Jump to content

Lenco PTP grupovina


grau.

Preporučeni Komentari

Drugari,

 

Otvaram topik da vidim koliko nas ima zainteresovanih za kupovinu PTP kita za modifikaciju Lenco gramofona sa idlerom (L75, L78, itd).

 

Ideja je da se kupi originalni PTP kit i da onda dobar majstor to iskopira ovde 1 na 1.

 

Cena tog domaceg PTP kita po komadu ce biti cena proizvodnje uvecana za cenu nabavke originala podeljeno sa brojem narudzbina.

 

Prva odluka koju ovde treba doneti je PTP4 ili PTP 5. Ako ne znate o cemu se radi, izvolite pa citajte:

 

http://www.lencoheaven.net/forum/index.php?board=54.0

(morate da se prethodno registrujete ako niste)

 

PTP 4 kod Petera Reindersa kosta 205 evra, PTP 5 kosta 175 evra. Plus slanje (mislim 20e, mozda je i 30, nisam siguran) i carina. Ako se salje na neku EU zemlju da se izbegne carina mislim da treba dodati 20% PDV na gornju cenu (opet nisam siguran, pisem iz glave).

 

PTP 5 je jeftiniji, lepsi (nema metalnu plocu koja prekriva plinth odozgo - ispod tanjira - ali nema opciju za menjanje brzina posto je radjen da se koristi sa elektronskom kontrolom brzine. Zapravo mislim da brzina moze da se menja skidanjem tanjira, sto u slucaju Lenca nije bas najjednostavniji zahvat (ume da zapekne). Ovo:

 

Postavljena slika

 

 

PTP 4 ima metalnu plocu preko plintha i zadrzanu opciju promene brzine bez skidanja tanjira. Ovo:

 

Postavljena slika

 

Ako se ide na PTP 5, onda ce ovde neko morati da razvije kontroler. Zen je pricao da je to parce torte za napraviti, ne znam. 

 

Predlazem da pored diskusije sta je bolje, u postovima koji nisu deo diskusije ostavite ime i prezime i koji vas PTP zanima pa da se tim spiskom rukovodimo.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 71
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

mislim da je najbolja varijanta da se naruci PTP5 i da se naknadno kod nas odradi ona poluga za menjanje brzine, kao kod PTP novog gramofona

Postavljena slika

 

tako bi dobili lep dizajn PTP5, a funkcionalnost PTP4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam Lenco L75 sasiju koja je rastavljena

 

Stein odradi CAD files za laser cut u Su po merama koje ja skinem ( Ili njemu direktno posaljem sasiju pa neka skida )

 

Laser Cut i ostalo bi moglo preko njega - kod poslovnog partnera mu

 

placate cenu izrade i materijala + Steinu za trud , koliko on smatra da je ok i da ne radi za dz

 

sto se mene tice - pola cene od PTP je fer

 

svi dogovori sa Steinikom - moj tal je samo da dobijem moju sasiju natrag :rofl:

 

eto , to je moj predlog

 

ako vam ne odgovara - opet mogu da skinem mere , dam vam graf file , pa se snalazite kako hocete

 

u vezi kontrolera - vec smo pricali o tome - neki generator sinusa (Arduino :rofl: ili oscilator ) + Gainclone sa izlaznim trafoom i Bog te vido

 

ali - smatram da je i dalje pametno zadrzati opciju menjanja brzine mehanicki , dok bi kontroler bio samo stab frekvencije

 

isto tako - na brzaka - ne vidim da li je zadrzana opcija na PTP da se idler odvaja od osovine , kad je na off ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

plonk , istog momenta

 

ako su na Lenco vorumu svi majmuni , ne moramo biti i mi

 

to je jednostavno za resiti i da se ne zadrzava original Lenco sistem uklj/isklj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd proucite , pa javnite

 

ja se tek malopre uclanih , cisto da skinem one pdf-ove za montazu . ali ih nism jos pogledao

 

kako god - mislim da je 33 primarno , tako da ne treba glavinjati da reg obavlja i 33/45 ....... ako se moze odraditi jednostavno duzinom slica polozaja idler nosaca

 

masna sasija jeste napredak , ali ne treba izmisljati toplu vodu  po pitanju prenosa

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sad pregledah oba fajla koja nadjoh - PTP3 i PTP4 assembly guide

 

ne vidim da postoji ikakva mogucnost odvajanja idlera u off stanju

 

dakle - cela ideja treba dalju razradu , da bi se to postiglo

 

ko zurio , vrat slomio

 

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bez obzira koliko je nezno navlacenje opruge ko L75 , nije zdrav konstantan pritisak osovine u jednoj tacki idlera , kad isti stoji

 

zamisli - kreces na jerodrom na godisnji u Kazablanku , kasnis , i kazes taksisti "cekaj molim te , idem samo da skinem tanjir za PTP-ja , da mi se ne izaka idler"

 

:hihihihi:

 

brusenje idlera je akav posao , veruj mi na rec

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad smo već kod toga, pitati Reindersa da li se kod njega mogu kupiti i idleri. Ako bi naručivali PTP, uzeo bih i 2 idlera pa neka ide istim paketom.

 

Ja više volem sa podešavanjem brzine mehanički pa se lako može srediti i el kontroler ako je neko baš zapeo, ali ako uzmemo ovaj drugi, nazad nam nema + ni jedan PTP mi nije ružan. Nije mi ni fabrička šasija ružna ali mora da se sredi (hint Troels).

 

Daklem +1 za PTP 4 ukoliko se Stein oglasi da ovo nije izvodljivo jerbo, malo li se omaše rupe, ode sve u đavola...

 

 

@anubis: Radi li ti pp notifikacija ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

 

ukoliko se Stein oglasi da ovo nije izvodljivo jerbo, malo li se omaše rupe, ode sve u đavola...

 

......

 

 

Steinika svakodnevno radi stvari koje su bar istog stepena preciznosti , ako ne i preciznije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

u vezi kontrolera - vec smo pricali o tome - neki generator sinusa (Arduino :rofl: ili oscilator ) + Gainclone sa izlaznim trafoom i Bog te vido

 

ali - smatram da je i dalje pametno zadrzati opciju menjanja brzine mehanicki , dok bi kontroler bio samo stab frekvencije

 

isto tako - na brzaka - ne vidim da li je zadrzana opcija na PTP da se idler odvaja od osovine , kad je na off ?

 

Sto se tice DDS generatora sinusoide imate recimo AD9833, kontrola nekim mikrokontrolerom, sta kaze u pdf:

No external components are needed. The

frequency registers are 28 bits wide: with a 25 MHz clock rate,

resolution of 0.1 Hz can be achieved; with a 1 MHz clock rate,

the AD9833 can be tuned to 0.004 Hz resolution.

 

 

 

ako je prikopcan na 1MHz kristal rezolucija se mijenja u koracima od 0,004Hz, jos napravite da mikrokontroler odrzava istu temperaturu kristalu a usto ima i mogucnost promjene frekvencije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma moze svasta ako cemo mak na konac , samo se treba odluciti do koje sitnine ici ......

 

ja bi ono radje razmatrao kol'ko andjela staje na vr' igle :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Steinika svakodnevno radi stvari koje su bar istog stepena preciznosti , ako ne i preciznije

 

Ne sumnjam ja u to da Steinika radi komplikovane i možda komplikovanije stvarčice ali mora on da kaže da on to može, a za dalje ćemo lako.  

 

Do tad sam se upisao da bi Anubis znao da može da računa na umanjenje troškova kako god da ispadne.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...