Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Stiropor.
Vjerojatno nema neke koristi od njih, ali nadam se da bar neće škoditi.
Ići će ispod televizora, tj. između zvučnika.
Trebam ih s nečim zaljepiti.
Ima li netko iskustva sa ljepilima za stiropor?
Google mi izbacuje samo građevinska ljepila za izolaciju kuća.

skyline styrofake.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Kvalitetnija duplolepljiva traka. Ali mora biti bolja kao one smolaste za lepljenje krajeva tepiha i podnih obloga.

WWW.OKOV.RS

Dimenzije: 10 m x 50 mm, Boja: Bijela, Vrsta: Dvostrano ljepljive trake

 

 

Ili  ovaj poliuretanski lepak-pena

 

BOLAGO-M.RS

TKK PUR PENA za lepljenje STIROPORA 750 ml TKK

 

Izmenjeno od Leonardo
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, savan said:

Gde si nabavio stiropor tako pravilnih kocki? Ja hocu kod mene da uradim ceo zid iza zvucnika, ali ja cu to glet masom celu kocku i odma lepim na zid i spajam jednu za drugu i ujedno bude sve belo :D

Uzmi kao Vesić odradi :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Leonardo reče

 

Kvalitetnija duplolepljiva traka. Ali mora biti bolja kao one smolaste za lepljenje krajeva tepiha i podnih obloga.

WWW.OKOV.RS

Dimenzije: 10 m x 50 mm, Boja: Bijela, Vrsta: Dvostrano ljepljive trake

 

 

Ili  ovaj poliuretanski lepak-pena

 

BOLAGO-M.RS

TKK PUR PENA za lepljenje STIROPORA 750 ml TKK

 



:oke::phil_04:
Hvala Leo!
kao i uvijek, prava info baš u pravo vrijeme! :respect:

 

Pre sat vremena, savan reče

Gde si nabavio stiropor tako pravilnih kocki? Ja hocu kod mene da uradim ceo zid iza zvucnika, ali ja cu to glet masom celu kocku i odma lepim na zid i spajam jednu za drugu i ujedno bude sve belo :D



Kupljeno ovdje:
Njuškalo


 

pre 54 minuta, vladd reče

Lepak za drvo lepi stiropor.



Zalijepio sam prije dva sata dva mala komada stiropora sa ljepilom za drvo koje imam.
Nisu se baš uhvatila.
Probat ću sutra kako se ponaša jer možda treba više vremena.


EDIT:
Možda sam ostavio dojam da su "ploče" 60 x 60 u komadu i da pitam kako bih njih zaljepio na zid.
Zapravo trebam komade stiropora zaljepiti jedan za drugi da bih dobio apsorber, pa tek onda ide sve na zid.
Ne brine me kako ću na zid s njima. Toliko su lagani da mogu zabiti dva ekserčića bez glave na zid i jednostavno utisnuti stiropor na njih.
Trebam s nečim sastaviti svoje fakeline difuzore u hrpu.

Izmenjeno od zerowaf
Redudant mode
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najradije ne bih s ničim što se širi. Znam sebe i neće to na dobro izaći. Magnet sam za te puzajuće pjene.
Otkad sam zadnji put radio s time me zovu Trapavi što je možda i bolje od dotadašnjeg nadimka...Smot. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, zerowaf said:

Najradije ne bih s ničim što se širi. Znam sebe i neće to na dobro izaći. Magnet sam za te puzajuće pjene.
Otkad sam zadnji put radio s time me zovu Trapavi što je možda i bolje od dotadašnjeg nadimka...Smot. :rofl: 

a, Gusztav 0 Daubind?

zato je cijela Rvacka i pola Ostrije prekriveno purpenom .......... :smesna: 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zen Mod reče

a, Gusztav 0 Daubind?

zato je cijela Rvacka i pola Ostrije prekriveno purpenom .......... :smesna: 

 



Pa da! Prvo su svi mislili da je žuti snijeg! :rofl: 
Eto, idem potražiti Zappu i "Don't eat yellow snow" ili kako li se to već točno zvalo... :D 

