Jump to content

Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Kemal Gekić, Sinagoga NS, 13.02.2024. 20.00

loodilo mozga

2 sata svirke, ukljucujuci pauzu na sredini od nekih 15min

4, i slovima - četiri bisa

Majstor zanata

Sinagoga se po koji put vec pokazala kao mnogo zaeban prostor za klavir ........ sto ima od "prirodne" akustike nije dovoljno ni glasno ni ne-brljavo da iznese klavir bez dozvucavanja, a to sto ima taman dovoljno smeta da bi se klavir mogao dozvuciti

ene, ni to nije smetalo

prva polovina koncerta - jos nisam siguran da li sam zaspao ili sam zabludio ..... verovatno to drugo

druga polovina koncerta - malo sam se vise potrudio da i gledam, tako da sam malo racionalnije ucestvovao

1800din sredina

1000din CD (bilo 3 razna u ponudi)

 

 

 

gekic-program.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
Napisano (izmenjeno)

Denis Matsujev sa rts sinfonijskim orkestrom (Dejan Savic) 3.apr.24 Kolarac

Odlican koncert, dupke puna sala a i pozornica. Prvi deo koncerta Brams Serenada no1,  mnogi kude nase orkestre, al meni je ovo bilo odlicno. Drugi deo rah 2, Matsuev ruski grmalj od dva metra bas kao i sam Rahmanjinov. Snazno i virtuozno, publika odusevljena, a onda dva bisa solo klavira koji su meni bili vrhunac koncerta pogotovo zadnji koji je jazz improvizacija.

Za hifiste svih generacija, preporuka da posecuju neamplifikovane koncerte u salama dobre akustike poput Kolarca. Ne palite svoj sistem posle toga da vas ne fata audiofilska nervoza.

Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
9 minutes ago, hifista said:

Cene karata 4900rsd, 6900rsd, 12900rsd + vip.  Zapadne cene.

WWW.DANAS.RS

Skorašnji koncert Nicka Cavea u Beogradu na vodi samo je nastavak culture washinga režima Aleksandra Vučića, pa je beogradska kulturna scena ovih dana pred dilemom da li da svirku bojkotira. Fanovima šaljemo poruku solidarnosti, a Caveu nekoliko preporuka za playlistu.

^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Članak je idiotska politizacija kulturnog dogadjaja. Nijednoj vlasti nije bilo strano da finansijski pomaže dolazak velikih umetnika. Druga je stvar ako će Cave da se zahvaljuje predsedniku Vučiću i javno veliča uspehe SNS-a u šta čisto sumnjam.  Nikad nisam bio član nijedne stranke, a na dobre koncerte idem ako imam para i vremena.  U slučaju Cave-a, dvoumim se zbog cene.

Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se prisetimo da je rokenrol prvenstveno pobuna, pa potom i stanje svesti, neko bi rekao - Sloboda, tada članak Borisa Postnikova nije idiotski a nije ni politizacija;

Kejv je očigledno sklon padu, i ne bih se čudio da ga vidim kako sedi pored Bono Voksa, na nekom WEF igrokazu; ni prvi ni poslednji kojem moram da odstranjujem delo od lika

i nije to samo stvar muzike - rokenrol je uvek bio, pored ostalog, i muzika, dakle veoma je bitno na kom mestu se i za koju publiku svira, i koliko u lokalu koštaju ulaznice.. ukoliko to nije bitno, tada se izvođaču osmehuje sudbina Elvisa Prislija koji je ostao obeležen tezgama u kockarnici u Las Vegasu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sam se u životu bavio ko je sagradio Sava Centar, Dom Sindikata i Dom Omladine na mnogo koncerata ne bih bio.  Poštujem ko je bio antikomunista pa nije tamo išao ili je odlučio da ode iz zemlje. Poštujem ko je bio protiv nekog od ranijih ili aktuelnih rezima i nije hteo da ide na koncerte koji oni sponzorišu ili objekte koji su oni sagradili. Poštujem i one koji ne mogu da predju preko civilizacijskog zla na svakom koraku. Ono što mene opredeljuje je sam umetnik i njegovi stavovi.  Bona zbog otvorenog uvlačenja političarima i nekih političkih stavova ne želim da vidim.  Ako neko dodje ovde samo da održi koncert i uzme pare, a manje više većina ima takav odnos, meni je ok da se ne uvlači u lokalno političko blato.

Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rok je široki muzički žanr, kao i ono što se klasifikuje kao džez i ozbiljna muzika, koji izaziva različite senzacije kod slušaoca. Neki pravci nose pobunu kao glavnu poruku ali ne svi ili bar ne konzistentno.  Volim Smak ali i Parti Brejkerse,  idem na koncerte i jednih i drugih kad se pojave.

Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...