Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Slucajno naletih na na ovaj NOS primerak Ortofon Fuge zvucnice.

Radi se o zvucnici koja nije toliko poznata. Vidim da je cena bila oko 600DM u svoje vreme.

Po karakteristikama bih rekao da je najslicnija sa serijama Ortofona MC20/30.

Jos nije prikljucena u sistem. Nadam se ovih dana, pa da vidimo kako se drzi u odnosu na SPU ;)

 

ortofon1_zpsqno1zqmg.jpg

 

ortofon2_zps9trnqz7g.jpg

 

a evo i karakteristika :

 

ortofon3_zpsbn99wmrp.jpg

novo ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Chakija

Hvala! :)

@m4rk1z

Na oglasima, neka rosecna cena starih kvalitetnijih istocnih (najcesce ruskih i DDR) profi bioloskih mikroskopa je oko 100-150 eur.

Ja sam imao srece, pa sam ovaj na Limundu izlicitirao za nekih 1200 din! :)

 

@Chakija

Hvala! :)

@m4rk1z

Na oglasima, neka rosecna cena starih kvalitetnijih istocnih (najcesce ruskih i DDR) profi bioloskih mikroskopa je oko 100-150 eur.

Ja sam imao srece, pa sam ovaj na Limundu izlicitirao za nekih 1200 din! :)

dobar si, nov 50000 din...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka cast Kujo...nisam video celu spravu jer treba da ima i logo na korpusu okulara (ono crno vertikalno). objektivi su iz vremena CZESLO ali odlicni. mogao bi biti istocnoevropski klon pre WW II Zeissa sto mu ne umanjuje vrednost. trebalo bi da ima manje vise sacuvanu lepu drvenu kutiju sa metalnom ruckom gore. jedan od objektiva nemoj da koristis-onaj sa pomicnim (gore dole) donjim delom. to je tzv imerzioni objektiv za najveca povecanja sa indeksom prelamanja stakla podesenim da se umoci u kanada balsam.

 

sad bi puko od smeha kad dodjes coveku sto prodaje glave na vrata sa sve elegantnom drvenom kutijom i kazes...dozvolite...ovo je svakako mnogo bolje od bilo cega sto prodaje Rega ili 'Majstor'. divna sprava iz mnogo postenijih vremena...i ima je mozes i da se odbranis od nasrtljivog prodavca :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo slike Fuge-a sa jeftinim kineskim USB mikroskopom

meni izgleda dosta dobro ;)

 

Mon%20Feb%2009%2019-56-48_zpsq62gndwg.jp

 

 

fotkaj iz ovog ugla

 

post-38-0-93275100-1423511711_thumb.jpg

 

onda vidiš potrošenost lijeve i desne strane / kanala

 

uzgred, đe ima taj jeftini kineski USB mikroskop da se kupi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po preporuci gosn Vi impulsa, stigao ljuti F3. Plocice Impuls, Gidjga rad, zvuk nesto najblize lampama sto moze tranzistorac. Meko, lepo,prostorno, ekspresno, Delovi bez kompromisa. Prednja ploca grozna. Bice tu malo posla ali samo oko zamene prednje ploce kad se izbavim iz duznickog ropstva.

Eto :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svaka cast Kujo...nisam video celu spravu jer treba da ima i logo na korpusu okulara (ono crno vertikalno). objektivi su iz vremena CZESLO ali odlicni. mogao bi biti istocnoevropski klon pre WW II Zeissa sto mu ne umanjuje vrednost. trebalo bi da ima manje vise sacuvanu lepu drvenu kutiju sa metalnom ruckom gore. jedan od objektiva nemoj da koristis-onaj sa pomicnim (gore dole) donjim delom. to je tzv imerzioni objektiv za najveca povecanja sa indeksom prelamanja stakla podesenim da se umoci u kanada balsam.

Hvala! Mikroskop je Meoptin. "Oil Immersion" objektv je davno skinut ;) , na njegovo mesto sam stavio 20X koji sam pokupio sa nekog ruskog mikroskopa.

 

evo slike Fuge-a sa jeftinim kineskim USB mikroskopom

meni izgleda dosta dobro ;)

 

Mon%20Feb%2009%2019-56-48_zpsq62gndwg.jp

 

 

 

 

Ne izgleda loše :good2: ali da bi stvarno bio siguran, treba da slikaš odozgo, upravno na vrh igle, ovako:

 

post-8784-0-20083700-1412886038.jpg

 

 

 

 

 

... i da dobiješ ovakvu sliku:

 

post-8784-0-11490800-1412886042.jpg

 

 

Na gornjoj slici se vidi da je igla potrošena do koske, pošto ima jako izražene ove dve glatke plošne površine.

 

Jako su bitni i ugao i vrsta osvetljenja, koji će učiniti vidljivim istrošene uglačane površine.  :good2: 

 

 

 

 

 

 

Iz Shure literature:

 

post-324-0-90785100-1423522613.jpg

 

 

post-324-0-40393000-1423523258.jpg

post-324-0-90785100-1423522613_thumb.jpg

post-324-0-40393000-1423523258_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja  imam neki obicni gramofondzijski. 30 Puta uvecanje

Kad se rasklopi upali sijalicu

800.023-1174.jpg

 

30X uvećanje na žalost nije dovoljno, literatura kaže da je 200X neki optimum, a tako sam i ja dobio onu sliku gore.

 

 

 

To što Toma prodaje na KP kao mikroskope za gramofone nema veze sa vezom ;) .

 

Pravi gramofondžijski mikroskop (Shure SEK-2 Stylus Microscope) izgleda ovako (obratiti pažnju na izvor svetla na poslednjoj slici):

1_4dee4169ac70701b361ba073b29fba52.jpg

 

1_66137f5872a94e1e7fa73ffd5564dfa2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po preporuci gosn Vi impulsa, stigao ljuti F3. Plocice Impuls, Gidjga rad, zvuk nesto najblize lampama sto moze tranzistorac. Meko, lepo,prostorno, ekspresno, Delovi bez kompromisa. Prednja ploca grozna. Bice tu malo posla ali samo oko zamene prednje ploce kad se izbavim iz duznickog ropstva.

Eto :Viannen_loungelizard:

Grozan si.  :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...