Jump to content
guja011

Novopridosle skalamerije

Recommended Posts

a jok , ovi ce na policu ......

malo li sam ih vec napravio ?

mslm ...... ne treba mi sad jos jedan par zvucnjaka ....... al' ovo nisam mogao da propustim - 2Kdin plus postarina

kao sto rekoh onomad ....... postoje 3 iteracije 8'' Iskri , sve sa istom membranom i korpom ;

- gumeno vesanje , keramika magnet , 10W/4R

-papirno vesanje izjedna sa membranom , manji AlNiCo magnet , 5W/8R

-papirno vesanje izjedna sa membranom , veci AlNiCo magnet , 5W/8R

gumenjak je on par sa Altec 755 po pitanju zvuka , jos potentniji u bassu

AlNiCo su jos bolji u srednjima i visokima , malo manje potentni po pitanju basa

ono , bas i ne morate da sirite pricu ...... da ne bi skocila cena ako ih igde bude u buduce

da , postoji i cetvrta iteracija - gumenjak , ali bez levka ; koliko se secam drugaciji je i VC ... po secanju nije ni extended range ....... ugradjivali su ga u kasnije pokusaje fifi kutija , gde je radio striktno kao bass

Nasao sam u HR odmah do granice coveka koji prodaje 8 kom tih iskri za 50eu, novi video fotke... Mrzelo me da vozim do prelaza...

napisah Altec , ne WE

ono - mislim da sam slusao bas Altec onomad , mada je mozda bio i WE par .......

mada mislim da smo se vec raspravljali po tom pitanju ...... meni ni u dzep ni iz dzepa , jerbo ih ne prodajem

meni Iskre ne zaostaju ni po cemu zvucno za Altec 755 ...... koji iskreno jeste relikvija , ali ne treba praviti famu od toga kao da je to jedini pravi zvucnik

On 1/21/2018 at 1:57 PM, zeljkor said:

Dosle neke igracke. JBL 2206 midbas i waveguide za 1.5" kompresione jedinice. Slogirao sam se kada sam video da je magnet skoro po obimu kao korpa. 

Hmmm,

a kako to izgleda kod 2202H ili kod E120, da li je manje ili vece ???

pozz. Ivica

On 1/21/2018 at 1:57 PM, zeljkor said:

Video sam tu 18sound, nije to lose Drajver B&C DE250 najverovatnije, ako ne bude 2426H

Treba videti sa nekim ko je imao taj 18sound za koliko pojacava odziv. Ona mala visokotonska iz drugog linka (imao sam original JBL) pojacava za tacno 6db. Inace se dosta dobro uklopila sa Selenium 220ti glede peglanja impedantnih pikova.

No, sve zavisi od koncepcije.