan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trio Luganski, Krilov i Knjazev su sinoć u crkvi Sv Sofije u Ohridu, izveli prva 3 Bramsova klavirska tria..

bilo je perfektno, ali baš.. Alegro i Adante con molto iz drugog klavirskog tria su me posebno dotakli.. Luganski i Knjazev su mi bili poznati a Krilov me je veoma prijatno iznenadio

http://ohridskoleto.com.mk/en/events/trio-krylov-lugansky-knyazev-russia/

62a4c79f2e98c247b4e06102f5b30635.jpg


Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikolaj Luganski u Crkvi Sv Sofije

Debisi, Šopen, Skrijabin i Rahmanjinov..

Aleksandar Madžar je u sebi pronašao motiv da ostvari vanredan resital, uprkos svemu što je pratilo izvođenje (sevanje bliceva, glasna muzika iz obližnjih kafića..), ali Luganski nije bio impresioniran institucijom Ohridskog Leta, a ni publikom..

iako permanentno sniman mobilnim telefonima iz prvog reda (zaslužna publika ima pravo da radi šta joj volja), prekidan aplauzima između stavova i hrkanjem zadušnih baba, nekako je završio (veoma profesionalno ali bez prevelikog unošenja sebe), pa čak i podari bis, baš onakav kakvog su i zaslužili - Debisijevu Arabesku no 1 - neizostavnu numeru iz zubarskih ordinacija i liftova.. ja doživeh transfer blama a ostali proizvedoše ovacije :)

nadam se da ćemo se sresti u boljim okolnostima, ovu priliku smo propustili, iako je Šopenova Balada (nemam program kod sebe) obećavala mnooogo..

dbcb23deeac0d94ae2d73312ec7f90c5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 months later...
  • 3 nedelje kasnije...

Subota, 03.11.2018., Pancevo

Posle 3 godine ( tada sa grupom Oregon i uz vrhunski performans ), ovaj put kao solista na akusticnoj gitari, VELIKI Ralph Towner se vratio u Pancevo, na jazz festival.

Ikona ECM muzicke kuce, ultratalentovani multiinstrumentalista, kompozitor, dzez legenda.

Mislio sam da ce izvoditi numere sa svog poslednjeg albuma My Foolish Heart, izdatog 2017 g. za ECM.

Ralf nas je te veceri prijatno iznenadio sa par dzez standarda, kao i sa par transkribovanih numera za solo ak. gitaru od njegove maticne grupe Oregon. 

Na zalost, deo publike u pancevackoj odlicnoj sali nije skapiralo ovaj vid kamerne, tacnije receno contemporary muzike, pa je napustao salu u toku svirke.

Da pomenem bend koji je otvorio subotnje vece - Schime Trio + 1 + gost ( italijanski jazz pijanista ) koji su nas propisno zagrejali sa dobrim gruvom ( bilo je tu i fanka, i mejnstrim dzeza ), ali je ocigledno da momci imaju izuzetnog potencijala i da je to sve na momente bilo sirovo, ali u sustini veoma dobro.

Posle Towner-a sam otisao, ne sacekavsi izraelski dzez kvintet. Ralf me je toliko ispunio emocijama, bio je to full dozivljaj, tako da je bilo suvisno nesto posle toga slusati, tj. to bi mi samo pokvarilo uzitak.

Hvala organizatorima Jazz festivala Pancevo XXI. Obzirom da je vidjen jedan od selektora beogradakog jazz festivala u foajeu, nadam se da je skapirao kako se moze sa znacajno manjim budzetom napraviti o ove godine domaci zadatak za njega i bgd festival.

Malo slika . . . 

 

rt1.jpg

rt2.jpg

rt3.jpg

rt4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Zen Mod said:

oni koji su rasli uz Oregon i Pentangle i statijaznam , na takav koncert ne odu da izlaze

Upravo o tome se i radi.

Ti koji su izlazili sa Towner-ovog nastupa nemaju pojma ili nemaju sluha za ova dva benda, ili , kada me već podseti, na pokojne Janša i Renburna.

U to ime :

:worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sinoc  Peter Murfy sa Bauhaus repertoarom u  Hangaru Luke Beograd. Zvuk kriminalno los, setao sam po celoj sali da nadjem tacku gde ne boli, posle pola sata mazohizma izasao napolje i tek sto sam hteo da odem, kad ono 5 metara od ogromnih ulaznih vrata prihvatljivo i ostanem do kraja napolju da odsusam koncert.  Svirka vrhunska, Marfijev vokal nije nista izgubio sa godinama, ali dzaba kad su tonci pored sve opreme idioti, predgrupa je pet puta bolje bila ozvucena nago glavni nastup, to ne doziveh u 30godina koliko aktivno posecujem koncerte. Dzaba im miksete, dsp i ostali palci kad ne umeju volume 3 instrumenta i vokala da prilagode prostoru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Samo slike veceras . . .  stigoh iz "Grmeca" pre nekih 15 min. ( jbga, fajront bio :() . . . odlicna atmosfera, artista, kao i sam koncert Reze Mortazavija (Iran) u Studiju 6.

Jedino veliko razocarenje je bilo da Lockwood-a nema, preuzeli JBL profi linija.

Sutra textualno.

:sleep1:

Screen Shot 2018-11-23 at 12.28.54 AM.png

Screen Shot 2018-11-23 at 12.28.15 AM.png

Screen Shot 2018-11-23 at 12.28.38 AM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...