Jump to content
guja011

Novopridosle skalamerije

Recommended Posts

Lepota jedna, bes 10$, lepo su uradjene, masna metalizacija, i vintage dizajn vodova.

Za one koji su preskocili taj sistem rada, koji je uspesno funkcionisao do Orcad-a.

Bishop1.jpg

Bishop2.jpg

P.S.

Odlican rad stampi, nisu bili u obavezi da aktiviraju top lejer i metalizaciju, posto je u sustini jednostrana, ali zbog grejanja i cvrstoce padova, ovo je profesionalnije.

12 minutes ago, vladd said:

Za one koji su preskocili taj sistem rada

Ja sam u početku crtao tušem na pausu, tu sam majstor bio, i danas imam gomilu rapidografa i šablona bilo mi žao da se baci. Kasnije u Auto CAD-u, odštampa se na paus, stavi u kartonsku kutiju sa nitro razređivačem da nabubri toner.

Kad se samo setim, priprema bakra, nanošenje foto laka, pečenje laka u rerni, osvetljavanje pločica, razvijanje, nagrizanje, kalajisanje, bušenje rupa, e to je bilo gubljenje vremena na veliko.

Odavno ništa tako ne radim, bacio sam opremu, kadice, UV lampu, tajmer, sve. Naručim pločice da mi neko drugi uradi ili kupim gotove ako ima, a za jednostavnije spravice protoboard i P2P. Čuvam sve stare filmove, a ne znam zašto.

E pa ja sam zazalio sto sam sve raskupusao i oslonio se na spoljnu proizvodnju.

Btw, bisop je bio ozbiljno skup, zahtevao je redovno nove skalpele, tracice, padove, obnovu raster folija, pozeljno je bilo da se uradi repro film(sada su te usluge vatrene cene), i stavljalo se u fasciklu izmedj dva pelir papira(umetnost je naci ga sada)...za otprilike nikad vise ponovo ta stampa...

Ovako, stampe na racunaru, kinezi skoro pa dzabe, samo sto su zabranjene greske u stampi...

2 hours ago, neskor said:

cevi mogu da izvuku daleko bolji rezultat ;)

Sigurno. 

Gledaj šta kaže Nelson za ono što zakačih iznad 

ozVcEC9.png

Teško se nalazi B1... i ako ima na Ebay košta 3K$  starudija :rofl:

Nije Neskor primetio da je rec o 100Hz..

Mislim, u toj zoni mreze, 50-100Hz su lampe dominantne, ali kao Vuciceva povisica :buehehe: