Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Naoružavam se.:killer:


Forumski antitalent za sve vezano uz DIY počinje pripreme za izradu Tannoy Midi-Kompenzatora***.

Količina prstiju prije radova: 10.
Količina prstiju nakon radova: će se vidi! B)

Router, kekserica, keksi i nekoliko glodala za drvo za sad. Pristizat će još toga.
DeWalt i Bosch.jpg Bosch.jpg DeWalt.jpg

S ničim od toga nisam radio. Vidio jesam.

Nedostaje mi čak i veliki vinkl iliti kutnik!
Nemam, naraFski, niti stege. Nemam niti pilu..... 

A nemam niti pojma kako ću ih napraviti, ali ću ih napraviti i bit će fenomentastični! Najbolji na svijetu! :D 


(***Poredani po veličini od najmanjeg do najvećeg:
Nano Kompenzator - MLTL za 10" Tannoy
Mikro Kompenzator - MLTL za 12" Tannoy
Midi Kompenzator - MLTL za 15" Tannoy smanjenih dimenzija
The Kompenzator - Wolandov MLTL Tannoy. Taj ako uvučem u sobu ne mogu više izaći van. :D )

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, zerowaf said:

........


(***Poredani po veličini od najmanjeg do najvećeg:
Nano Kompenzator - MLTL za 10" Tannoy
Mikro Kompenzator - MLTL za 12" Tannoy
Midi Kompenzator - MLTL za 15" Tannoy smanjenih dimenzija
The Kompenzator - Wolandov MLTL Tannoy. Taj ako uvučem u sobu ne mogu više izaći van. :D )

 

pravilno formulisano:

 

Nano Kompenzator - MLTL za 10" Tannoy
Mikro Kompenzator - MLTL za 12" Tannoy, Wolandovih dimenzija
Midi Kompenzator - MLTL za 15" Tannoy neWolandovih dimenzija
The Kompenzator - Wolandov MLTL Tannoy. Tannoy.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Koja reče

Ako ćeš obarati ivice na baffleu nekad, trebaće ti i veće polukružno, kao ovo treće od pozadi ali veće.

Hvala ti!

Samo, ne znam na koje treće od pozadi misliš. Ako gledam sliku na isti način, treće od pozadi nije polukružno. Ili ne shvaćam što hoćeš reći.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Zen Mod reče

masinovodja

ne moze on odma da skonta

:smesna:




Tim je pobjeda veća kad na koncu uspijem!
Za sve vas je to kao otimanje sladoleda djetetu. Za mene je to otimanje sendviča Mikeu Tysonu! ;) 

 

pre 12 minuta, крокодил reče

"Masinovodja uvek ima nekog iza ledja" - stara lgbt poslovica



Mašinovođa na manevri ili potiskivalici nema nikog iza leđa,  ali su zato svi ispred njega. ;)
 

Spojler

P.S. Unaprijed znam kome će se tvoj komentar jako svidjeti, al' neću kasti. Da ne prepadnem tankoćutne veličine.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:

Hvala ti!

Samo, ne znam na koje treće od pozadi misliš. Ako gledam sliku na isti način, treće od pozadi nije polukružno. Ili ne shvaćam što hoćeš reći.

756620-100.jpg

Ma, na ovaj sam mislio. Moje je D 42mm ili D 38mm, našao sam neke kutije, ali ne mogu sad da tražim noževe, ne znam gde sam ga stavio :)

Što veće to bolje, nož izgleda veliko ali u suštini napravi samo malu oblinu na ivici. A bolja je što veća.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, Koja reče

756620-100.jpg

Ma, na ovaj sam mislio. Moje je D 42mm ili D 38mm, našao sam neke kutije, ali ne mogu sad da tražim noževe, ne znam gde sam ga stavio :)

Što veće to bolje, nož izgleda veliko ali u suštini napravi samo malu oblinu na ivici. A bolja je što veća.

Onda sam dobro razumio što hoćeš reći, ali sam na slici gledao treće godalo u drugom redu u kutiji i nije bio taj oblik tamo.

Znači što veći luk to bolji. Tenx! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, zerowaf reče



Jer ste to vi zaiskali! :D 

glodalo1.jpg glodalo2.jpg glodalo3.jpg set glodala1.jpg set glodala 3.jpg set glodala2.jpg

Ta plava glodala iz Pevexa su bolja od makitinih , barem ova 6mm za isjecanje rupa , kad se ubada ide kao u sir dok makitina nece , dolje na dnu nisu dobro postavljeni nozevi.

Imas u Pevexu i plavo sa jako velikim radijusom za obaranje ivica , barem ja sam jedno nasao.

