Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Probao sam ga onako iz ruke prikljucen na pojacalo bez ikakve skretnice i lepo radi , neverovatno je koliko sirok opseg ovaj 15`` zvucnik pokriva , bass je neverovatno precizan , srednji tonovi isto tako ,i skoro da mu visokotonac i ne treba , jos kad bih nabasao na njegov par ...:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

majstori iz negde Zemuna pravili kabinete, u kompletu sa svojom elektronikom za svetlosni ton film i amplifikaciju

(to su inace valjali po Srbiji kad su krenuli da crkavaju cevni sistemi, original Iskra)

mrga od tesle dole

onda 2 kom srednjaka - kalotni RIZ od 38mm (!!!!!)

onda 2 kom visokih , kalotni RIZ od 18 mm nakalemljen na isekiranu kopiju Philips livene horne (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

ej.......... kad je sve pocrkalo, skine se spulna sa Tesle i to bolje radi nego kad su oni napravili

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, BANAT said:

Tako je , izvadjen je iz nekog ogromnog bioskopskog kabineta , ohma je 15 .

Da, imao sam sa pripadajucim hornama. Krivo mi sto ih nisam poslusao u tim kabinetima. Mislim jesam u sklopu bioskopa, svirali smo na njima ali nisam slusao u kucnim uslovima. Odmah sam razmontirao kabinete, ogromni su bili.

Izmenjeno od prophet
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

majstori iz negde Zemuna pravili kabinete, u kompletu sa svojom elektronikom za svetlosni ton film i amplifikaciju

(to su inace valjali po Srbiji kad su krenuli da crkavaju cevni sistemi, original Iskra)

mrga od tesle dole

onda 2 kom srednjaka - kalotni RIZ od 38mm (!!!!!)

onda 2 kom visokih , kalotni RIZ od 18 mm nakalemljen na isekiranu kopiju Philips livene horne (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

ej.......... kad je sve pocrkalo, skine se spulna sa Tesle i to bolje radi nego kad su oni napravili

Eh da je vise ovakvih pisanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

RIZ 38mm srednji kalotni kvadratna flanša i RIZ kalotni visokotonci 18mm pravougaona flanša, oba sa onim mat plastičnim crnim membranama i papirni Ei bas od 8" 40W. Imala moja tetka te RIZ i EI zvučnike u nekim pravljenim kutijama. Neko pametan stavi Ei skretnicu i te drivere, ona to kupi jer su kutije bile mnogo lepo urađene sa prirodnim furnirom. Drečalo je sačuvaj bože. Kad sam to prepravio, mnogo je lepo zvučalo. Srednji sam odradio kao tweeter jer je to i bio, a mali je bio super tweeter, samo za to je i valjao. Mnogo mnogo bolje od full EI 2way. To su valjda bili ELAC driveri, mylar dome ili tako neki materijal

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Da, imao sam sa pripadajucim hornama. Krivo mi sto ih nisam poslusao u tim kabinetima. Mislim jesam u sklopu bioskopa, svirali smo na njima ali nisam slusao u kucnim uslovima. Odmah sam razmontirao kabinete, ogromni su bili.

O kojoj litrazi se tu radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, prophet said:

Da, imao sam sa pripadajucim hornama. Krivo mi sto ih nisam poslusao u tim kabinetima. Mislim jesam u sklopu bioskopa, svirali smo na njima ali nisam slusao u kucnim uslovima. Odmah sam razmontirao kabinete, ogromni su bili.

Po mom misljenju jedino tako i ima smisla sa tim velikim 15`` Tesla zvucnicima , za najbolje zvucne rezultate veliki zvucnici moraju u velike kutije ,  cak i u kucnim uslovima . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Lelele, koliko je ovo veliko. Uhhh 🙂🤗

Po mom misljenju sa AKR303 Teslini dizajneri su tu `objasnili ` , odnosno pokazali su moguci smer do ` end of the road ` vrhunskih zvucnika i zvucih kutija  cak i za kucne uslove slusanja , mislim da je jedan monoblok snage od tog AKT216 pojacala koji tera te AKR 303 kutije ne vise od oko 50W , AB klase , singleton kvazikomplemntarne konfiguracije , jako slicna tranzistorska kino pojacala je radio i nas EI-Nis . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...