Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

Guja po običaju uvek zna baš ono što treba :)

 

U dva dana, pročitao obe knjige koje sam poneo za celo letovanje (Svet po Klarksonu, 2. i 3. deo) poneo terabajtni disk sa filmovima ali slaba vajda kad je adapter za lapatopa otkazao poslučnost. Dobio na pozajmicu neoriginalni (nije za Dell no za HP) adapter/punjač i naravno, kompić radi dok je naboden, ali nema punjenja baterije... Dakle, kad budem vratio adapter, nema više upotrebe... Da smo kod kuće, na stranu to što imam šurnaest drugih računara okolo, imam i nekoliko adaptera. Ovde nema ni odvijača a da ne spominjem dmm ili šta sofisticiranije... Garantujem da bi me u nedelju ujutru kod "braće" na buvljaku dočekala najmanje dva odgovarajuća adaptera za ne više od 500 dindži... Ali okej... Ubodi komaraca sa kojima sam se jutros probudio (svrbi k'o sam đavo) samo su me podsetili da neke stvari naprosto idu svojim tokom i da se ne može izbeći neizbežno, tj Marfi na delu... Što se tiče Neum-a kao destinacije za letovanje, nije tu loše, voda je poprilično dobra za ovakve kao ja kojima je sve što nije toplo zapravo hladno i bljak-brrr, nema ni jedne kuće koja datira od pre sredine sedamdesetih prošlog veka, ali tu je Pelješac u blizini i još ponešto, samo čekam da se prvo izduvaju od slavlja i istrezne ovi što se moraju napiti kad slave dan svoje pobede...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preostaje ti da, ako ima, kupiš teku iliti bilježnicu i sam sebi napišeš knjigu. Pokušaj da do samog kraja ne saznaš ko je ubica  :crazyrocker:

Kad sam bio u sličnoj situaciji sastavljao sam (ne rešavao) ukrštene reči. Brzo se napreduje.

 

Evo par sličica prvog dana odmorčića..

 

Prelaz preko Debelog brda iz Valjeva ka Bajinoj Bašti oko 13h

post-1687-0-92341600-1438753976_thumb.jp

 

Poznata turistička destinacija: Prodavnica carinske robe i pretovar ionako pretrpane peglice a tek se trebalo ići u nabavku hrane.

Nekim čudom su se našla 2 Iskra Kranj zvučnjaka iz 1962. a to im nisam oprostio. Jedan viri iza sedišta.

post-1687-0-29246100-1438754327_thumb.jp

 

Uspon na Taru. Još kiše, još magle i temperatura koja pada ispod 15 stepeni.

post-1687-0-47723700-1438754499_thumb.jp

 

...i na kraju, vatrica. Ubrzo je došla i struja.

post-1687-0-03118700-1438754787_thumb.jp

 

Ostalih dana vreme je bilo savršeno. Zaovinsko jezero je mnogo hladno za moje koske. Šteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Robi, budući da inspiraciju za knjigu crpiš iz frustracije najbolje bi bilo da sad lupi neka pijavica, tvoj hotel organizira 24/7 turbofolk-Exit i da zbog nestanka struje (pijavica, je l' :rofl: ) ne uplatiš dobitni listić za eurojackpot. :buehehe:

 

 

 

 

 

 

 

....................

 




Preostaje ti da, ako ima, kupiš teku iliti bilježnicu i sam sebi napišeš knjigu. Pokušaj da do samog kraja ne saznaš ko je ubica :crazyrocker:



:buehehe: Odlično! :thumbup:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mi smo krenuli u pet do 23h u petak. Autoputem do NS, potom ka Šapcu pa na autoput ka Zagrebu pa odvajanje dole ka Šamcu i posle malo autoputa po BiH, nismo sveukupno dodali više od sat vremena na izvorno sračunatih 10h vožnje (po Here Drive navigaciji na windozfonu) a frka je nastala tek kad smo na nekih 40-ak km pred Neum zastali u nekoj koloni... Suprugu nije mrzelo da vidi "đe je zapelo" pa se ispostavilo da je višesatno čekanje ka Metkovićima i odlučili smo da ne izlazimo iz BiH samo zato da bi se ponovo vratili pa smo se odmah vratili nekih km i skrenuli kod table koja usmerava ka Neum-u. Bilo je zanimljivo, puta nije bilo u navigaciji pa smo se prvenstveno oslonili na zdrav razum i Punto ispred (koji pojma nismo imali kuda ide :rofl: ) i posle malo jače od pola satićka stigli, ispostavilo se, "građevinskim putem" koji ni ne postoji u navigacijama jer zapravo i nije "javni put" ali je zadržavanje svedeno na propuštanje vozila iz suprotnog smera kada je bilo jasno da dva auta ne mogu proći u isto vreme... Sa svim pauzama, sendvičima, kafama, naplatnim rampama, graničnim prelazima, čekanjima i okolnim "prečicama" trebalo nam 12 sati od Subotice do Neuma, a sve bez žurbe, nervoze, prekoračenja dozvoljenih brzina... Kroz BiH se proteže lepo parče autoputa i vredno ga je iskoristiti ako neko planira da prolazi tuda a ne planira da to pretvori u dvodnevni izlet i razgledanje svakog sela na putu... Sveukupna putarina mu dođe oko 6€ (u BiH) što i nije mnogo kada se uzme u obzir da se stiže veoma brzo i na odličnom asfaltu... Tokom puta nismo napravili ni jednu jedinu sliku, pa naprosto ostaje da mi verujete ili ne... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

...iz frustracije...

 

Ma nije to... Ko ustvrdi da u životu nije ničim isfrustriran, taj ili nije svoj (a garantujem da tu Snickers ništa neće rešiti ) ili je već na adekvatnoj dozi šarenih bonbončića... Dakle, biti isfrustriran nije samo po sebi ni razlog ni motivacija za napisati išta osim SMS poruke... ako i toliko...

 

Pisanje počinje onda kad shvatiš da su svi toliko prezauzeti sopstvenim (frustracijama) da te niko neće saslušati pa sve i da im se uneseš u lice i počneš urlati. To pak, jasno je, dovodi do uputa koji rezultira ili šarenim pilulicama ili te svi počnu izbegavati i/ili gledati kao nekoga ko bi trebalo da bude na lilulama...

 

Nedavno me ortak (drndajući neku svoju papirologiju na svom laptopu) upitao da li uvek razgovaram sa računarom... Hmm... Dobro pitanje. Dobar, štaviše često veći dan sedim oči u oči sa monitorom i kao društveno biće (oko toga se molim raspravljati sa pro-Darvinistima) naprosto imam potrebu da laprdam. Pošto je moj komp gluhoslijep (nema ni mic a ni kameru) onda ga i nije briga što ja to činim, a pošto uglavnom u blizini nema nikoga, mogu da pričam šta god mi padne na pamet a da ne rizikujem da završim na "smarties"-ima... ono šareno što se muze iz žirafe... koja gricka kraj oblaka boje duge...

 

Ma da, i onda sam ja lud... :crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zajebavaj, zajebavaj, doćiće i moj red... :P

 

Nedavno me ortak (drndajući neku svoju papirologiju na svom laptopu) upitao da li uvek razgovaram sa računarom... Hmm... Dobro pitanje. Dobar, štaviše često veći dan sedim oči u oči sa monitorom i kao društveno biće (oko toga se molim raspravljati sa pro-Darvinistima) naprosto imam potrebu da laprdam.

Ja ne znam šta se ovo razlikuje od mog slučaja. A i sad si sam priznao da ti je monitor nešto rekao. :msn-rofl:

11231315_991722790849325_230185613512138

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...