Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Karl May....pa stvarno Zane Grey ga shije samo tako, ima i knjiga koje nisu za decu iako se to moze pomisliti.

Probaj Betty Zane, imao sam ih jedno 30+, druga za preporuku se desava u apackom pustinjskom rezervatu - garantujem da su opisi bolji od gledanja istog na National Geographic. Zaboravih ime nazalost.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, asimze said:

Narode, pala donacija, Deezer! Nisam nešto bio zainteresovan za te servise, ali eto da vidimo šta ima tamo.

Ja isprobavao Deezer, Tidal, Qobuz, Spotify. Po meni, najbolji balans interface/zvuk je Tidal. Qobuz je imao mozda za nijansu bolji zvuk, ali UI je promasaj. 

Deezer, pa onako, nakon nekog vremena poceo da mi ide na zivce.

Spotify ima jadan zvuk, ali zato je UI dobar.

Dakle, Tidal... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, asimze reče

Halooo @zerowaf ti se ušutio, šta bi sa tvojim folijama? Imal kakvo iskustvo, preporuke? Da podjeliš sa cjenjenim publikumom!




Nema! Radite sami! :rofl: 

Ma salim se!
Stoji mi sve kod kuce. Lijepo sam ih ono bio omotao teflonom i ostavio tako dok mi ne dodje teflonska samoljepiva folija koja je i dosla iz Kine, pa sam dok sam bio doma izlijepio jedan par kabela i shvatio da nisam bas najbistriji potok u dolini.
Naime, naruöio sam deset metara samoljepive folije sto bi bilo dovoljno kad ne bih morao lijepiti s obje strane bakrene folije, pa mi zapravo treba duplo vise.
Sad to stoji i ceka postara. Moj postar zvoni dva puta jer ja dva puta narucujem istu stvar. 
A rokenrol sa buksnama me tek ceka.
Ne mogu nista unapriejd jos reci. 
Bit ce vise ili manje dokumentirano, pa objavljeno tamo u temi kao opomena kako ne treba raditi. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 minuta, Zen Mod reče

lako je tebi majstore, kad umes i imas scim

:smesna: 


Numem, a postar ako je i stigao to je zato sto ja nisam kod kuce, pa ono...jelte dabome..... 
Dobio sam nekakav crtez od Pabla Pikasa kako spojiti buksne na foliju. Kad JA s njima zavrsim izgledat ce tocno kako je i nacrtano. :rofl: 


EDIT: Jesam rekao da cu kad zgotivim setup se samo igrati sa znjorama i nabavljati ploce?
Jos nisam skroz gotov, ali sam poceo sa zicama. Moram i srebrne osigurace negdje nabaviti. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, zerowaf said:

Jos nisam skroz gotov, ali sam poceo sa zicama. Moram i srebrne osigurace negdje nabaviti. :D

Ih kablovi muka stara 😁 Kum je bio nevernik u iste fundamentalno, i onda reko ajde ono sto verujes da najmanje utice na zvuk (naponski), i pustih mu jedan eksperimentalni kabl, i bass je bio pretegnut (bataljena konstrukcija), divan momenat kako je skapirao da sve utice na reprodukciju zvuka (pa cak i negativno). 

Imas gigawatt G-C16A osigurac. Kontakti su srebrni. Nije ni drasticno skup. Ja porucih sa avcorp.pl

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Brijac reče

Ih kablovi muka stara 😁 Kum je bio nevernik u iste fundamentalno, i onda reko ajde ono sto verujes da najmanje utice na zvuk, i pustih mu jedan eksperimentalni kabl, i bass je bio pretegnut (bataljena konstrukcija), divan momenat kako je skapirao da sve utice na reprodukciju zvuka (pa cak i negativno). 

Imas gigawatt G-C16A osigurac. Kontakti su srebrni. Nije ni drasticno skup. Ja porucih sa avcorp.pl



Hvala!
Samo sam jednom imao priliku cuti toliko los utjecaj kabela da sam ga odmah i skinuo i zaboravio. Poklonit cu ga nekome, ako misli da mu treba! Samo neka se pobrine da nemam troska oko slanja. Bio je to nekakav kineski 8TC klon. Mislim, ni originalni 8TC, imho, nije neka sreca, pa je postojala sansa da ga kinezi nisu dobro kopirali. Izgleda mi da jesu, odnosno da su naglasili sve sto u njemu ne valja (sklon siljenju tamo gore)! :D 
A osiguraci, znam da je loodost, ali zato da nemam vise nikakvih dvojbi sam narucio Hifi Tuning Supreme. Nista nisam citao niti sam usporedjivao. Vidio ih, pogledao koje vrijednosti trebam i kliknuo.
Ako je sve u redu nece biti nikakve promjene i zvuk ce mi ostati fenomenalan kao i do sad.  :Viannen_loungelizard:
Vjerojatno je pametnija kupovina ona rucka za ciscenje gramofonske ploce sa kabelom za uzemljenje koju sam isto narucio, a najmanja je steta sto sam otkupio 39 mint naslova klasicne muzike od Decca, Deutsche grammophon i CBS po cijenama od 2 do 8 € po komadu.

