Jump to content

Bato MM-Amp (LM-most by macolakg)


Preporučeni Komentari

Postoji ovde fin tutorijal za sve opcije LM3886, i posebno vredan link ka AN1192 Overture, gde TI raspreda razne dizajne, pa neka bude pri ruci stivance za citanje, to je jedan jako fin cipovac i za rad i za slusanje.

https://www.circuitbasics.com/design-hi-fi-audio-amplifier-lm3886/#Convert-the-Total-Power-to-a-Transformer-VA-Rating

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...

Drugari,

Opet mi treba pomoć oko bate. Zakačio sam aktivni woofer na batu i sada me interesuje da li mogu koristiti remote sense FB kao ranije. Woofer uzima ulazni signal sa zvučnih kablova.

 Molim članove foruma koji imaju pristup sajtu yu3ma da i tamo postave ovo pitanje jer je tamo Macola aktivan.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

Ne vidim tu nikaki problem, taj ulaz na SUB je isto kiloomski, nema to nikakvog uticaja na remote sense.

Da, na ulazu je delitelj napona, ne bi trebalo da utiče, ali ipak da pitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Bato  MM

Meni deluje ovaj primerak veoma interesantan, da li neko ima isksutva sa doticnim primerkom koji je oglasen na kp sajtu?

2 lm3886 u bridžu. Operacioni LME 47920, trafoi Trafomatic 200va na telu od 300va. BC elektroliti u napajanju 2200mf X 8kom, Nichicon na plocici, Nichicon Muse na ulazu, mašinski lemljeni SMD delovi, CMC rca i zvučnički konektori, soft-start, kutija od Aluminijuma 3mm debljine

bato mm.JPG

Izmenjeno od parabolis
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav.

Na doticnom primerku sam i ja ucestvovao  u izgradnji i savetima . Svi pomenuti podaci su tacni. Jedino sto nije povezan rimote sens . Njemu  i ovako odlicno zvuci , pobedilo je na zvucnom testu pojacalo koje novo kosta  cini mi se 1400e ali to je subjektivni dozivljaj doduse mene, njega i vlasnika tog pojacala koje je izgubilo na testu. 

Ako Vas  zanima jos nesto .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koji je preamp koristen ?

Da li se moze zvuk Bato mm usporediti sa nekim zvukom od poznatih brendova,  nemam mogucnost daposlusam doticno pojacalo, pa cist oneki orjentir dasteknem.

Imao sam GainCard u svom sistemu, sa 1 x LM 3886 cip  i solidno je radio.

Izmenjeno od parabolis
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moj drug ima BatoMM onako baš domaćinski napravljen. Najboje zvuči sa onim mojim Aikido pretpojačalom, 4 x Tesla 6CC42 sa NFB (voltage gain sveden na oko 2,5x). Probali smo svašta ispred, i tako je ispalo. Probani su i razni dakovi direktno u BatoMM, i nije tako dobro bilo. Mali pomak nabolje je dobijen zamenom LME49720 sa OPA1612. Šta znam, korektno tranzistorsko pojačalo, vrlo neutralnog zvuka. Zvučnici su 8oma, mislim da ga ne bih preporučio za 4oma. Uticaj remote sense se ne čuje kao promena u zvuku sa kvalitetnim kablovima. Loše kablove nemamo pa nismo ni probali. :smesna:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam moj bivsi GainCard koristio sa pasivnim preampo, ispred njega kao izvor je bio dak, u dak  In svi ostali izvori -komp-cd plejer  ....

Tu kombinatoriku sam slusao oko 2 god, sto je za moj audio apetit izuzetno dug period.

Kef 103.4 , 91 db osetljivost, 4 oma .

M2 tech young dak konverter-Ifi napajanje.

Izmenjeno od parabolis
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sam nekoliko tih Bata, ovaj kod mog druga je najbolji. Očigledno zavisi od konkretnog izvođenja napajanja i kablaže.

A zvuk je taki kako sam opisao, nit smrdi nit miriše dok mu ne uleti Aikido. :smesna:

Te pasivne varijante ispred i dak direktno mu iz nekog razloga ne prijaju. 

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci Bato mm je totalitarno Neosetljiv na promene zvucnickog kabela, hm,  veoma interesantna informacija.

Acoustic zen satori bi onda moga u tom slucaju da zavrsi na kp sajtu, usteda od 350eura nie zanemarliva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, parabolis reče

Znaci Bato mm je totalitarno Neosetljiv na promene zvucnickog kabela, hm,  veoma interesantna informacija.

Tako je projektovan sklop, dokazao sa na pokaznim vežbama. Mi smo probali samo bez toga i sa tim i nismo primetili razliku, kabl je pravljen ali dobar. Nisam ni kod sebe primetio neku bitnu razliku sa drugim primerkom Bate koji je gostovao pre možda dve godine. Samo ja imam dobar kabl i kratak, cca 2m.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, parabolis said:

Znaci Bato mm je totalitarno Neosetljiv na promene zvucnickog kabela, hm,  veoma interesantna informacija.

Acoustic zen satori bi onda moga u tom slucaju da zavrsi na kp sajtu, usteda od 350eura nie zanemarliva.

Ako je povezana povratna sprega, odnosno sens, u tom slucaju je primetno neosetljiv, ako nije povezana pov. sprega koristiti dobre kablove, prosto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...