Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

6. put tasos?

vidim da tasos među mnogima ima takoreći kultni status, pretvorio se u mesto hodočašća i to je jedan od razloga što sam i ja ove godine prelomio pa odlučio da ga konačno posetim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1.put je bilo fenomenalno i nije bila velika guzva ali iz godine u godinu se posecenost povecava tako da je malo izgubio od onog predivnog odmora na predivnim nedirnutim plazama.Sredjuju se plaza po plaza,napucavaju i stavljaju gomile suncobrana i lezaljki a i cene polako idu na gore,tako da ove godine razmatramo i Sitoniju.Inace kome navedeno ne smeta moja topla preporuka,idealno mesto za odmor pogotovo za porodice sa manjom decicom.Pesak,hlad,topla voda u prevodu raj za klincuriju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja čekam neke info, a jedan zeza drugi se duri.

oprobana metoda je standardna i ne mož omane.

Eto, kako čovek da priča sa vama kada mi se jedan smeje, a drugi me naziva detetom (šalim se, naravno)?

Istina je da imam dug fitilj (mislim na nerve, da neko ne pomisli da se hvalim), ali se u poslednje vreme prilično skratio. Internet komunikacija ima jednu veliku manu, da ne vidimo govornika, pa je mnogo teže zaključiti sa kakvim čovekom kontaktiramo. Lakše se pogreši. Sudeći po reakcijama, moguće je da sam i ja sada pogrešio.

Gujo, što se tiče cena u Grčkoj, sumnjam da se nešto drastično promenilo u odnosu na prethodne godine. Sudeći po ponudama na internetu (ne mislim na agencije), moguće je i da su malo niže.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa jeste sire, na bombaka.

ja sam prošle godine imao sopstveni prevoz i bus-napamet-poznatu relaciju probao sa autićem i nevenkom,

sloboda izbora puta je milina. e, kad dodješ tamo gde si zapeo, kako se snađeš, tako si prošao.

meni je to bilo ok ali sitonija mi je totalna nepoznanica a bar ono što sam čitao

(čuj čitao, apsolvirao) na sitonijanadlanu i drugim sajtovima i nije baš najtačnije i dosta zavisi od ličnih utisaka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta ko voli. Putovanje bez rezervacije, odnosno smeštaja je avantura na koju mnogi nisu spremni. Mislim na prijatelje i poznanike. Sem mene i moje porodice, jedino moja sestra ide tako na more. Moj drugi odlazak na more u Grčku je već bio takav. Kažem, išao sam preko agencija kada sam morao, ali volim slobodu da na licu mesta odaberem smeštaj (čitaj - što bliže plaži). Vidim na licu mesta, a ne preko monitora. Smeštaj mi je uvek bio bolji nego preko agencija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je od koristi, pre dve godine bio na Sitoniji, porodično, kolima.

Hotel Lagomandra (NE Lagomandra beach, nego onaj preko puta, na brdu, i to preporučujem). Polu-pansion, soba sa pogledom na more...

Plaža jako lepa, peščana (ne onaj najfiniji pesak nego malo krupniji), puno hladovine u pozadini, voda kristalno čista i bistra. Skoro sve plaže na tom potezu su milina. Klopa u hotelu jako dobra i u izobilju (kada se potroši jedna tacna, ili bude pred kraj, stiže nova). Raznovrsna.

Lokacija je izmedju Neos Marmarasa i Nikitija. Kome treba, u Nikitiju ima Lidl.

Ko je kolima, može lepo da istraži celu Sitoniju (obe strane).

Bejah jako zadovoljan...  :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dok sam bio mladji i solo išao sam uvek na more na bombaka, a od kad imam porodicu isključivo preko agencije. pokušao sam jednom preko bukinga, ali mi nešto nije išlo i vratio sam se na agenciju. bilo je lošijih i boljih godina, ali agencija je zakon.

ako se zasitim ili se nešto promeni vraćam se kampu, mada ne isključujem mogućnost bukinga ili airbnb-a, ali jedno je sigurno, na bombaka nikada. posle 10-15 sati vožnje da na plus 35 tražim smeštaj?! nou čens

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potpisujem sve sto si rekao. Jednom sam ceo dan moljakao za smestaj i  nikad vise. Agencija ili  booking ali bolje  agencija.

