Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

Put preko Ohrida je bio ok kada sam isao. Sa Albanske strane nov. Imajuci u vidu cinjenicu da Albanija ima najbolji asfalt verovatno je i dalje tako.

Autoput je takodje nov.

Treba ici juznije od linije Solunskog fronta tj Valone. Tu negde od spoja Jadranskog i Jonskog mora. Predje se cuveni prevoj kojim su i momci iz Top Gear bili fascinirani. Tu je i jedino mesto u Evropi gde uspevaju banane. Izgleda nadrealno kada sedite u kaficu a iznad vas grozdovi banana. Cena pica bila je ista i u prodavnici i u kaficu na obali mora: espreso pravi italijanski 25din, voda flasirana 25din, coca cola 50din. Moska hrana sveza, jede se ono sto je tog jutra ulovljeno. Obrok za 4 osobe 1200din. Svinjetinu spremaju mnogo bolje od nas, kao i Pizza-e.

Narod je divan. Klopa fenomenalna. Pivo odlicno kao i njihov Tokay. Starog Cognac-a vise nema, receptura izgubljena, ali tu je uvek Skenderbeg. Cigarete mnogo kvalitetnije nego kod nas i u Grckoj a visestruko jeftinije.

Smestaj skup - nedovoljno kapaciteta, infrastruktura nedovoljna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad se vratim iz Neuma, sve ću da vam ispričam o 160 metara betonirane obale... :buehehe: (nisam ja, majke mi, to žena smislila, rezervisala i tek kad je bilo sve dogovoreno, onako počela sa: "znaš, ja sam nešto mislila, mogli bi ove godine..." )

E jbga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve zavisi gde hoces da ides, ja sam sve puteve vozio i stare i nove i to veoma cesto...

od Pristine pa sve do gde ti je volja je autoput ima ponegde jos nezavrsenih itd. ali bolje je nego preko Makedonije,

Cene su smesne u odnosu na Grcku i duplo jeftinije nego u Crnoj Gori bilo za smestaj ili za klopu,

Nemaju tradiciju za turizam! ali moze sve da se nadje i priroda je uradila svoje...

Sto vise preko Vlore znaci prema jugu je bolje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U vezi Sartija,

ovog leta ću 20-ti (jubilarni) put u Grcku na odmor. Obišao sam kompletan Halkidiki, i Sarti mi je najlepše mesto u kom sam letovao. I ne samo meni, već i ženi i deci. Do sada sam bio 4 puta (ne za redom). Sa te strane Sitonije ima preko 70 plaža pa ne može da dosadi. Obavezno iznajmiti skuter (oko 10 evra dan - najjeftinije na Halkidikiju) pa ih redom obići.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skrstic,

plaža je lepa (bio), mada ja ne mogu ni jednu baš posebno da izdvojim. Nekako mi je najlepša ona poslednja na kojoj sam bio, koju sam poslednju otkrio. Prvo sam bio oduševljen sa Oranž, pa Karidi, pa Banana... i obično sledeće godine letujem u blizini one koju sam snimio prethodnog leta. Ove godine idem na drugu stranu, ispred Marmarasa, na Lagomandru. Ali oko restorana moram da se složim, riba je fenomenalna (i ona na tanjiru, a i ona u plićaku pored terase restorana), pogled, pa one mašine na plaži za ceđenje maslina... Obično kada sam sa te strane Sitonije, svratim. Prošle godine nisam, pa i žena i ja stalno spominjemo taj propust.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...