Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Malo je 200 sati, ako je zivotni vek 50000-80000 sati, bar deset posto za razgibavanje.:character13:

Napravis mali strujni izvor, moze i sa bipolarcem, i opteretis izlaz sa jedno 10-20mA, gurnes sinusoidu na ulaz i drzis ga tako par dana. Da glumi malo a klasu.

Ali ga preslisas pre toga i posle toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, vladd reče

Malo je 200 sati, ako je zivotni vek 50000-80000 sati, bar deset posto za razgibavanje.:character13:

Napravis mali strujni izvor, moze i sa bipolarcem, i opteretis izlaz sa jedno 10-20mA, gurnes sinusoidu na ulaz i drzis ga tako par dana. Da glumi malo a klasu.

Ali ga preslisas pre toga i posle toga.

Takoe....Iscediti maksimum kao iz limuna :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:D 

Korak bliže peMziji!!!! 
Stigla je kornjača u bundevi! Ovdje se ostvaruju bajke u kojima su bundeve bolje od kočija, a kornjače brže od zeca na stereoidima.
Ludef je dobio dostojno pretpojačalo: Željeznu misiraču!
Iskreno žalim svakoga tko nema ovaj kombo u bar jednoj sobi! Nije ovdje riječ o lovi, nego o tome da se s ovom kombinacijom nećete postidjeti ni da susjed ima Kondo spojen na Avantgarde Duo. 
Pretjerujem? Ne!
Dobro se sjećam osjećaja koji sam imao slušajući Kondo/Avantgarde kombo i od tada ga zapravo pokušavam rekreirati. Ova Zenova kombinacija stvara jednak odnos prema muzici. 
Kako zvuči? Ne znam kako zvuči. Zvuči kao zvonka radost* što muzika sama i jest.

Osim IP, Zen mi je složio i skretnice za Mini Kompenzatore! Zašto "Mini"? Bit će manji od izvornih Kompenzatora. Pravi bi mi ionako jedva stali u izbu. :D 


Taman sam ih izvadio iz auta!
Uf, nisam ni spomenuo...Zen, lapio me presretač na autoputu. Nikad nisam bio sretniji kad sam plaćao kaznu! :D 

terasa.jpeg



U svom novom domu!

IP.jpeg


Awwwww.... :wub:

tzwl.jpeg



Ludef više nije sam! Vidite li taj sretni izraz lica? :D 

Ludef.jpeg



Skretnice za Mini Kompenzatore! :clapping:

Skretnice.jpeg







*Dražen Siriščević: "Glazba je zvonka radost"

IP2.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 39 minuta, zerowaf reče

:D 

Korak bliže peMziji!!!! 
Stigla je kornjača u bundevi! Ovdje se ostvaruju bajke u kojima su bundeve bolje od kočija, a kornjače brže od zeca na stereoidima.
Ludef je dobio dostojno pretpojačalo: Željeznu misiraču!
Iskreno žalim svakoga tko nema ovaj kombo u bar jednoj sobi! Nije ovdje riječ o lovi, nego o tome da se s ovom kombinacijom nećete postidjeti ni da susjed ima Kondo spojen na Avantgarde Duo. 
Pretjerujem? Ne!
Dobro se sjećam osjećaja koji sam imao slušajući Kondo/Avantgarde kombo i od tada ga zapravo pokušavam rekreirati. Ova Zenova kombinacija stvara jednak odnos prema muzici. 
Kako zvuči? Ne znam kako zvuči. Zvuči kao zvonka radost* što muzika sama i jest.

Osim IP, Zen mi je složio i skretnice za Mini Kompenzatore! Zašto "Mini"? Bit će manji od izvornih Kompenzatora. Pravi bi mi ionako jedva stali u izbu. :D 


Taman sam ih izvadio iz auta!
Uf, nisam ni spomenuo...Zen, lapio me presretač na autoputu. Nikad nisam bio sretniji kad sam plaćao kaznu! :D 

terasa.jpeg



U svom novom domu!

