Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

On 24.7.2017. at 6:34 AM, Vix said:

Srecan put! :)

Put bio srećan, stigli za finih 12 sati sa svim pauzama, restoranima sendvičiranjima i puš pauzama... Net imamo, kakav takav, radi dovoljno da mogu da se ulogujem i javim i ponešto pročitam. A sad, u varoš...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:rofl:

Samo za @ninja specijalni pozdravi iz Tivta :)

Bili sinoć u pomorskom muzeju i šarmirali mladu gospojicu (zaduženu za prodaju karata i vodič-turu kroz podmornicu) svojim predznanjima o poslednjoj podmornici izloženoj pored muzeja. Tivat se od moje poslednje posete BAŠ promenio... Pogotovo ovaj deo sa hotelima i prodavnicama gde obične krpene patike koštaju preko lilave € a sako bliže 4K€... Predivni Murano staklići po astronomskim cenama, kafići gde najjeftinije u ponudi počinje sa 32€, B A H A T O !!!

Ali za pohvalu je i to da mesta za parkiranje ima koliko hoćeš, savršeno uređeno i organizovano. U neposrednoj blizini svuda restorani/picerije gde se već za 5-6€ možeš najesti do pucanja kapilara oko pupka, jedino što nas malo zeznuo pljusak (a mi ostavili napolju na sušilici sve peškire i krpice) pa nam današnji dan počeo spremanjem i pranjem a i ne izgleda mi kao da ćemo da se sjurimo na plažu... Još uvek je namrčeno pa sve izgleda da ćemo ili pokisnuti ili nećemo ili hoćemo ili... A i malkice drnda subwoofer u planinama okolo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, stein said:

U neposrednoj blizini svuda restorani/picerije gde se već za 5-6€ možeš najesti do pucanja kapilara oko pupka...

Lepo me nasmeja. Ti i klopa pa još ovo oko prejedanja. Nemo se ljutiš ali ti mi nekako ne ideš s ovim. 

Veliki pozdrav i lepo se odmori.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, skrstic said:

... i klopa pa još ovo oko prejedanja. Nemo se ljutiš ali ti mi nekako ne ideš s ovim.

Jos nisi video koliko ja mogu da pojedem. A laksi sam od Steina. Gde to ode, stvarno ne znam... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, skrstic said:

Lepo me nasmeja. Ti i klopa pa još ovo oko prejedanja. Nemo se ljutiš ali ti mi nekako ne ideš s ovim. 

Veliki pozdrav i lepo se odmori.

To što se sve što u mene unese pretvori u ... khm... ganjce to je jedna stvar a to što ja mogu i koliko mogu s uživanjem da pomljackam to je druga stvar. Gabariti osobe i količina hrane koju ista može u slast da pojede nisu obavezno u nekoj proporcionalnoj sprezi :) (Otprilike kao što broj diploma koju neko poseduje i socijalna inteligencija iste osobe ne moraju nužno biti u ravnoteži)

Ali se u svakom slučaju trudim da budem diskretan kada me uhvati potreba da se prežderem :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

pa sa cenom pića od 32e i parkinzi u monaku bi bili prazni :) 

Ne znam kako je u Monaku, ali mogao sam da zaključim da takve cene savršeno idu uz jahtice i glisere na vezu i osoblje hotela u restoranima i garderobu gostiju i veći deo vozila na parkingu... Mi smo došli sa mojim Yeti-jem (2012) i ortakovom 530-icom (2014 karavan) što su u mojim očima sasvim pristojna vozila (štaviše, za nas koji zarađujemo sa deset prstiju...) ali pored onih silnih CLS, CLK, E, S i ML mečki, Maseratija, Poršea i kuracapalaca osećali bi se kao klošari da nas je briga ko koliko para ima ili nema... Otkako smo tu, stalno imam utisak da se Tivat polako ali sigurno pretvara u luksuzno pristanište. Mi smo u sobičku na ivici grada i da sam mogao da planiram unapred, ne bih ovde došao, ma sve da je džabe ali sad nam je važnije da iskuliramo (što je i poenta dolaska ovamo) ali ok, krov nad glavom i čak ima i struje i vode pa čak i wifi. pre par godina ovo ne bi mogli izdavati za više od možda 7-10€ ali tendencija je takva da sada nema više smeštaja za manje od 30... Kampove ne računam... Sad krećemo u šetnju da vidimo onaj deo koji nije tako glamurozan (i skup) pa posle na plažu... Ako ne bude opet kišurine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo nekoliko zabeleženih trenutaka sa letovanja (Tivat/Kotor) Slika balerine je ujle na lesonitu a slikar rodom iz Nikšića, on ostaje, slika ide u našu dnevnu sobu, jedna od ovih plavih lampi takođe ide s nama... U jednoj od prodavnica je bila naznačena cena od 300€ pa sam malo podilkanio (šta je puno, puno je) i kad sam isto ugledao u jednoj drugoj prodavnici, živo me zanimalo da li je ista cena, gazda Turčin (!!!) pa mi lepo krenuli od 150 dok na kraju za 120 nismo dobili i lampu i stakleni podmetač za na sto i još nekoliko sitnica :D Za treću nemam komentara, self-explanatory :rofl:

