Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Verovatno sam bio baksuz, stara je makina o kojoj pricamo, ddr2 je valjda dovoljno reci.

Sto se tice servisera... ne znam sta da kazem, covek je poceo karijeru kao tehnicar u Loli a od tada vec dugo radi u nekom privatnom servisu.

Kad mi je trebalo ja mu se javim i odnesem makinu kod njega i dodjem kasnije ili sutra a ponekad se uradi dok sam prisutan za 10-20 min. 

Sa cenom mi je bio odlican a radio je svasta sto drugi ne bi hteli zbog starosti te bivse makine.

Samo jednom sam imao primedbu koju je uvazio zamenom.

Na kraju posle 15 godina archenja i ponekog "upgrade-a" crkao je treci HDD i rekao sam - dosta vise sa ovom, kupujem novu mada se to malo oteglo - najvise sto nisam pratio desavanja pa ni ne znam sta tacno da pazarim ( bar znam koje su mi potrebe pa cu uskoro resiti stvar ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PA mogao je i u nasi da pocne ako prica kojesta, nesto ne stima

DIGITALWORLD839.COM

Often brands have 3 pin vs 4 pin fan connectors. Because there are some differences between 3 pin and 4 pin fans. I will let you know which is best...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E sad je... ja gledao zamenu tropinski nije radio, tada prethodno pri kupovini na to me je upozorio drugi serviser pored radnje gde sam kupio.

A i stvarno ne secam se koju je funkciju vrsio taj ventilator.

A sto se tice toga da je sve standardno - mozda je to tako danas - ali pre jedno 5 godina imao sam muke da nadjem zamenu za ventilator koji dodatno hladi procesor.

Nisam ni nasao nego je prvo stari opravljen pa posle zamenjen ceo procesor, cini mi se.

Originalna maticna ploca jeste bila Asus ali neki model koji se vrlo kratko zadrzao na trzistu - to je bila "ugradjena greska" pri samoj kupovini.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem stigli su danas novi HV+LV trafuljci

Na slici je i jedna od 4 E180F cevi

:D

 

IMG_00013_BURST20221011224105-01.jpeg

 

70VAC...mislio sam da ce mozda biti na 80-100VAC jezgru...ali ok.

+ 4 kom TL783 - valjda ce dva preziveti.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo probajte te iz Vremeplova. Ja nisam hteo da ih kupim nego sam jurio one koji izgledaju staro po ebaj, potamnele nožice od 20 god stajanja u fijoci, da liči na jedan originalni koji sam imao pri ruci i tako to. Taj čip fabrika više ne pravi, verovatno ima samo NOS i kopija na tržitu. A to se vidi i po ceni.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mouser ih ocekuje 2023.

Neko pravi kad oni imaju naruceno tj.  "expected" sa nekim datumom.

A ko pravi i da li je fabrika u Indiji ili ko zna gde drugde...

 

Videcu sta imam u kutijama od delova za brzu probu - ali ne garantujem nista - ako ne javim ovde nista za tri dana - nisam probao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, Vix reče

Ovo nije bas namenjeno za audio, ali eto, impulsivna kupovina, da se nadje... 

1665759513751_copy_1024x768.jpg

 

Kako nije za audio???

To je za montažu hladnjaka za 4 kW monoblokove u A klasi!

EU brani grijanje, ali nitko ni riječi o hifiju! 😎😂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   1 član

×
×
  • Kreiraj novo...