Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

pre 1 sat, Aciko reče

Ali zaista, što se tiče zvuka, ja bih komotno mogao u penziju s ovim.



Znam zvuk tog radija. Ne baš tog primjerka nego točno tog modela.
To vrijedi obnoviti i koristiti.
Ako baš ne moraš, nemoj stavljati kojekakve SS module u njega jer ga je šteta ne spasiti ako se može spasiti, a zvuk, slažemo se nas dvojica, zvuk je za prste polizati!
Ako ćeš ipak vaditi zvučnike iz njega, mogao bi ih ja kupiti jer sam budala, prodao svoje kad sam bio u teškoj situaciji nakon 15-tomjesečnog bolovanja prije nekoliko godina.
Bolje da sam posudio novce od nekoga nego što sam oskrnavio tako dobar radio.
Na mom doduše svakako treba puno raditi, ali zvuk koji je iz njega izlazio je nevjerojatno lijep. Nije hifistički točan, ali je toliko dobar da ga je šteta popravljati! :)  (mislim na zvuk, ne na radio. Radio treba popraviti! :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:



Znam zvuk tog radija. Ne baš tog primjerka nego točno tog modela.
To vrijedi obnoviti i koristiti.
Ako baš ne moraš, nemoj stavljati kojekakve SS module u njega jer ga je šteta ne spasiti ako se može spasiti, a zvuk, slažemo se nas dvojica, zvuk je za prste polizati!
Ako ćeš ipak vaditi zvučnike iz njega, mogao bi ih ja kupiti jer sam budala, prodao svoje kad sam bio u teškoj situaciji nakon 15-tomjesečnog bolovanja prije nekoliko godina.
Bolje da sam posudio novce od nekoga nego što sam oskrnavio tako dobar radio.
Na mom doduše svakako treba puno raditi, ali zvuk koji je iz njega izlazio je nevjerojatno lijep. Nije hifistički točan, ali je toliko dobar da ga je šteta popravljati! :)  (mislim na zvuk, ne na radio. Radio treba popraviti! :D )

Pokušaću da ga dovedem u potpuno ispravno radno stanje a da što više zadrži autentičnost, ako me razumeš.  :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikakav problem za sredjivanje.

veoma je pristupacan radio za servis.

kondove za refresh imas odlicne u Silken-u.

Samwha i to 105 stepeni.

originalne ostavis odozgo, za dekoraciju, samo ih otkacis,

a nove zalepis dvokomponentnim odozdo, tako sam ja uradio.

i pod obavezno selenski grec zamenis sa 4x 1n4007.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisu skalamerije, ali ima veze sa skalamerijom koja me užasava pri pomisli da ju moram napraviti, ali ću je ipak napraviti. :) 
Donio poštar, ploče su mint, a omoti su kako-koji....
Recite, kakve sleeves koristite? Na što paziti?
Imam onaj jednostavni perač ploča što se ručno okreće, a kad ih operem htio bi ih staviti u čiste omote.
E da, koristite li i sleeves za same omote? Koje/kakve?

 

WhatsApp Image 2021-05-21 at 10.32.54 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-21 at 10.32.54 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-21 at 10.32.54 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-21 at 10.32.54 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-05-21 at 10.32.54.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



E da, koristite li i sleeves za same omote? Koje/kakve?
 


Jedared@Woland preporučio neke japonske...fensi, svi u meru...i čini mi se nisu bili skupi, samo ne znam kako je za slanje...al' ne mogu da nađem 'de je to preporučio pa@Woland-e ako se sećaš i još korištiš, preporuči nam ope i reci kako prolazi pošiljka? Ako nisam nešto pobrko
[emoji16]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 37 minuta, aaa zmaju! reče

Jedared....

Hvala ti! :thumbsup:
Izguglao sam nekakve Nagaoka unutarnje i vanjske, te Mobile Fidelity unutarnje. 
Izgledaju mi OK.
Schau ma mal!* * 

* 
* Izraz tipican za "Austrijski njemacki". Uciteljica njemackog mi je rekla da je izraz posljedica mjesanja jezika iz Austro-Ugarske gdje je rijec "ma" iskrivljena slavenska rijec "mi", a sve skupa znaci "Vidjet cemo".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, aaa zmaju! said:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27917-va%C5%A1a-iskustva-sa-preprodavcima-hi-fi-opreme/&do=findComment&commen

Evo posta, samo sam na pogrešnom forumu tražio...a i to nije Woland to je neki Jakovljević...emoji16.png

Link nije dobar, ne mogu da otvorim!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 minuta, aaa zmaju! reče


Evo posta, samo sam na pogrešnom forumu tražio...a i to nije Woland to je neki Jakovljević...emoji16.png
 

Hvala ti! :thumbup:
.............

Nego, podsjeti me na:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, aaa zmaju! said:

 

 


Jedared@Woland preporučio neke japonske...fensi, svi u meru...i čini mi se nisu bili skupi, samo ne znam kako je za slanje...al' ne mogu da nađem 'de je to preporučio pa@Woland-e ako se sećaš i još korištiš, preporuči nam ope i reci kako prolazi pošiljka? Ako nisam nešto pobrko
emoji16.png

 

ili direktno iz Japana: 

https://www.snowrecords.com/collections/accessories/products/12-record-100-polyethylene-plastic-inner-sleeves-a-k-a-innersleeves-covers-or-bags-made-in-japan

treba videti kolika je poštarina na oba mesta, pa se opredeliti.. a pošiljka prolazi uz carinu i PDV. PDV sigurno.

omoti su Nagaoka style, sasvim su OK.. ako neko ima jeftin prevoz iz USA, ovi su apsolutno najbolji a nisu skupi (pogle cenu na 500 kom):

https://www.sleevecityusa.com/Diskeeper-2-0-Antistatic-Record-Sleeves-p/9235.htm

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Doktor said:

Mogli bi i GB za ove unutrasnje omote.
Izvrsni su. emoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne bi se mnogo dobilo na sniženju cene, a i dalje bi poštarina bila visoka

3 minutes ago, aaa zmaju! said:

A jel bi nas zdravo oglobili za to planinarenje, ako nas bude dosta zainteresovanih? Ono kao ekstraprofiteri, uvezemo, obogatimo se i oštetimo državu neviđeno...
Da li bi moralo preko neke firme da se uveze?

navodno DHL ne carini ako je iznos ispod 50€, bez njihovog prevoza.. menščini da bi se takvo planinarenje isplatilo, ali pitanje je da li je izvodljivo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Subot, Bubanj Potok, kod gancuja tri ista komada. Cena, skoro pa džabe. Pazarim ti ja sva tri komada ko velim jedan za delove.

Uz male prepravke pušteni u pogon i stvarno sviraju za sve pare. Oni integralci sa čuvenim imenima mogu da se ladno postide. 

Jedini poblem što o dotčnom mono bloku x 2 nema na netu skor ništa.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...