Jump to content

CNC masina


vajs1986

Preporučeni Komentari

:) Ima tu jos raznih, H9800, Yuchi i sl. Ja sam pokusao kod par ljudi ali nece da rade, te im pravi prasinu te im je tesko, neki naprasno odbijaju da se jave , cudo jedno smo mi. Svi kukaju a niko nece da radi, za nas je na zalost korbac i samo da prsti.

 

ihaj

 

znadem na sta se cilja ........ :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 37
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ništa mi se ne sviđa ova naNdžarasta boja :hmmm:

 

Šalim se naravno, čak je i boja "legla". Naklon do poda, ko je pokušao da realizira sličan projekat ili se bar dobro zamislio zna koliko je ovo veliko i dobro što si napravio. Svaka čast, uživaj a nadam se da ćeš kroz posao vratiti i ulaganja koja sigurno nisu mala.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno. Moze sta god se zamisli.Te dve sine za najduzu osu su sa cnc glodalice armade. 45mm su sirine i nisu sa kuglicama nego sa valjcima. I mogu da izdrze 10t pritiska a motor za tu osu i navojno vreteno (40mm precnika) je sa Armade glodalice koja je imala sto od 2t. Motor i te sine i navojno vreteno sam platio 1400eura ali inace to je extra cena jer sam Glentekov motor kosta oko 2000eura na ebay. Sve je predimenzionisano na masini ali neskodi

Uh , ja sam mislio da je to kod vas jeftinije, kolega je prije 2god uzeo na "pospremanju" nekog pogona cnc tokarski koji je bio kompletan , kontrolni orman je neko vec "poplasio" , jeftinije nego na kilu , koliko smo culi to je uvozio Novi Sad iz Madjarske , cnc je prakticno sav americki valjda su samo gus izlili madjari, najveci model za 1700E, napravili drajvere i ostalo i radi u mikron , bio je jedan valjda najmanji model cnc-a ali je vec neko poplasio servo motore sa njega i za taj su onda  trazili 670E.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh , ja sam mislio da je to kod vas jeftinije, kolega je prije 2god uzeo na "pospremanju" nekog pogona cnc tokarski koji je bio kompletan , kontrolni orman je neko vec "poplasio" , jeftinije nego na kilu , koliko smo culi to je uvozio Novi Sad iz Madjarske , cnc je prakticno sav americki valjda su samo gus izlili madjari, najveci model za 1700E, napravili drajvere i ostalo i radi u mikron , bio je jedan valjda najmanji model cnc-a ali je vec neko poplasio servo motore sa njega i za taj su onda  trazili 670E.

Voleo bi da sam bio tu i da pazarim to jer je to bukvalno dzabe.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo. svidja mi se !!!!!!!!!!

Pre godinu dana i ja sam poceo nesto slicno , slicica za ilistraciju, ako zagadjuje temu moze da se obrise.

Nazalost zbog privremenog odsustva iz zemlje, nisam je zavrsio, ostalo je da se ugrade zastitne harmonike , T-slot tabla i finalna kalibracija na mestu rada .

Masina je testirana sa MDF-om , PVC-om . aluminium 60xx i mekim celikom . Rezultatima sam jako zadovoljan .

 

 

Posle mnogo zezanja sa step motorima, moje misljenje je da, servo motori imaju samo jednu manu u odnosu na step motore , kostaju mnogo vise .

Sve ostalo su samo prednosti.

 

Moja masina ne pokrece most vec Y osu , prednost je stabilnost pri velikim pomerajima Z ose, mada kad tvoje masine to i nije neka mana jer je sve uradjeno dosta robusno.

 

Sta koristis kao interface LPT , USB , LAN ?

Koje su maximalne brzine X,Y,Z  ?

Koje su ti radne dimenzije ?

Koji su ti precnici i duzine navojnih vretena ( ball screw)?

post-127-0-66103900-1364879044_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo. svidja mi se !!!!!!!!!!

Pre godinu dana i ja sam poceo nesto slicno , slicica za ilistraciju, ako zagadjuje temu moze da se obrise.

Nazalost zbog privremenog odsustva iz zemlje, nisam je zavrsio, ostalo je da se ugrade zastitne harmonike , T-slot tabla i finalna kalibracija na mestu rada .

Masina je testirana sa MDF-om , PVC-om . aluminium 60xx i mekim celikom . Rezultatima sam jako zadovoljan .

 

 

Posle mnogo zezanja sa step motorima, moje misljenje je da, servo motori imaju samo jednu manu u odnosu na step motore , kostaju mnogo vise .

Sve ostalo su samo prednosti.

 

Moja masina ne pokrece most vec Y osu , prednost je stabilnost pri velikim pomerajima Z ose, mada kad tvoje masine to i nije neka mana jer je sve uradjeno dosta robusno.

 

Sta koristis kao interface LPT , USB , LAN ?

Koje su maximalne brzine X,Y,Z  ?

Koje su ti radne dimenzije ?

Koji su ti precnici i duzine navojnih vretena ( ball screw)?

svaka ti cast fenomenalno izgleda. 

ja koristim LPT i zbog toga su mi brzine limitirane na 10m/min sto je za te radne dimenzije i vise nego dovoljno.

1015x850x165

 mada na z osi imam hoda 280mm samo uz malo podizanje matice i kolica na z osi

na najduzoj osi je 40mm navojno vreteno korak 10mm sa kuglicama naravno i sistemom centralnog podmazivanja ( koje ce se uskoro dodati )

na x osi je 38mm korak 10mm sa kuglicama i sistemom centralnog podmazivanja ( koje ce se uskoro dodati )

i na z osi je 25mm korak 5mm sa kuglicama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...