Za ostale stvari je jasno da je prica o dokonom popu i jaricima. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Brijac reče

iz razloga sto je to i dalje tanka zicica. 


Vidjet cu, a mozda i cuti. 
Uvijek mogu na mjesto osiguraca staviti zlicicu iz seta srebrnog pribora za jelo. Nesto tipa 400 Ampera. Dok to izgori na Djerdapu vodostaj padne za metar. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, zerowaf reče



Hvala!
Samo sam jednom imao priliku cuti toliko los utjecaj kabela da sam ga odmah i skinuo i zaboravio. Poklonit cu ga nekome, ako misli da mu treba! Samo neka se pobrine da nemam troska oko slanja. Bio je to nekakav kineski 8TC klon. Mislim, ni originalni 8TC, imho, nije neka sreca, pa je postojala sansa da ga kinezi nisu dobro kopirali. Izgleda mi da jesu, odnosno da su naglasili sve sto u njemu ne valja (sklon siljenju tamo gore)! :D 
A osiguraci, znam da je loodost, ali zato da nemam vise nikakvih dvojbi sam narucio Hifi Tuning Supreme. Nista nisam citao niti sam usporedjivao. Vidio ih, pogledao koje vrijednosti trebam i kliknuo.
Ako je sve u redu nece biti nikakve promjene i zvuk ce mi ostati fenomenalan kao i do sad.  :Viannen_loungelizard:
Vjerojatno je pametnija kupovina ona rucka za ciscenje gramofonske ploce sa kabelom za uzemljenje koju sam isto narucio, a najmanja je steta sto sam otkupio 39 mint naslova klasicne muzike od Decca, Deutsche grammophon i CBS po cijenama od 2 do 8 € po komadu.

Za ostale stvari je jasno da je prica o dokonom popu i jaricima. :D

!!!

A tube rolling kad imas cevni phono ?

Kako si to propustio i shmugnuo na kabele !?

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam neki strucnjak ali ako se dobro secam imas 6Z9P sto je kao robustnija verzija EF180.

Kad sam kupovao za sebe nesto sam gledao i rekoh sebi - nema teorije da ono sto prodaju na ebayu ( 6z9p ) bivaju cevi prve klase, uglavnom su im ostale druga i treca klasa - uzeo sam lepo E180F Philips-ice.

Prvi stepen bese 6S3P-EV ?

Ako jeste - nadam se da je proizvodjac stavio dobre komade - ono sto valjaju na ebayu "jeftino" su cevi koje nisu prosle nikakvu kontrolu kvaliteta - ili ono sto je SSSR armija selektovala kao drugo-klasne rezerve za magacin.

Pa jos cevi u napajanju - mada se ja tu ne bih igrao - zez moze da bude gadan sa povecanim shumom, cak i kad se kupi Siemens NOS ( moj stari slucaj ).

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, krca44 reče

!!!

A tube rolling kad imas cevni phono ?

Kako si to propustio i shmugnuo na kabele !?

:hihihihi:




Tko kaze da sam propustio? :Viannen_loungelizard:

:rofl:

 

pre 3 minuta, krca44 reče

Nisam neki strucnjak ali ako se dobro secam imas 6Z9P sto je kao robustnija verzija EF180.

Kad sam kupovao za sebe nesto sam gledao i rekoh sebi - nema teorije da ono sto prodaju na ebayu ( 6z9p ) bivaju cevi prve klase, uglavnom su im ostale druga i treca klasa - uzeo sam lepo E180F Philips-ice.

Prvi stepen bese 6S3P-EV ?

Ako jeste - nadam se da je proizvodjac stavio dobre komade - ono sto valjaju na ebayu "jeftino" su cevi koje nisu prosle nikakvu kontrolu kvaliteta - ili ono sto je SSSR armija selektovala kao drugo-klasne rezerve za magacin.

Pa jos cevi u napajanju - mada se ja tu ne bih igrao - zez moze da bude gadan sa povecanim shumom, cak i kad se kupi Siemens NOS ( moj stari slucaj ).

:D


Uzeo sam nekakve koje su prema naslovima na netu, a znamo da je to uvijek bas istina, slovile kao najbolje 6C3P-DR, cak bolje i od NOS zapadnjackih (tekst je od nekog amerikanca, pa zato ono "cak") i NOS Philips E180F.
Ukratko - vrijede!
Ali necu napraviti kao sto sam napravio sa pretpojacalom sa E802CC. Imam ni sam ne znam koliko pari uparenih NOS lampi. Najlosije su mi tu sjele Rayteon 12au7, a najbolje originalne NOS JJ E802CC. Takodjer su mi i Philips, zaboravio sam ime tvornice u Engleskoj bile dobre, ali ne kao NOS JJ.
Telefunken NOS nisam gledao nakon sto sam vidio cijene. :D 
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...