Jump to content

Bato MM-Amp (LM-most by macolakg)


Preporučeni Komentari

Preterivanje sa tonskim kontrolama je odgovor audio industrije na iracionalnost audiofila koji su puni predrasuda i uvek na losim kutijama testiraju 'super ampove' sa THD 0,0001%. Kod ozbiljnih korisnika audio opreme bez obzira na upeglanost kutija postoje preklopnici za korekciju zbog prilagodjenja prostoriji i poziciji slusaoca ali su one u granicama -2dB do +1,5dB kao kod ovog studijskog monitora na primer.

studio monitor.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolji APEX ampovi i preampovi su F40 i SR300 i odgovarajuci preampovi naravno bez tonskih kontrola, ali ima i u nizoj klasi bisera kao A14 na primer.

58df91766ab6c_APEXF40.thumb.JPG.db1eedfca6723844c58baa63dea73999.JPG

58df917f838fa_APEXSR300.thumb.JPG.bd464ac0fd92d3a49ec87416b30d9df3.JPG

58df919268264_APEXA14.thumb.JPG.aa616d168daa2a68118af1877d4389df.JPG

Izvinjavam se nisam pomno pratio, kolike su izlazne snage respektivno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Izvinjavam se nisam pomno pratio, kolike su izlazne snage respektivno?

Odozgo nadole dovoljno, više nego dovoljno i solidno. :loleverybody:

Prva dva 100...150W, onaj najniži recimo 30...50W, sve i 8 Oma.

Moram da se pohvalim, od navedenog prva dva su bila i moj izbor, a onaj najmanji mi nije pao na pamet, ali me ne čudi njegovo prisustvo, i to je dobro poznata topologija koja izbegava neke mane klaisčnih verzija, ako recimo u BGW pojačavačima ili u novije vreme Elektorov projekta od 150W. Ako iko ne daj Bože i posumnja u apsolutne kapacitete A40 i/ili A300, ima tri mogućnosti: 1) da upotrebi Motorola/ON Semi trnazistore od po 230W, 2) doda još po par ili čak dva navedenih tranzistora, ili 3) i jedno i drugo ako insistira da pojačavači budu dibidus blindirani prema niskim impedansama. A300 me podseća na projekat Thorsten Losech-a "Sir Pottymouth" sa američkog DIY foruma, ima tome nekih dve godine ili tako nekako, a on je jedan baš opasan (ex Istočni) Švaba koji porađa nove ideje jako često. Sada ih u Kini pretvara i u gotove proizvode kako čujem sa zavidnim uspehom, što me jako raduje.

Hvala, Mile.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 zašto ti "treba" nešto slabije? Moje kutije imaju efikasnost od 92 dB/2.83V/1m, pa im za reprodukciju istina glasne muzike u sobi ipak trebaju pikovi od 76W/8 Oma. Razumem da tebi možda ne treba neka američka ludorija or 300+ W, ali mislim da je realnih 100W/8 Oma REALNA kućna potreba ako ideš baš na eksterminaciju komšiluka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mile,

4793/1837 ,bog da im dusu prosti, odoshe.... nema vise ..... ja ih oplakao kao i sve ostale "nogate" Toshibe (sem izlaznih).

Valjalo bi malo preraditi te seme, na dostupne delove. 2145 je najbolji trenutni izbor za ljubitelje JFET-ova.

SR300 me neodoljivo podseca na Marantz-e, verujem da svira humano, bez nabadanja u uvo, tipicnih za bipolarce.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 zašto ti "treba" nešto slabije? Moje kutije imaju efikasnost od 92 dB/2.83V/1m, pa im za reprodukciju istina glasne muzike u sobi ipak trebaju pikovi od 76W/8 Oma. Razumem da tebi možda ne treba neka američka ludorija or 300+ W, ali mislim da je realnih 100W/8 Oma REALNA kućna potreba ako ideš baš na eksterminaciju komšiluka

Zato sto slusam moje zvucnike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za manje snage izbor je veliki, podelio sam dosta projekata pa necu da ponavljam one najpopularnije. SR300 kao i SR PP12 preamp koriste folded cascode topologiju kao AD797 na primer, a F40 i P30 preamp CFA topologiju i diamond izlazni stepen kao AD844... Koristio sam diskretne topologije trenutno najboljih OP ampova i zato su ta pojacala toliko superiorna u karakteristikama. Mozda da pomenem A22 i P30ZF preamp  interesantani po tome sto nemaju globalnu negativnu povratnu spregu, a te topologije na slusnim testovima uvek pobedjuju bez obzira na malo slabije karakteristike.

APEX A22.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bato MM preuzet od kolege Ubledelog. Necemo ga kaciti kod mene dok ne dobimo clearance da je bezbedno i za Batoa a i za moje zvucnike (kompikovana prica - gainlconovi u basovima mojih Swingova se ne ljube sa bridzovanim centralnim pojacalom u sistemu sa kojim su povezani preko zvucnickog izlaza preko pasivnog fitlera, a posebno je pitanje sta ce proizvesti to sto Bato MM nije uzmeljen pa ce preko tog filtera videti masu pojacala u Swing basovima)

 

Enivej probacemo ga kod kolege Neskora na Tannoyima, mada bih iskreno vise voleo da vidim kako bi ovo teralo neke vece JBL mrcine, to bi bio ozbiljan test. Tannoyi nisu bas neki preterano zahtevan zvucnik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što ne bi bilo loše razmotriti je da se zamene ti postojeći gainclones unutar kabineta bato pojacalima. Bato ce skoro da tvrdim na toj poziciji biti osetno bolji, i doprineće tonalnom balansu izmedju LF i HF područija. Kao centralno pojacalo ispred - naravno neki Single Ended. Dobar SE kao amp je jednostavno horizont dogadjaja kada se jednom predje ta granica povratka nema. :unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako to bez :dodo:

Mora bar malo.. :) 

57 minutes ago, Beli_Ninja said:

Nema tu nikakvih problema ni da je samo kondenzator umesto zvucnika.

105 sa 80uF posle induktivnosti na B300 je sapleo mnoge pojacavace. Bila bi zanimljiva kombinacija za probu, sam kond ne proizvodi struju, ali je neprijatno opterecenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...