Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pre 9 časa, Vix reče

E jbg... 

Te dimmable kad bi radile kako treba su solidno rešenje. Moju uređaji nesu osetljivi na te smetnje. Jedino što te 2900K su baš žućkaste, 4000K deluju prirodnije. Meni LED nije za kućno osvetljenje, samo ostava, kupatilo i terasa. Kupatilo 6000K jer imam vopla pločice. Inače uglavnom koristim halogene od 50W reflektorke i obične sijalice sve sa dimmerom. Kupio sam pakovanje 50kom halogenih da imam jer se sve teže nalaze. Sa trijakom baš dugo traju jer se pale postupno. Trijaci su mi svi pocrkali jer stave trijak 8A ili 10A kineski na minijaturnom hladnjaku pripojenom jednom nitnom, to nije nikakvo hlađenje. Morao sam svuda zameniti 8A sa 16A trijakom i obično usput stavim i novi dijak, termo pastu, šrafčićem stegnem dobro i ondak ne crkavaju više nikad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobar je led, ako je kvalitetan. Cri 95>, i dobar transformator ali to kosta drasticno vise, 25e pa na gore po sijalici. Samo dimabilna ne nikako, ni skupa ni jeftina, to je bas pakao. 

@Delija pa da. Zavisi i od opampa koji se koristi u uredjajima, klase, kako je oklopljen (svi masovno guraju samo aluminijum, ali nije alu bog otac za sve freq) itd. Ali najveci problem je los uredjaj koji emituje tu stroku 😁 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

WWW.LED-PROFESSIONAL.COM

While LED bulbs have the distinct economic advantages of using less energy, producing less heat and lasting years longer than traditional incandescent bulbs, when objects are viewed under LED light, they frequently appear to be of different colors than when viewed in sunlight or with incandescent lights. Jan-Marie A Spanard from Light Spectrum...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, moje prvo iskustvo sa dimmabilnom (debilnom) Led ovkom...

Mozda i bolje sto je odma crkla :laugh1tooht::buehehe:

Inace, u dnevnoj sobi je 300w halogenka, stojeca. Razmiljam da li da kupim rezervne, mada ih jos ima u prodaji. U ostalim prostorijama koristimo Led, mada izbegavam provoditi vreme pod njima, nerviraju me. I eto, kad ugledah High CRi, mislio bice bolje, ali jok. Dodje mi da motiram halogenke od auta, sa sve 12v trafoom :D, pa nek cvekli :lightbulb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 časa, NIXIE reče

Šta znam, vidan je napredak LED svetla u poslednje vreme. Neonke i tzv "štedljive" imaju loš spektar i treperenje 50Hz. Štedljive i neonke sa živom su bile zlo neopevano po okolinu, sva sreća to se više praktično i ne pravi.

Neonke sa zivom su meni bile kao bogom dane za veliku stonu lampu koju koristim kad lemim - nisu isijavale vrelinu sto rade obicne i one kobajagi stedljive. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se sijalica tiče

WWW.PHILIPS-HUE.COM

Explore Philips Hue smart lights! White and color smart LEDs lets you set the best light for daily routines and special moments.

Jeste investicija u početku, ali meni ni jedna nije krepala od 2016. Nemaju nikako treperenje i ne utiču mi ne znam ni ja koliko na zvuk. Probao sam one velike retro dimabilne ledove, tu se jasno čula razlika kad se upale.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre neki dan pored kontejnera aktivni zvucnici u kutiji...sve lepo upakovano....ja sumnjiv sta je unutra otvorim kutiju kad unutra microlab B77 aktivni kompjuterski zvucnici upakovani ko fabricki ...svaki zvucnik u svojoj kesi, sa strane uputstvo garancija...ja u neverici....odnesem kuci kad ono napajanje svicersko rikavela.

Cackao sve, ok ali ne radi....pronadjem neku zenerku u flajbeku koja mi sumnjiva....kad je lemnem oscilator proosciluje....ja stavim novu evo radi !

p.s. malo se cuje 11kHz ali bem ga sad da se bakcem oko toga....

u napajanju turim Panasonic FC mesto nekih no name zamenim kabl od aktivnog zvucnika do pasivnog.....sad jos da snimim odziv i pravim neku skretnicu nista spec....ono bar 6db...eto tako se iz nule uziva u zvuku i budzenju !

microlab.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Microlab, bem li ga, imao nekada davno 7C. Kupio ga nov u radnji za 100e recimo oko 2008. dok je još to bilo novo. Ubrzo taj brend stigao na dobar glas a cene permanentno otišle 70% na gore. Prodao sam ga posle za više nego što sam platio.

Nit smrdi nit miriše, lepo izgleda, drajveri jeftini, ali rade koliko toliko pristojno, bolje od drugih kompjuterskih zvučnika. Phase plugovi na basu su fejk, znači samo dustcap u šiljatom obliku. Bar su visokotonci pravi. :D
Istovremeno drugar bio uzeo 6C, identičan zvuk. Mi bili zadovoljni kako svira tehno itd :)
Nisam tada otvarao da gledam pojačalo unutra, nisam se ni razumeo (a kao da se sad razumem), radilo je korektno, nije bagovalo :)

https://xdrv.ru/articles/sound/83/2

To je review iz tog perioda :D

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, Mikorist reče

Za ovu novu tehno produkciju treba hajend oprema. Mnogo su otisli daleko sa efektima i uredjajima na kojima prave muziku. Bar ovi likovi koje ja slusam. :loleverybody:

Kakav je to Techno ako ti treba ajend da cujes nesto - daj neki primer molim te, bas me zanima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ni preko Tannoy ne čujem bassinu i srednje  koja izlaze iz ovoga preko slušalica  recimo - master kupio 24bit

 

Mora da pređem na plave JBL šifonjere - ne vredi :msn-rofl:

 

Onda ovo...Govno da ti se zaledi na PCM DAC....ni približno se čuje ovo na delta-sigma:smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...