Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Mutna slika malo...U pitanju je wolfson wm8741 evaluation board.Spdif coax, toslink ulazi i I2S preko pinova na plocici...usb kontrola samog dac cipa preko wolfsonovog softvera...xlr i rca izlazi. Plocica se napaja preko +-12v, tri naponska rega (jedan za ulazne kontrolere, dva za sam dac cip). Fabricki opa227 na izlaznom filteru.Sad prvo neko fino napajanje da mu polemim, slusni test preko xlr...pa proba oce il osconi uciniti boljitak umesto postojecih tantala, ad8620 umesto opa227 i naravno neki drugi vid filtriranja izlaza sa dac-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...U pitanju je wolfson wm8741 evaluation board.Spdif coax, toslink ulazi i I2S preko pinova na plocici...usb kontrola samog dac cipa preko wolfsonovog softvera...xlr i rca izlazi. ....

'Ajde istestiraj, pa napravi thread, verujem da ce biti zanimljivo :coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

lepo ,svaka čast

Da bude jasno, reč je o "skalameriji", dakle, opet sam učestvovao u akciji "G za G", ilit što bi se na engleskom reklo, "crap 4 crap"... Što sam dao za ovo radi, a nadam se da i ova radi. "Retipped", ali nije posle korištena jer je stavljena neka baš skupa dok se čekalo na retip. Navodno, ne menja se igla sa nosačem kao kod većine standardnih MM glava nego se šalje na zamenu vrha igle, šta li. Nema mi druge nego primeniti sve propisane procedure tokom montaže i rukovanja :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Најзад оно о чему сам маштао : стигло је  :coffee:.

Овом приликом се захваљујем колегама са форума са надимцима : ГВГА и ГАГГИА.   :beach:

Уложен је велики труд и Ја то веома ценим.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Наравно није завршено.

Предстоји фино шмирглање, бајцовање и наравно прављење адаптер плоче за монтажу драјвера али нисам могао да издржим да их не поставим.

Све се види на задњој слици да драјвер није у центру, али није битно!

Иначе у питању је Буковина.

кајзеР_Созе

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Deda - svaka ti dala .......moze thread - "predstavljanje zvucnjaka koje sam 'teo da prodam , pa niko nije 'teo da i' kupi , pa sam mor'o da i' sebi napravim i to mi je najpametnija stvar u zadnji' 5 godina ! " ?stvarno - interesuje me istorija horne - pravljena po nactu ili ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato te nema ceo dan na forumu....  :coffee: Čestitam za novopridošle skalamerije  :beach:

Хвала, мада нисам због тога био одсутан.

Deda - svaka ti dala .......moze thread - "predstavljanje zvucnjaka koje sam 'teo da prodam , pa niko nije 'teo da i' kupi , pa sam mor'o da i' sebi napravim i to mi je najpametnija stvar u zadnji' 5 godina ! " ?stvarno - interesuje me istorija horne - pravljena po nactu ili ?

Одкуд знам дал да правим нови трид, некако ми мрско да пишем.Са слика се све види.С обзиром да сам један од ретких на овом форуму који је већински власник свог живота ( 51 ) увек сам желео да направим звучни систем као што је овај.На оном великом Уради Сам Аудиу сам се доста дуго дописивао са Кал Велдоном иначе присталицом Алтек звучника и то старије генерације( зна Зен ).Мало је таквих људи који воли звук тих звучника, а и сам изглед.Знам само двојицу за сада: Зен и Ја, код нас.Није мој пројекат!Пројекат је власништво :   http://www.geocities...1204/index.html,   Ја сам само ископирао. Признајем.Део посла је  урадио колега ГВГА он је на својој ЦНЦ глодалици исекао делове који личе на "Бурек Месер", укупно 12 комада .Мало више него што треба али нека.Предходно смо седели целе ноћи код њега у студију где смо тј. Он симулирали изглед .Буковина је купљена у "Уради Сам" продавници на Новом Београду по цени од 1000,00РСД, по комаду.Укупно четри комада.Иначе то се продаје као газиште, за степенице.Мени је пала на памет идеја како то да искористим, браво Ја.После тога је колега ГАГГИА упрегао свог комшију столара да све што је припремљено састави и направи жељени облик.Ма све све у свему порилична количина пријатеља који су хтели да ми помогну.Овом приликом им се поново захваљујем   :rofl:.кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto? Za odgovarajucu nadoknadu mozete da se ne zderete od ljubomore i da ga gledate na svojoj polici

Ма јесте, само ми та надокнада мало недостижна у данашње време  :coffee:.А тако би се лепо уклопио са мојим Техникс снагашем!кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E vala, Deda, ovako treba da izgleda PRAVI zvučnik :coffee: Sećam se da sam pre izvesnog vremena, lutajući po mreži, naišao na Yuichi-jev sajt i oduševio se. Nadam se da će Tvoj par izgledati još lepše kada se udari finiš.U zdravlju ih slušao :beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E vala, Deda, ovako treba da izgleda PRAVI zvučnik  :coffee: Sećam se da sam pre izvesnog vremena, lutajući po mreži, naišao na Yuichi-jev sajt i oduševio se.  Nadam se da će Tvoj par izgledati još lepše kada se udari finiš.U zdravlju ih slušao  :beach:

Хвала Андрија!Велики су напори уложени а и средства, Ја сам само био "Колатерална штета" својих идеја :rofl:.

Može, da se menjamo...?Da bi prestao da budeš ljubomoran moraš nešto da učiniš po tom pitanju. Pazi, već se raspituju...

Живораде "Црни сине",а  јел знаш о којој се справи ради? Какво црно мењање :rofl:.Нека се они распитују, ко пита не скита  ;).кајзеР_Созе
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Живораде "Црни сине",а  јел знаш о којој се справи ради? Какво црно мењање :coffee:.Нека се они распитују, ко пита не скита  :beach:.кајзеР_Созе

Znam, ja sam samo prob'o...Naravno, šala je u pitanju, baš zato ja i dalje ostajem ljubomoran. Ali i zadovoljan što ćeš Ti da uživaš!Koliko je truda, pameti i para u tako nešto uloženo ne smem ni da počnem da mislim..."Нека се они распитују, ко пита не скита"... Preneću... Ne reklamiram, već sam jednog odbio svojom neodlučnošću glede prodaje gore pomenutog..."Ја сам само био "Колатерална штета" својих идеја"... Jel' smem ovo i ja da potpišem...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...