Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

  • 4 nedelje kasnije...
pre 1 minut, asimze reče

Evo skučio se i ja pomalo.

@Mikorist slušal te iko bolan ko ja!!! Vidiš li onaj kablić pored Supre?!!!

Svi koplimenti za Supru. Danci poslali običnom poštom i stiglo za 10 dana!

Samo neka se nešto dešava.

image.thumb.jpeg.ac4049852daf29582de53dde7c62354b.jpeg

Pazi samo da ne iščupaš IEC i USB priključke sa njima - ne smeju da se pomeraju :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ima neki mali jeftin SIT da napravim Aikido bez lanpe sa NFB da ne bude mnogo gaina. Može i Ruski neki. Imam i neke sitne fetove, nego mala im struja.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, NIXIE reče

Ma ima po komšiluku Ruskih verovatno, Bugarska, Češka, Rumunija, Moldavija. Nego nije mi poznata dovoljno ta tematika pa pitam u stvari da li postoji tako nešto.

Postoje ruski SIT tranzistori -recimo КП926А

Citat

Россия осталась практически единственной страной в мире, где еще доступны СИТ-ы (транзисторы со статической индукцией), имеющие выходные характеристики триодного типа. На западе им дали наименование V-FETs (в свое время их выпускали Sony, Yamaha, Tokin). Российский СИТ полевого типа (ПСИТ) - это транзистор КП926А. Прилагаю измеренные мной зависимости тока стока от напряжения сток-исток при разных фиксированных (отрицательных) напряжениях затвор-исток. Напрашиваются применения КП926А в предусилителях и "квазигибридных" усилителях мощности, где вместо лампового триода применен этот транзистор. Ток покоя каскада на этом транзисторе можно делать от десятков до сотен мА, что обеспечивает согласование с любым последующим каскадом.

1507642387_926.JPG.d9b3f5049357882b3d604bd78cfbe8e7.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, mutayu said:

Jos uvek ima nacina da se to legalno i ne previse skupo preveze do Beograda ali mora da postoji snazan interes.

Nadji mi nacin da se prebaci red velicina 60k jura iz rusije bez da bude previse skupo. Ima jako snazan interes. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako  je roba legalna a njena tezina i gabariti prihvatljivi obrati se nacionalnom avioprevoziocu i oni ce ti to prevesti kao cargo. Ako govoris o cash novcu to nije legalno. Ja sam govorio o tranzistorima КП926А.

8 minutes ago, Brijac said:

Nadji mi nacin da se prebaci red velicina 60k jura iz rusije bez da bude previse skupo. Ima jako snazan interes. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, mutayu said:

Ako  je roba legalna a njena tezina i gabariti prihvatljivi obrati se nacionalnom avioprevoziocu i oni ce ti to prevesti kao cargo. Ako govoris o cash novcu to nije legalno. Ja sam govorio o tranzistorima КП926А.

 

Ako moze kao kargo onda topic. Ja sam kapirao da su sve posiljke stopirali. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Jel ima neki mali jeftin SIT da napravim Aikido bez lanpe sa NFB da ne bude mnogo gaina. Može i Ruski neki. Imam i neke sitne fetove, nego mala im struja.

sta ce ti kad imas lanpe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da probam, nsam nigde video tako nešto. Nego ti tranzistori često imaju velike kapacitete između elektroda, i treba puno komada imati jer moraju biti približno upareni, a onda to i nije više tako zanimljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...