 

balerina kotor 2017.jpg

IMGP6944_res.JPG

IMGP6963_res.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

vratio se sa letovanja na Ugljanu, ostrvu na 15 minuta vožnje trajektom od zadarske trajektne luke Gaženica. Oko 800km door-to-door vožnje od kojih prvih i poslednjih par 10-tak nije autoputem. Board computer: oko 1600km, prosečna brzina 80 km/h prosečna potrošnja 5.3l/100km sa uključenom klimom.

Zadar mi je tradicionalna destinacija za odmor, pre svega zbog mojih prijatelja Zadrana koji mi ovih nekoliko najtoplijih dana u godini učine toplim-ali najviše oko srca, dok se dupe, glava, živci i ostali nebitni delovi zflazara hlade u mlakom moru i hladnom Ožujskom pivu (kažu insajderi da to tamo piju Purgeri i da treba piti Karlovačko pošto je punionica bila nekad u ZD al jebiga ja sam ti izgleda odasvuda ( preci moji bili izgleda na nekim boljim žurkama :) ) uključujući i mog dragog brata Igora 100% -nog Zagrepčana sa 50% vlasničkog udela mog tetka Međimurca i 50% udela moje drage, nikad prežaljene pokojne tetke Julijane na koju sam valjda povukao zrno ludila i karakterni nos.

Elem, smestili smo se u Lukoranu biseru turističke ponude Dalmacije u apartmanu rezervisanom preko booking.com-a.

Opisano bilo u ponudi apartman sa dve sobe, roštiljem, terasom ali nije bilo opisano gostoprimstvo porodice vlasnika apartmana kapetana kruzera u mirovini, gde se nakon par prigodnih rečenica prešlo na pivo, priču o Darwill-u, Ponte Rossu, Dve Rase Ljudi, iliti

-Quad ESL-Ljupce i

-Tannoy DC- Ljupce

i reč po reč, dan po dan prođe ti deset dana kao tren uz naše stare prijatelje Elvisa sa porodicom, Tee sa porodicom i nove prijatelje barba Tihomira sa porodicom i uvaženim prijateljem Robertom (Mohovićem) sa porodicom - čoveka koji je Tihomirov prijatelj i izuzetan sagovornik, inače veoma uvaženi profesor na nautičkom fakultetu u Rijeci kome se zahvaljujem javno za potvrdu teze da ljudi pokreću svet i da je moje dete reklo da treba razmislit(i) o takvim profesijama u kakvim možeš naći ljude poput Roberta.

Od kulture, konstatovao bih sledeće:

-plakat-do-plakata Thompsona i Sandra Afrike uspod zidina na ulazu u stari grad Zadra. Bez cepanja plakata jedne ili druge budale. Na 10m od Sandre&Perkovića reklama za Beethovenovu 9-u. Ni manje ni više. Oda radosti. Heinrich Heine. Sandra i Marko protivu Ludovika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prednosti? Mnooogo. Glavna prednost? To što znam lika koji ovo troši.

mane? Mnooogo. Glavna mana? Jebiga, neviđena transparencija&rezolutnost ovakvog sistema. Kad sam na DVD koncertu koji mi je Elvis pustio, u sweet spotu elektrostatika mi posle 5 minuta u ušima naviklim na Tannoy 12" sve puklo sa takvom jasnoćom da sam osetio samo jednu nesinergiju: čini mi se da je pevačica koristila drugu vrstu deterdženta za farmerke i gaćice za nastup.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...