Inace imam jednorucnu makitu , i onda odem i kupim 1,65kW makitinu glodalicu od blizu 6kg , neznam sta ce mi , ne planiram da radim kao stolar :)

 

Izmenjeno od micro
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Koja reče

756620-100.jpg

Ma, na ovaj sam mislio. Moje je D 42mm ili D 38mm, našao sam neke kutije, ali ne mogu sad da tražim noževe, ne znam gde sam ga stavio :)

Što veće to bolje, nož izgleda veliko ali u suštini napravi samo malu oblinu na ivici. A bolja je što veća.

Najvece za 8mm prihvat je D42mm, nisam uspio naci na netu vece,  a mislim da je od 15mm radijusa i ne postoji vece za te manje glodalice tek za ove preko 1.5kw i prihvata alata 12mm i 1/2"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 minuta, micro reče

Najvece za 8mm prihvat je D42mm, nisam uspio naci na netu vece,  a mislim da je od 15mm radijusa i ne postoji vece za te manje glodalice tek za ove preko 1.5kw i prihvata alata 12mm i 1/2"

 

pre 53 minuta, micro reče

Ta plava glodala iz Pevexa su bolja od makitinih , barem ova 6mm za isjecanje rupa , kad se ubada ide kao u sir dok makitina nece , dolje na dnu nisu dobro postavljeni nozevi.

Imas u Pevexu i plavo sa jako velikim radijusom za obaranje ivica , barem ja sam jedno nasao.

Inace imam jednorucnu makitu , i onda odem i kupim 1,65kW makitinu glodalicu od blizu 6kg , neznam sta ce mi , ne planiram da radim kao stolar :)

 



Hvala ti! :thumbsup:

Znači 42 mm je max za mene.

A u vezi kupovine nepotrebnog alata - čisto sumnjam da ću ikada više trebati taj alat, ali neka ga.
Prije x godina sam bio odlučio napraviti pod od brodskog poda u kuhinji, pa sam lijepo kupio krovne letve 3 x 5 cm i svezao ih u bunt da se suše, kupio sam i bušilicu, aku bušilicu, masu bitova, poteznu pilu, tri ona majstorska stola na rasklapanje i takve gluposti.
Letve sam utiplao u pod na razmak od 25 cm, između njih postavio 3 cm najtvrđeg stiropora kojeg sam našao i preko svega toga zakucao brodski pod. Pod je i danas najbolji pod kojeg imam u kući. Užitak za hodati po njemu bos i u sred zime.
A alat mi je ostao. To sam sve radio dva tjedna umjesto jedan dan kao pravi majstor, ali sam nešto naučio i ostao mi je alat, te već spomenuti ponos na drveni pod.
Poteznu pilu sam prvi put ponovo upotrijebio tek kad sam pravio otok za ručku za gramofon nakon, ako se ne varam više od 10 godina otkad sam završio pod.
Neka alata. Svaka kuća ga treba imati!
Čak i moja iako nisam nikakav majstor, to ne znači da se neću baš nikako snaći ako odlučim nešto napraviti.
Osim toga....ciljam i neku potopnu pilu. Tko zna, možda si napravim nešto i nakon zvučnika. Stolčić za dnevnu sobu ili nešto za što mogu reći da sam htio rustikalan i grub izgled. Svakako ne mislim konkurirati Đorđević stilskom namještaju. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam pazario kod Nese kutiju od medicinskog aparata za phono.

Unutra je kao fioka pa je prostor manji nego sto izgleda ali moze sve da stane sa toroidom u vertikali.

Ne smeta mi stara prednja ploca koja eventualno moze i da se zameni, samo cu morati da busim dosta rupa za hladnjenje.

IMG_00008_BURST20230409163306-01.jpeg

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 minuta, чика-Брка reče

Nesa, da nije Nebojsa sa KP ?

covek ima 300 cuda - lampe, kucista, trafoe ...

prednja maska moze uvek da se napravi od klirita

na primer, ako ti smetaju rupe.

:drinks:

Jeste on, pazario sam i 6n1p-ev, 4 kom, koje su odlicne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/8/2023 at 12:00 AM, zerowaf said:

Znači 42 mm je max za mene.

I ne treba puno veće u ručnu glodalicu da ide, bez obzira na veličinu glodalice. Može fizički da stane ali je predviđeno kada je glodalica u stolu. Kad se desi kickback sa tolikim glodalom mož glodalica odleti ili da pukne glodalo pa odleti ono.

Imam jednu  sa prihvatom 12,7mm i da stavim najveće glodalo "iz ruke" morao bi posle gaće da menjam pa taman sve dobro prošlo.

Samo se podesi broj okretaja i lagano, više prolaza i bez silovanja.... ...imaju američani dobrih tutoriala na tu temu (Stumpy Nubs, Katz Moses...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...