IP.jpeg


Awwwww.... :wub:

tzwl.jpeg



Ludef više nije sam! Vidite li taj sretni izraz lica? :D 

Ludef.jpeg



Skretnice za Mini Kompenzatore! :clapping:

Skretnice.jpeg







*Dražen Siriščević: "Glazba je zvonka radost"

IP2.jpeg

Čččččestitamo, mnogo muzikalnih sati......

Koji je format kutija od LUDEF-a?

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, LightMatic reče

Čččččestitamo, mnogo muzikalnih sati......

Koji je format kutija od LUDEF-a?



Hvala ti!!! :D

Ne znam na što misliš pod formatom kutija od Ludefa?
Sam Ludef je u Hifi2000 4N/400 kučištu.
Ako misliš na zvučnike onda ovako:
Još uvijek trošim Tannoy Devon (HPD12"), ali sam već godinama htio Tannoy 15", pa sam ih lani negdje krajem zime napokon i kupio. Neslavna kupovina jer i nisu baš bili mint, jedna zavojnica je malo grebala, jedna skretnica ima opasnu paljevinu na sebi. Nešto je jako izgorilo u njoj.
Usprkos fotografijama me nisu zaštitili niti Paypal niti Egay. Možda sam i sam kriv jer sam tražio djelomičnu odštetu da mi ostanu MG15 umjesto da sam ih vratio i tražio potpun refund.
Nisam ih vraćao jer zbog mog načina življenja je to za mene užasan poduhvat.
Kako bilo da bilo, odnio sam ih, sada na žalost, pokojnom Damiru Ipčevskom, znanom i kao Senf. Smatralo ga se najboljim majstorom za obnavljanje zvučnika, viklanje zavojnica, spašavanje skretnica i sl. kod nas.
Mogu reći da nije krio radost da radi na MG15 umjesto raznih razglasnih lavora koji su mu inače dolazili u radionicu, pa danas imam mint Tannoy MG15 drivere obnovljene sa originalnim dijelovima. (I sa tim mi je savjetom pomogao Woland!)
Sada pomalo uz sve druge poteze pripremam teren za Zenove MLTL kutije koje je razvio nakon Wolijevih Kompenzatora. 
Razlika je što su manje. Ne znam kakva je razlika u odzivu, ali je za moju sobu sigurno više nego dovoljan. Mislim da je riječ o visini od ca 120 cm, dubini od 50-ak cm i ne sjećam se ni približno koja je širina, ali nije bitno šira kutija od samog drivera ako se dobro sjećam.
Dakle, Mini Kompenzator još uvijek nije baš pravo mini. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, zerowaf reče



Hvala ti!!! :D

Ne znam na što misliš pod formatom kutija od Ludefa?
Sam Ludef je u Hifi2000 4N/400 kučištu.
Ako misliš na zvučnike onda ovako:
Još uvijek trošim Tannoy Devon (HPD12"), ali sam već godinama htio Tannoy 15", pa sam ih lani negdje krajem zime napokon i kupio. Neslavna kupovina jer i nisu baš bili mint, jedna zavojnica je malo grebala, jedna skretnica ima opasnu paljevinu na sebi. Nešto je jako izgorilo u njoj.
Usprkos fotografijama me nisu zaštitili niti Paypal niti Egay. Možda sam i sam kriv jer sam tražio djelomičnu odštetu da mi ostanu MG15 umjesto da sam ih vratio i tražio potpun refund.
Nisam ih vraćao jer zbog mog načina življenja je to za mene užasan poduhvat.
Kako bilo da bilo, odnio sam ih, sada na žalost, pokojnom Damiru Ipčevskom, znanom i kao Senf. Smatralo ga se najboljim majstorom za obnavljanje zvučnika, viklanje zavojnica, spašavanje skretnica i sl. kod nas.
Mogu reći da nije krio radost da radi na MG15 umjesto raznih razglasnih lavora koji su mu inače dolazili u radionicu, pa danas imam mint Tannoy MG15 drivere obnovljene sa originalnim dijelovima. (I sa tim mi je savjetom pomogao Woland!)
Sada pomalo uz sve druge poteze pripremam teren za Zenove MLTL kutije koje je razvio nakon Wolijevih Kompenzatora. 
Razlika je što su manje. Ne znam kakva je razlika u odzivu, ali je za moju sobu sigurno više nego dovoljan. Mislim da je riječ o visini od ca 120 cm, dubini od 50-ak cm i ne sjećam se ni približno koja je širina, ali nije bitno šira kutija od samog drivera ako se dobro sjećam.
Dakle, Mini Kompenzator još uvijek nije baš pravo mini. :) 

