Jump to content

Gde ćete na letovanje/zimovanje?


crni.

Preporučeni Komentari

Moji rodjaci iz Kanade sad (upravo) letuju na Tahitima (gledam im slike na fejsu)...tamo je uvek leto :rofl:p.s.I to rade (tamo) neke (ovde bi rekli) obicne poslove...brat je programer a zena mu soc. radnik...

pa i ja znam coveka koji ovde radi kao programer, a letuje redovno na kubi, tajlandu, indiji...to je bas lepo placen posao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moji rodjaci iz Kanade sad (upravo) letuju na Tahitima (gledam im slike na fejsu)...tamo je uvek leto :rofl:p.s.I to rade (tamo) neke (ovde bi rekli) obicne poslove...brat je programer a zena mu soc. radnik...

Ko je tebi kriv sto neznas da programiras ;-)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda znam da nešto izprogramiram ali očigledno nisam "guru". Ne žalim se jer mi mnogo i ne treba. Rađe se ne bih "snalazio". Da ne idemo u offffff...

Brat od tetke, koji živi u Štokholmu, skoro pa svake godine ide vamo tamo, Tajland, Meksiko, Italija, Pariz, London... Žalosno je da je jeftinije otići za Švedsku pa preko njihovih tur operatera u svet nego preko ovih naših.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

pitanje za poznavaoce...kako je na palicu leti? kupanje, hlad, komarci, izlasci, cene smestaja (privatnog)? jel puno dzibera i turbo folka? sta se mora videti u okolini a sta zaobici? i tako...

hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pitanje za poznavaoce...kako je na palicu leti? kupanje, hlad, komarci, izlasci, cene smestaja (privatnog)? jel puno dzibera i turbo folka? sta se mora videti u okolini a sta zaobici? i tako...

hvala

 

Nema turbo folka, od toga mogu da krenem :)

Godinama Palić nije bio za kupanje, od pretprošle godine, opet su dozvolili - zapravo, nikada nije bilo ono, striktno zabranjeno pod pretnjom kazne, više kao, nije preporučeno - tj ... ma jasno ti je. Smeštaj cca na nivou 10-20€ - kako nabodeš - koliko si izbirljiv (a može i više ako ćeš u neku fensi vilu) ... Što je jače sunce, utoliko je dublji hlad - šta da ti kažem - treba da obiđeš Palić u maju mesecu pa će ti sve biti jasno oko toga - jako puno drveća ali na samoj obali nema hlada. Komarce redovito tretiraju pa osim ako si hiperalergičan, skroz je podnošljivo - noću se lepo spava. Noćni život je na samom Paliću vezan za festivale, Trenchtown i slično - kada nema festivala, onda uz obalu ili neka čarda pa ili tamburaši ili nešto slično - nikad se unapred ne može reći ko može da dođe da zabavlja goste po restoranima/lokalima/čardama... Evo ti samo jedan primer: http://www.park-palic.rs/en/index/article/a/tlocation pogledaj sajt i datume... 2012 i posle ama ništa... mrtvilo po pitanju informacija osim ovo malo: http://www.palic.rs/en/category/66

Mnogo je bolje sagledavati Palić kao deo provoda - spojiti sa Suboticom i bližom okolinom subotice i Palića http://www.visitsubotica.rs/en/category/61

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pazi kad ne mogu da verujem.

znači ipak garaža i kotlarnica prioritet. odma posle fasade.

:D

 

Znaš kako je, svako ima svoje prioritete, žena njene, ja moje... pa kako ispadne...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre par godina bili na Paliću, produženi vikend u vreme održavanja etno-festivala, ciljali Baba Zulu..

 

Vreme održavanja jul mesec, imali ludu sreću da je u četvrtak na petak projurila oluja koja je rashladila celu srbijicu na podnošljivih 25 stupnjeva, tako da je vreme bilo savršeno..

 

Dakle ovako, jedno veče koncerti, jedan dan u zoo vrtu, treći dan hoćeš da umreš od dosade.. sećam se da smo posle zoo-a otišli u Suboticu, nedelja posle podne i nigde žive duše po gradu, kao američki horor.. trećeg dana festival je gotov, američki horor sada je na Paliću, nigde nikoga u ponedeljak pre podne.. nazad u Suboticu, taman u vreme kada kreće da se beži sa posla, ipak nisu svi mrtvi..

 

Sve u svemu, Palić nikako ne može da bude zamena za godišnji odmor, plafon ostani dva dana.. trećeg počinju suicidalne ideje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbte svi zivi strucnjaci za palic a niko da pomene abrahama

 

enivejz, 15.jula svira nil jang u istanbulu, eto historijske sanse da se spoji lepo i korisno. cak je i grcka blizu iz turske, ko vise voli. low cost pegasus airlines je keva, sve ce da ispadne manje nego u CG da se krene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Abraham je restoranče s dobrom klopom. Ni manje ni više - bez dobrog društva, samo kafana...

 

nedelja posle podne i nigde žive duše po gradu, kao američki horor.. trećeg dana festival je gotov, američki horor sada je na Paliću, nigde nikoga u ponedeljak pre podne..

 

Odlično opisano... I sad ti živi ovde i čudi se što je najveća stopa samoubistava baš u ovom delu zemlje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

jbte svi zivi strucnjaci za palic a niko da pomene abrahama

 @grau:ako nije problem/tajna daj mi reci sta ti se to od klope tamo svidelo?..cevapi sa sodabikarbonom su bili zadnja 2x kad sam bio,przeni krompir ko kamenice,stolnjaci prljavi..Jelen salas do kojeg se ide iz malo pomerene raskrsnice sa Abrahamom,s ove tacke gledista je bio 5x bolji..Majkin salas istim putem,samo malo dalje,kazu da je dobro i to...thanx (samo skembice nemoj da spominjes,ne jedem to,sem ako mi dobar drugar sprema) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja tamo uvek jeo samo perkelt i evenutalno supu od necega, cini mi se da je bila morka ili nesto tako. rostilj ne jedem severno od dve mesare sa bajlonija i jedne sa kalenica.

 

ali priznajem da su se odronili sa kvalitetom u odnosu na standard od pre pola decenije. nekada je taj perkelt bio kao dusa a sada mi je poslednji put dusa izasla na nos.

 

verujem za te salase ali nisam bio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

ja tamo uvek jeo samo perkelt i evenutalno supu od necega, cini mi se da je bila morka ili nesto tako. rostilj ne jedem severno od dve mesare sa bajlonija i jedne sa kalenica. ali priznajem da su se odronili sa kvalitetom u odnosu na standard od pre pola decenije. nekada je taj perkelt bio kao dusa a sada mi je poslednji put dusa izasla na nos. verujem za te salase ali nisam bio...

to je bleda senka od onoga sta je to nekada bilo...idem za vikend,pa ako ostanem zavejan snegom,da se reko iznenadim s necim :)..Jelen preporuke,Majkin ni ja jos nisam bio,al kazu provereni zderatori da je isto dobro.. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...