EDIT: Sreća pa nisam išao farbati kao Gustav. Zavio bih obje zemlje u crno! :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1639438562058.thumb.jpg.4ca1bdb945f753b0f120d55a00c79610.jpg

pre 3 časa, zerowaf reče

Stiropor.
Vjerojatno nema neke koristi od njih, ali nadam se da bar neće škoditi.
Ići će ispod televizora, tj. između zvučnika.
Trebam ih s nečim zaljepiti.
Ima li netko iskustva sa ljepilima za stiropor?
Google mi izbacuje samo građevinska ljepila za izolaciju kuća.

skyline styrofake.jpeg

U Austriji ćeš sigurno pronaći, a u Hrvatskoj možda? Lepak je kao providan i fleksibilan kao OHO, ali za razliku od njega ne najeda stiropor. Relativno je brz. Ima ga i u kanticama kao veće pakovanje. Provereno dobar!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala! :thumbsup:
Nabasao sam na njega na googleu i mogu reći da si u pravu. 
Nije da ga nema u HR, ali je cijena kad se usporedi sa cijenom vani takva da bih se osjećao iskorišten kad bih ga kupio na domaćem tržištu.
Vidjet ću što će biti jer sam namazao letvice sa ljepilom za drvo i ostavit ću ih do sutra navečer. Preliminarni test sa ljepilom za drvo je pokazao da ne nagriza stiropor, što sam i očekivao, ali nije da se baš drži kao mačak za pletenu vestu kad ga hoćeš spustiti na pod. No, test sam napravio sa samo dva sata između ljepljenja i pokušaja odvajanja. Na ljepilu piše da mu treba 24 sata da se potpuno osuši.
Ako ne bude držalo potražit ću taj UHU Por u Austriji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kratak rezime ako će nekog zanimati:
Ljepilo za drvo je ipak odradilo posao. Hvala @vladd
Prvi test kojeg sam napravio nije obećavao, ali sam komade stiropora rastavio nakon samo dva sata.
Ako će netko ikada lijepiti stiropor sa ljepilom za drvo neka bude strpljiv i neka ostavi makar preko noći.
Nisam testirao koliko jako zapravo drži, ali budući da sve jako lagano mislim da neće otpadati.
Na zid zaljepljeno sa obostrano ljepljivom trakom. Hvala @Leonardo!
Prvo sam naivno mislio, budući da je toliko lagano da će držati samo dvije male zakrpe, ali nakon što je nekoliko puta otpalo sam napravio ljepljenje u pet točaka i za sad stoji na zidu.
.............................................................................................
Vrijedi li truda?
Pa, budući da nije uloženo puno truda osim što sam "kit" platio ca 70 € i zaljepio elemente po prijedlozima danim ranije, mislim da vrijedi.
Scena, tj. vokali ili solo instrumenti su tek nešto niži nego ranije, a nisam se niti žalio na visinu pozornice do sada. 
Vjerujem da je za to kriv televizor (dijagonala 55") i njegova relativno velika ravna površina.
Dobit je u tome što se cijela scena povukla malo unatrag, pa je sad vokal ili solo instrument malo udaljeniji od mene, a smještaj pozadinskoh instrumenata je jasniji u prostoru.
Nisam siguran je li širina kao i prije ili se malo suzila scena jer izvori zvuka su "točkastiji" nego prije, pa, iako ih ima i okolo nekako su naglašeni oni između zvučnika.
............................................................................................
Što dalje?
Naručio dva tube bass trapa promjera 35 cm da ih stavim u uglove na zid gdje su zvučnici, a na zid će sa svake strane TV-a doći po tri difsorbera, iza samih zvučnika apsorberi kao i na bočne zidove u uglovima.
Iza glave će doći još dva apsorbera u sredinu praćena sa svake strane sa po još tri difsorbera koji neće biti odmah iza mene nego sa strana.
Ne bude li dovoljno strop će također dobiti apsorpiju.
Zašto sve to?
E pa, nomen est omen......"zero W.A.F".
Ženica ne želi tepih u sobi, pa se siromah moram snalaziti s ovim po zidovima....i stropu.  :Viannen_loungelizard:

styrofakeline.jpeg

Izmenjeno od zerowaf
"Č" i "Ć" i interpunkcija
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...