Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

Axa. 

Pratili malo i desavanja na La Zzurla 2018 festival ( o korespondenciji, pismima, Aldu Moru  . . . ) u vili i basti Aganoor Pompilj.

Posle pod vedrim nebom vecera u okviru festivala . . . 

 

A ovo se konzumiralo :

Antipasto Zzurla ( fileti jezerskog grgeca, namaz od jezerskih kedera, par kedera iz friteze, sve iz Trasimeno-a )

Zuppa di faggiolina del Trasimeno ( corba od pasulja sa Trasimeno jezera, tu ga ima )

Frittura du filleti di Persico e Agone ( przeni fileti jezerskog grgeca i przeni kederi u papirnom fiseku )

Tozzeti e Vin Santo ( kolacici koji se umacu u Santo dezertno, jako vino )

Vino biancco ANGOLO " Cantina Punccinella " ( lokalna vinarija u blizini Trasmeno jezera )

t13.jpg

t14.jpg

t12.jpg

t9.jpg

t10.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gubbio, Umbria.

Definitivno highlight nase ovogodisnje italijanske avanture. Doduse dobijen je jedan mali hint od koleginice sa posla, a onda malo pretrazivanje, i kada je vidjen video klip njihove tradicionalne litije pod nazivom Corsa dei ceri, u prevodu "Trka svecama", lako je pala odluka gde ce se ici ovog leta.

I isplatilo se zaista. Grad za pamcenje. Srednji vek u pravom smislu reci.

 

g1.jpg

g2.jpg

g3.jpg

g4.jpg

g5.jpg

g6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I poslednji, na zalost, izlet i obilazak na ovogodisnjem odmoru je bilo mesto Corciano, nekih 12 km kolima udaljeno od Perudje.

Po mitu, njegov osnivac je Coragino, niko drugi nego Odisejev kompanjon u avanturama koje je Homer svojevremeno napisao, a mi to imali kao obavezno stivo za lektiru. 

No, kako bilo da bilo, te da li je to mit, legenda ili nije, ovaj gradic datira jos iz doba Neolita. 

c7.jpg

c1.jpg

c3.jpg

c9.jpg

c8.jpg

c1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, Mikorist said:

ohjYjrf.png

Pogledaj malo aerodromske taxe ? , u takvim  jeftinim ponudama ima dosta "zamki" . Za Prag avionom skuplja aerodromska taksa neg cijeli aranžman . Al ako je povoljno , a sam si ko zna što se na destinaciji more desiti ? od viška ne boli glava - osim što će ti 2 kreveta :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

Nije bas ljetovanje ali treba uzeti u obzir...

Egipat, Hurgada.

Sunrise Garden Beach resort.

Temp. zraka 20-24

Temp. mora 24 na koraljnom grebenu odmah ispod hotela

Temp. svih bazena 29 stepeni.

Apsolutna preporuka. Malo je čudno ovdje dočekati Novu Godinu ali je dobar odmor.

Zanimljivo je da aranzman od 7 dana preko 30% jeftiniji u Srbiji nego preko agencije u Hr.

20181230_231107.jpg

20181230_140733.jpg

20181230_095205.jpg

20181230_095047.jpg

20181230_115226.jpg

20181230_101225.jpg

20181229_222606.jpg

20181230_095033.jpg

20181230_094948.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, black coffe said:

Ja  odgodio  puteve "ravolucije" i odlučio  za Češku  puta 2  u vlastitom aranžmanu ! . Sad  znam zakaj su  švabe  prvo napali  Češku . ! .

aj podeli neke informacije...i ja bih voleo na leto u prag ali ga agencije ne rade leti

ideš kolima ili busom, avionom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, crni. said:

aj podeli neke informacije...i ja bih voleo na leto u prag ali ga agencije ne rade leti

ideš kolima ili busom, avionom?

Išao sam preko agencije , iste preko koje sam trebao ići " putevima revolucije " . Obziroma da je bilo rasprodano  ponudili su :pardon:alternativu . Obzirom da me supruga častila rođendanskim poklonom , a u "istočnom" bloku  sam bio najdalje do Mađarske  tamo  7desetih po dijelove za Jawu  sa puno skepse reko idemo . Prvo o agenciji . Uspjeli su me "zavaljat" u smislu zamijenskog putovanja . Svaka im čast ( supruga ) i nisam požalio . Imaju dobre buseve , klima , najbitnija podesiva na mjestu sjedenja itd  ( kome više treba  njihovi filmovi i glazba . Tu je wi fi ) . Odličan  vodič  sa pregršt informacija  - kamo idemo , kako da se ponašamo što nije preporučljivo što je itd ...  . Uglavnom klasika . Naravno putem nam je ispričao skračenu povijest  itd . Iznenađenje je bilo  kad nam je  doveo  specijalisticu  ( radila je nekad u   Jugi ) - odlično govori Srpsko - Hrvacki ;)koja je  stvarno sve  "objasnila " od  spletki Haburgovaca  do zločestoče Karla Velikog . Da ne pametujem  !. Suprugu  ću pitat i preporućujem  tu agenciju , al  . Prvi puta odi sa agencijom , al sad kad imam iskustvo idem sam ! . ALI  SAMO  NAKON  ISKUSTVA . Dalje moremo na PM ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...