Jump to content

Novopridosle skalamerije

guja011

Preporučeni Komentari

mda , setih se, uz pomoc gogleta - JBL 4406 behu ti moji ljibljeni ...... iako sam/smo uvek bili misljenja da su stari ReVox 3-way monitori laksi za rad, iako se na njima mozda manje cuje

elem, sad kad gledam po slikama na netu, kao da nije tako - al onda mi se cinilo kad rastavismo 4406 ( normalno, da se vidi sta je unutra), da je na basu magnet toliki da jedva prolazi kroz rupu za bass :rofl:

isti driveri su kod tebe, za skretnicu ( sem pota) nisam siguran - al osnova ihaj za dugogodisnji uzivanjac

ako nije tajanstvo , koliko greenies su te izasli?

Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Zen Mod said:

mda , setih se, uz pomoc gogleta - JBL 4406 behu ti moji ljibljeni ...... iako sam/smo uvek bili misljenja da su stari ReVox 3-way monitori laksi za rad, iako se na njima mozda manje cuje

elem, sad kad gledam po slikama na netu, kao da nije tako - al onda mi se cinilo kad rastavismo 4406 ( normalno, da se vidi sta je unutra), da je na basu magnet toliki da jedva prolazi kroz rupu za bass :rofl:

isti driveri su kod tebe, za skretnicu ( sem pota) nisam siguran - al osnova ihaj za dugogodisnji uzivanjac

ako nije tajanstvo , koliko greenies su te izasli?

ma 110 evropejaca je bilo+ nesto malo putovanja (2x150km,tamo i natrag),ali kutija(furnir) nije bas najlepse ocuvan...bitno mi je bilo da su drajveri ispravni...

Podeli na ovim sajtovima

• 3 nedelje kasnije...

Dobih male prcvoljke na poklon. Eto da se igram. Ne trebaju mi, ali ipak su Fullrange, a ja ne mogu da odolim.

Ali, ovo nije nista u odnosu na ono sto bih trebao dovuci, ali ih ne mogu dici bez nekog pomagala. To je cak manji problem. Kako ih uneti, a da me zena ne iznese...

IMG_20210403_185332_copy_768x1024.jpg

IMG_20210403_185423_copy_1024x768.jpg

IMG_20210403_185738_copy_800x600.jpg

IMG_20210403_185746_copy_768x1024.jpg

IMG_20210331_151746_copy_768x1024.jpg

Podeli na ovim sajtovima

Dokopao se dual capstana...i sve sto ide uz priloge,

Igracak.thumb.jpg.ff3b1149d5cf9c542f75cf7c968e605a.jpg

Naravno, nije moglo bez problema, ne radi snimanje, ne radi levi kanal na sluskama, a ni cipovi nisu crkli kako je pristojno, vec mora koscurina.

Poso.thumb.jpg.709a4719d4c1cd57a81f2ccea0fae832.jpg

Naprsao pertinaks na dva pota, udarac verovatno.

Potzakrpa.thumb.jpg.4fa5bab7af8bec8a962567eaf164cefc.jpg

I sada peva kao slavuj :party33:

Podeli na ovim sajtovima

• 2 nedelje kasnije...

Ne znam što će to ikome, ali amerikanci bi od restauracije ovakvog uređaja napravili seriju za TV! :) 
A i sam se nadam da će biti restauracija, a ako ne, da će biti još riječi o daljoj sudbini dijelova iz stare Iskre.
Imam i naziv serijala: "Novi sjaj stare Iskre" :D 

Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zerowaf said:

Ne znam što će to ikome, ali amerikanci bi od restauracije ovakvog uređaja napravili seriju za TV! :) 
A i sam se nadam da će biti restauracija, a ako ne, da će biti još riječi o daljoj sudbini dijelova iz stare Iskre.
Imam i naziv serijala: "Novi sjaj stare Iskre" :D 

Za sada jos uvek ne znam sta cu sa njime , za sada je sklonjen na sigurno i suvo , a imam i jos jedan takav slican Iskra komad isto tako nedirnut , u svakom slucaju meni samo te dve ispravne Philips GZ34 i dve ispravne Siemens EL34 vrede , gde je tek ostalo... 

inace mi je neka stara ideja da od tih Iskra razglasa napravim jedan Stereo retro orman ~ 2x100W , koji ce da ima kao u originalu u rekovima na sprat ,

dva 100W mono bloka (svaki sa 4xEL34) , Iskra cevni preamp , radio(tuner) lampas , gramafon ali ipak neki malo moderniji , i sto da ne taj magnetofon trakas na dnu ,

za sada ih ne diram i ne ukljucujem jer vidim da su pojedini mrezni elektroliti suvi i truli i poceli su da cure sa gornje strane .

:cheers:

Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu

• Kreiraj novo...