Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

kod ZM nema vs.

sve se to u stomaku pomesa

ZM, World Greatest  fan of:

FG,FZ, JT, WF, Crusaders, SD, PdL, Magma, ABB, Cream, JH, LC, TM, KK, DL, EC*,  ..... ...... .......

nikad ne podcenjuj enormity of skupljacki karakter

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2.6.2022. at 12:49, Woland reče

EMT TSD15 SFL se sada odaziva na EMT HSD006 SFL

Compress_20220602_124429_9591.thumb.jpg.e4027d975946c8a0b46333774dd9d563.jpg

Compress_20220602_124430_0327.thumb.jpg.e81773ea91e16cfcc9ad3292e0e432b4.jpg

Compress_20220602_124430_0959.thumb.jpg.c5c370dda253972eaade638aec42d10d.jpg





Pojavio se kandidat za Ius primae noctis..... 
Kažu da EMT voli težu ručku, pa će možda ovaj headshell taman pasati.
Ako ne, onda kažu i da DL103r voli još težu ručku, pa će biti za DL103 jednom kad ga kupim.
Ako ne bude za ništa - stajat će da mogu tu i tamo spomenuti da imam strašan headshell u ladici, ali da mi je plastikaner sa Sanyo linije bolji. :D 

 

headshell.jpeg

headshell2.jpeg

headshell4.jpeg

headshell3.jpeg

headshell5.jpeg




EDIT:

P.S.
A u dolasku je i Partridge 977 MC Step Up. :Viannen_loungelizard:

1:6

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, gluv_i_udaren reče

A i ako mu ne nađeš namenu, uvek imaš mene da to prodaš :)



Hvala što si se ponudio! :D
Ipak, naći ću namjenu. Ručka mi prima sve i svašta. Kako je stari Bokrand i rekao, stvarno je kao da ima varijabilnu masu.
Perfektna je bila sa Ortofon SPU GT/e sa komplijansom...ne znam sad za sigurno, valjda oko 8 nečega, a perfektna je i sa Pickering XSV3000 čiju komplijansu ne znam, ali je preporučeni VTF samo 1 gram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9.6.2022. at 20:16, NIXIE reče

Opa 1622 pored OPA1612. Ovo je neki fantom zalemio. :crkavanje:

20220609_200959_copy_799x739.jpg

U početku mi j bio malo mutnjikav, tri popodneva i raspevo se. Ko i svi ostali, mora malo da se ugreje. Ali 3x3mm čip, nema drugih varijanti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, vladd reče

1117792673_AD80811.thumb.jpg.9019668005aeecbcb3dc2fda73175dbc.jpg1316125830_AD80812.thumb.jpg.428a27dd9359dc42aab493acfa867c29.jpg

Bila je lahka sumnja, ali stigose. Jos par kockica iz mladosti.

 



Skupljanje starog papira nije nikad izaslo iz trenda. Nekada da se ode na maturalac, a danas da se podsjeti maturalca. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imaju taj neki zvuk, lagao bih ako bih rekao da ga se secam, ali je utisak ostao u konturama, jasni visoki, ali bez kristala, odlicni srednji i bas je prisutan, interesantno(prvo sam mislio da ga sam sinteizujem u glavi, ali suvoparni neemotivni spektralac sa telefona je pokazao 70Hz), mada naravno bez SPL-a, ipak su to spravice za neke staklice od par W.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 21 minuta, vladd reče

Imaju taj neki zvuk, lagao bih ako bih rekao da ga se secam, ali je utisak ostao u konturama, jasni visoki, ali bez kristala, odlicni srednji i bas je prisutan, interesantno(prvo sam mislio da ga sam sinteizujem u glavi, ali suvoparni neemotivni spektralac sa telefona je pokazao 70Hz), mada naravno bez SPL-a, ipak su to spravice za neke staklice od par W.



IMHO, i ovdje taj IMHO nije samo retoricki nego stvarno po mom skromnom misljenju koje je itekako podlozno kritici, stari papiri imaju itekako svoju svrhu. Kristali gore se mogu, a ne moraju, dodati sa trubicom ili ribonom ili bilo kojim (dobro, ne bas bilo kojim) supertweeterom, a dolje se pripomogne sa nekim 12 ili jos bolje 15 cola lavorom, takodjer sa membranom od starog papira i moguce je dobiti zvuk koji nije nimalo los. Dapace!
Nije bas hi-fi u modernom/Wilson/Avalon/Triangle smislu, ali je Muzika. 
Kao Ben Webster. Nije niti prebrz, niti predubok. niti previsok, ali je tako muzikalan i prozracan da je ugoda zajamcena.
A mozemo i vjerovati ZM-u i umjesto starog papira traziti novi papir kod Sonida  :D 

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To bas tako, i ja koji sam davez u analitici ne zelim da razmisljam da li bih ga dodavao preko tih 12-ak kHz, ugadjao faze i da li mi to treba, ili neki strasan bas, jednostavna relaksirajuca muzikica...

Ovo su setapi za sebe, pa neka ih je za razna raspolozenja.:declare:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davno mi je Bozo iz Pakraca rekao, dok smo jos bili u kontaktu (nismo se posvadjali, ne daj Boze, nego se zbog zivotnih okolnosti nismo culi ni vidjeli vec oho-ho godina), da svi audiofili na kraju zavrse na nekom od vintage zvucnika.
Da se svi izive na latest hi-end models, a kad dozore nadju mir u starom papiru i visokoj (barem visljoj) osjetljivosti.

Naravno, u svijetu u kojem se on krece to pocinje od Tannoya (a kod nas "sirotinje" gotovo da zavrsava na Tannoyu), pa ide do raznih TAD "nakarada", vintage JBL-a ili i jos dalje s necim sto niti ne znam da postoji.
Iznenadio se kad je kod mene cuo Iskre sa samo skinutom zadnjom stranicom i umjesto originalne skretnice samo jedan kond prema VT.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...