Godinama  sam kampovao u Grckoj i mogu da preorucim takav vid letovanja. Kampovi su vrlo luksuzni, dobro oremljeni i na samoj plazi. ( Stavljao sam prikolicu i na pesak)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zbog ovog kampa sam postao opasno blizu da se vratim na taj vid letovanja, ali mi se ne ulaže u opremu zbog neizvesnosti budućeg letovanja. dete raste, pa je pitanje gde će i sa kim ići na more, a samo ja i ženica...ne znam.

http://www.thalattacamp.gr/en/pages/main

 

 

thalatamain5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja sestra je pre 6-7 godina letovala u Toroniju preko jedne poznate agencije u vili perjanici njihove ponude, na samoj plaži. Dvokrevetni apartman je platila 480€ za 12 dana plus prevoz. Sledeće godine je išla kolima bez agencije i letovala je u istoj vili, u identičnom apartmanu do onog prošlogodišnjeg za 300€ u istom periodu. Pa vi izračunajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od 88. letujem u grčkoj sa povremenim prekidima i nikad nisam čuo ni video da je isti app jeftiniji bez agencije nego sa agencijom

ako tako nešto postoji voleo bih da mi se da neki kontakt pa da i ja uštedim sledeće godine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kamp  je  prelep, kao svi u Gr. Ima i bungalove na izdavanje   pa ne moras da ulazes u kamp opremu  i da se maltretiras transportujuci  je tamo.

Sdrugestrane  SH kamp  prikolice nikada nisu bile jeftinije. Celo ulaganje se isplati za dve sezone.

Mene kopka jedna ideja. Kupiti od gasterbajtera kamp prikolicu iz EU ( Ne placa se carina) Transportovati je u GR i locirati u neki kamp ili naci neki smestaj u selu, pod strehom,  u garazi...)Platiti godisnji ( sezonski- maj-oktobar) najam placa u kampu (700-1000E). Koristiti prikolicu celu sezonu.  Vise puta po 20ak dana ( Babe i dede sa decom, a druga  tura roditelji sa decom, tetke i stricevi sa svojom porodicom...) Plus svaki (produzeni vikend) samo se sjuris za 5-6 sati i provedes vikend na plazi. U petak popodne odes u nedelju popodne se vratis.

 

Naravno ovo dolazi u obzir samo ako niste konformista. Ako ne trazite umeseno i prineseno. Ja i onako ne mogu da   zamislim da mi  odmor prodje u  igranju Yamba,  kartama ili citanju knjige na plazi. Vise sam za   aktivan odmor,  ronjenje, podvodni ribolov, rostiljanje, obilaske,...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

od 88. letujem u grčkoj sa povremenim prekidima i nikad nisam čuo ni video da je isti app jeftiniji bez agencije nego sa agencijom

ako tako nešto postoji voleo bih da mi se da neki kontakt pa da i ja uštedim sledeće godine

meni je prošle godine, doduše II polovina avgusta umesto 350 otreslo 250 evra. na ruke i "ako vas neko pita, platili ste 350€".

keš je moćna stvar. muvaju i oni, nije to naš izum.

e sad neka navala prošle godine rumuna i slovaka, to je čudo, bar na potezu do olimpik biča.

nadam se da takih nema, tačnije da ih ima manje na sitoniji ali kako rekoh , ove godine prvi put, pa sakupljam info.

drugo, pošto je autić u akciji, blizina lokalne plaže nije bitna, iovako je preporuka da se istražuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Agencije? Zašto ne Booking.com? Meni savršeno radi već godinama, mada moram priznati da se drzim Kasandre, a posle svih ovih godina, znam maltene svaku rupu na putu do onde. Dobijem potvrdu, e-mailom proverim sa odrednicom, i nikada ni najmanji problem.

 

Jedina nezgoda ovakvog rada je možda to što većina grčkih ponuđača teži da odmah uzme svoje parice, što znaći da smeštaj u avgustu platim već u martu, ali opet nije ni to loše, smanjim finansijski pritisak u avgustu i već u martu znam gde idem i kada, pri čemu imam kompletanu ponudu na dlanu pa mogu da biram. A mora avgust, jer mi je supruga zauzeta na fakultetu sa sednicama i juskim ispitima do nepoznato kog jula, pa je avgust prva realna opcija. Jedina opasnost avgusta su možda Turevi koji idu iz Germanije kući, jednom (2003) sam upao u nemoguće redove, totalno zagušenje, ali samo treba sačekati 4 avgust dok se to ne rasčisti.

 

Sa druge strane, ako e-rezervišem u martu, kod većine imam popust, koji varira između 5 i 15%, na nominalnu avgustovsku cenu. Na kraju, dođe mu na isto samo bez većine nepoznatih. A dosta sezonskih rasprodaja počinje baš u avgustu - meni to ne znači bilo šta, ali madam to obožava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...