Jump to content
guja011

Novopridosle skalamerije

Recommended Posts

5 hours ago, Gosha said:

Pored frekventnog opsega vazan je i dinamicki opseg, tj koliko moze da ide na dole. HP3585A ima 80dB sto je za moje potrebe sasvim dovoljno

(rekoh vec da ne jurim previse decimala), mogu videt  harmonik koji je 10000 puta manji od osnovnog (100uV od 1V).

Za Ono Sokki prvi put cujem, obaticu malo vise paznju na taj brend.

Jedan od razloga zasto bih voleo da sam u USA je upravo pribavljanje merne opreme po povoljnim cenama. Ovako mi ostaje samo da zevam po ebay-u.

Ihhh vidju harmonik 1/10K?

Pa to Stradi ne vidi, no cuje... :)

5 hours ago, Gosha said:

Pored frekventnog opsega vazan je i dinamicki opseg, tj koliko moze da ide na dole. HP3585A ima 80dB sto je za moje potrebe sasvim dovoljno

(rekoh vec da ne jurim previse decimala), mogu videt  harmonik koji je 10000 puta manji od osnovnog (100uV od 1V).

To mozes dramaticno da povecas ukoliko koristis dobar notch filter. Realno 110 dB sa istim instrumentom.

31 minutes ago, Zen Mod said:

Djole , dzaba to .... jas ne bi snaso s tolki dugmići

:beta:

Nista se ti ne sekiraj. Ima manual pa da bistris. :-)

6 hours ago, Gosha said:

Za Ono Sokki prvi put cujem, obaticu malo vise paznju na taj brend.

Jedan od razloga zasto bih voleo da sam u USA je upravo pribavljanje merne opreme po povoljnim cenama. Ovako mi ostaje samo da zevam po ebay-u.

U USA sve ima po jako dobrim cenama. Kod nas mrka kapa na zalost. 

11 minutes ago, zeljkor said:

U USA sve ima po jako dobrim cenama. Kod nas mrka kapa na zalost. 

Sve uredjaje sam nabavio preko eBay. Na ovdasnjem eBay su jeftinije stvari koje su common u Americi. Evropske stvari su skuplje, a jeftinije u Evropi. Sto se tice HP, jeste oni su jedinstveni sto se tice izbora, i problem je sa shipping. Teski su kao tuc i veliki.

stigli štekeri za Braun PS500 mada mi i dalje žao da kupusam original 5-polni DIN...

..da li neko ima kvalitetan 5-polni žeMski DIN za šasijsku ugradnju?

Pogledaj na starim uredjajima a imas i adaptere na kp za 300din.