Zanimalo me je u koju ga je MZM talijansku kutiju "skutijao", odgovorio si u 2-oj rečenici, hvala. Znam da imaš Tannoy-ce, da te služe u zdravlju, drago mi je da je na kraju ispalo sve kako treba, mislim sa renoviranjem MG15 drivera:good2:. Možda će ti nakon sve te muke biti mnogo draži....obično je tako :cheers:.

Izmenjeno od LightMatic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, LightMatic reče

Zanimalo me je u koju ga je MZM talijansku kutiju "skutijao", odgovorio si u 2-oj rečenici, hvala. Znam da imaš Tannoy-ce, da te služe u zdravlju, drago mi je da je na kraju ispalo sve kako treba, mislim sa renoviranjem MG15 drivera:good2:. Možda će ti nakon sve te muke biti mnogo draži....obično je tako :cheers:.



Ma ja sam već dugo vremena sretan kao da je sve već upogonjeno. Točno sam znao što želim i pristupio sam, te i dalje pristupam bez dvojke onako kako mi okolnosti dopuste i bez prave žurbe.
Sam put je završio kad sam obavio sva "istraživanja", a realizacija je, eto, samo realizacija. Nije još završila, a niti ne znam kad će. Bude!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, zerowaf said:

:D 

Korak bliže peMziji!!!! 
Stigla je kornjača u bundevi! Ovdje se ostvaruju bajke u kojima su bundeve bolje od kočija, a kornjače brže od zeca na stereoidima.
Ludef je dobio dostojno pretpojačalo: Željeznu misiraču!
Iskreno žalim svakoga tko nema ovaj kombo u bar jednoj sobi! Nije ovdje riječ o lovi, nego o tome da se s ovom kombinacijom nećete postidjeti ni da susjed ima Kondo spojen na Avantgarde Duo. 
Pretjerujem? Ne!
Dobro se sjećam osjećaja koji sam imao slušajući Kondo/Avantgarde kombo i od tada ga zapravo pokušavam rekreirati. Ova Zenova kombinacija stvara jednak odnos prema muzici. 
Kako zvuči? Ne znam kako zvuči. Zvuči kao zvonka radost* što muzika sama i jest.

Osim IP, Zen mi je složio i skretnice za Mini Kompenzatore! Zašto "Mini"? Bit će manji od izvornih Kompenzatora. Pravi bi mi ionako jedva stali u izbu. :D 


Taman sam ih izvadio iz auta!
Uf, nisam ni spomenuo...Zen, lapio me presretač na autoputu. Nikad nisam bio sretniji kad sam plaćao kaznu! :D 

terasa.jpeg



U svom novom domu!

IP.jpeg


Awwwww.... :wub:

tzwl.jpeg



Ludef više nije sam! Vidite li taj sretni izraz lica? :D 

Ludef.jpeg



Skretnice za Mini Kompenzatore! :clapping:

Skretnice.jpeg







*Dražen Siriščević: "Glazba je zvonka radost"

IP2.jpeg

 

Ma pusti sve to no kakav je ono Volvo? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...