Jump to content

DIY-Σ


lukaluka

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 218
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Cene još nema dok ne izađe prvi par da je napravljen skroz kako treba.Druga stvar, a to je dogovor između trojice koja su učestvovala u izradi kalupa:Horne će moći da dobiju samo članovi foruma koji će zaista praviti zvučnike sa njima, dakle nema kupovine za lager - prvo projekat i otvorena tema u kojoj se vidi da se prave zvučnici pa tek onda možemo da se dogovaramo za izradu.Treće, za sada nema nikakvog prijavljivanja jer će tempo izrade biti relativno spor, a prvo će dobiti ljudi koji su započeli celu stvar. kako bude tekla izrada znaću više o brzini kojom mogu da isporučim. Bela boja nije jedina koja može biti, ja ću recimo svoj par tonirati da matchuje Sonido ;) ali to je posebna priča...

 

Jesi li tonirao poliester ili je gelkot u pitanju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bela boja je tonirani želkot, dakle nije farbanje u pitanju nego tonirani osnovni sloj.

 

Ne znam kako da pojasnim. Ko se od članova foruma odluči da pravi zvučnike, dobiće horne tek kada otvori svoju temu u kojoj se vidi da je izradu zvučnika započeo - dakle nacrti, napravljen kabinet, kupljeni basovi i B&C DE250 kompresioni drajveri i ostale sitnice. 

 

Cilj cele ove priče je da se pomogne samograditeljima koji do ovakvih horni ili ne mogu da dođu ili je jako skupo. Nije cilj masovna proizvodnja i barem je što se mene tiče neće biti.

 

Za jedan par je potrebno oko 4 dana da se naprave sa svim slojevima, sušenjem i završnom obradom - dakle tempo će zavisiti od mog slobodnog vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cilj cele ove priče je da se pomogne samograditeljima koji do ovakvih horni ili ne mogu da dođu ili je jako skupo. Nije cilj masovna proizvodnja i barem je što se mene tiče neće biti.

 

Za jedan par je potrebno oko 4 dana da se naprave sa svim slojevim, sušenjem i završnom obradom - dakle tempo će zavisiti od mog slobodnog vremena.

 

na ovo sam mislio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem baš, šta drugo? Pod Summama podrazumevam kombinaciju midbass + kompresioni u oswg horni. Čekanja će svakako biti.

nee, da ne shvatis pogresno, ne trpam se u red preko reda...da je u pitanju 2" onda i bih, ali shvatih da ti pravis ovo samo onima koji rade sa DE 250 u  gsuma, a ima i drugih projekata i drugih kompresionih

no, sve je ok...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre nego što se krene u kupovinu kompresionog drajvera...Ne može makar koji kompresioni da se stavi na ovaj točir. Zavisnost ulaza horne od izlaznog ugla kompresionog drajvera ograničava izbor drajvera. Osim ukoliko neko ne namerava da se bavi razvijanjem nove skretnice, treba se držati B&C DE250.

 

Još jedna napomena onima koji će možda da pokupuju materijal i krenuti da prave pošto se dogovore sa Lukom šta i kako. Kako će malo ko koristiti B&C 15TBX100 basove to samim tim više nije suma pa se ne može koristiti origigi skretnica za bas. Nikako nemojte razmatrati stavljanje horne u kutiju. Nenormalno je teže tako uskladiti faze između drajvera jer se to onda mora preko skretnice. Fizički time alignment je najbolja i najjednostavnija moguća stvar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jedna napomena onima koji će možda da pokupuju materijal i krenuti da prave pošto se dogovore sa Lukom šta i kako. Kako će malo ko koristiti B&C 15TBX100 basove to samim tim više nije suma pa se ne može koristiti origigi skretnica za bas. Nikako nemojte razmatrati stavljanje horne u kutiju. Nenormalno je teže tako uskladiti faze između drajvera jer se to onda mora preko skretnice. Fizički time alignment je najbolja i najjednostavnija moguća stvar.

to sad dosta menja stvar

nije bas estetski da lavor bleji nasred sobe.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to sad dosta menja stvar

nije bas estetski da lavor bleji nasred sobe...

Neće da bleji nikome ko kupi 15TBX100, ali on ima gomilu mana i G ga je koristio samo zato što mu je lako nabavljiv i ima dobar deal sa B&C.Sonido SCW400, Deltalite II2515, Kappalite 3015, kao i Beyma 15LW30 trče u krug oko 15TBX100 po parametrima.Da ne zaboravim Eighteen Sound 15MB606 koji je vrhunski zvučnik, a trenutna cena mu je 150 evra u player-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bela boja je tonirani želkot, dakle nije farbanje u pitanju nego tonirani osnovni sloj.

 

Ne znam kako da pojasnim. Ko se od članova foruma odluči da pravi zvučnike, dobiće horne tek kada otvori svoju temu u kojoj se vidi da je izradu zvučnika započeo - dakle nacrti, napravljen kabinet, kupljeni midbasovi i B&C DE250 kompresioni drajveri i ostale sitnice. 

 

Cilj cele ove priče je da se pomogne samograditeljima koji do ovakvih horni ili ne mogu da dođu ili je jako skupo. Nije cilj masovna proizvodnja i barem je što se mene tiče neće biti.

 

Za jedan par je potrebno oko 4 dana da se naprave sa svim slojevima, sušenjem i završnom obradom - dakle tempo će zavisiti od mog slobodnog vremena.

Поштено .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Batabane, prečnik je 45,5 cm to nije veliko :)

 

Uostalom kad gospođa vidi mlječno bijelu hornicu tražiće i drugi par za veš.

 

Mislim da ce mljecno bela da izvuce stvar  :oke:

 

:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...