Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

next prodzekt se polako ostvaruje...prihajao JBL L20T,negde u eteru putuje i jedan H/K 620 da se lepo druze (nadam se) za slusanje internet radio stanica i slicnih nededicanih slusanja,a da se ne aka zbog toga cevas....ovo je sad privremena lokacija,cisto da se vidi sta malecki radi i kako....malo,a mocno B)

IMG_4431.JPG

IMG_4432.JPG

IMG_4433.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/12/2021 at 2:43 PM, paja959 said:

next prodzekt se polako ostvaruje...prihajao JBL L20T,negde u eteru putuje i jedan H/K 620 da se lepo druze (nadam se) za slusanje internet radio stanica i slicnih nededicanih slusanja,a da se ne aka zbog toga cevas....ovo je sad privremena lokacija,cisto da se vidi sta malecki radi i kako....malo,a mocno B)

IMG_4431.JPG

 

 

evo,konacno svi na palubi:to_become_senile::punk:

IMG_4438.JPG

IMG_4437.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

42 minutes ago, paja959 said:

evo,konacno svi na palubi:to_become_senile::punk:

 

 

Pajo, ja sam proveo vekove sati sa pro/monitor verzijom te JBL kutije ( ovalni BR otvor, pot za HF), gurano sa 405/2 - prava dobitna pro kombinacija za dugosatni rad u malom produkcionom studiju ( za cega god)

ponekad me moja skupljacka priroda navede da razmisljam o nabavci istih, da se ima, al realno sam odavno preterao

sto ce reci - bas mi drago videti ...... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, чика-Брка said:

vinili

:wub:

ma jasta..ali ima se tu i drugacije plastike jos..:D

 

7 minutes ago, Zen Mod said:

Pajo, ja sam proveo vekove sati sa pro/monitor verzijom te JBL kutije ( ovalni BR otvor, pot za HF), gurano sa 405/2 - prava dobitna pro kombinacija za dugosatni rad u malom produkcionom studiju ( za cega god)

ponekad me moja skupljacka priroda navede da razmisljam o nabavci istih, da se ima, al realno sam odavno preterao

sto ce reci - bas mi drago videti ...... 

kad je JBL 18Ti bio aktuelni model,tamo sredina '80-ih,zalutao sam u neka mrga hajendisticku radnju u Minhenu,Infinity,Quadral,TMR itd.zvucnjaci velicine  ko odrasli ljudi...svira nesto od zvucnika,al nikako da iznjusim sta,i to opako dobro...njuskam,njuskam,sve ne verujem,pitam prodavca,jer moguce da to sviraju 18Ti?....da,odgovorio je prodavac :lol:....da bude jasno,upotrebljena amplifikacija bejase ne bas naivna od Levinsona,a izvor je bio Nakamichi kazetas iz limitirane serije,sa zlatnim frontovima ,posebno transport,posebno elektronika (1000ZXL Limited Edition,20000DEM tada ?)...mene se cini da je i taj 18Ti,i downgrade verzija toga u vidu L20T je neki pokusaj odgovora amera na pricu LS 3/5 sa ostrva....da sviraju dobro,jasno i sa malim HK620,al da mozes isterati mak na konac sa njima sa nekom ozbiljnijom amplifikacijom/sistemom,u manjoj sobi,i to je jasno,nije bas stidljive prirode malecki...:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mda , setih se, uz pomoc gogleta - JBL 4406 behu ti moji ljibljeni ...... iako sam/smo uvek bili misljenja da su stari ReVox 3-way monitori laksi za rad, iako se na njima mozda manje cuje

elem, sad kad gledam po slikama na netu, kao da nije tako - al onda mi se cinilo kad rastavismo 4406 ( normalno, da se vidi sta je unutra), da je na basu magnet toliki da jedva prolazi kroz rupu za bass :rofl:

 

isti driveri su kod tebe, za skretnicu ( sem pota) nisam siguran - al osnova ihaj za dugogodisnji uzivanjac

ako nije tajanstvo , koliko greenies su te izasli?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Zen Mod said:

mda , setih se, uz pomoc gogleta - JBL 4406 behu ti moji ljibljeni ...... iako sam/smo uvek bili misljenja da su stari ReVox 3-way monitori laksi za rad, iako se na njima mozda manje cuje

elem, sad kad gledam po slikama na netu, kao da nije tako - al onda mi se cinilo kad rastavismo 4406 ( normalno, da se vidi sta je unutra), da je na basu magnet toliki da jedva prolazi kroz rupu za bass :rofl:

 

isti driveri su kod tebe, za skretnicu ( sem pota) nisam siguran - al osnova ihaj za dugogodisnji uzivanjac

ako nije tajanstvo , koliko greenies su te izasli?

ma 110 evropejaca je bilo+ nesto malo putovanja (2x150km,tamo i natrag),ali kutija(furnir) nije bas najlepse ocuvan...bitno mi je bilo da su drajveri ispravni...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Dobih male prcvoljke na poklon. Eto da se igram. Ne trebaju mi, ali ipak su Fullrange, a ja ne mogu da odolim.

Ali, ovo nije nista u odnosu na ono sto bih trebao dovuci, ali ih ne mogu dici bez nekog pomagala. To je cak manji problem. Kako ih uneti, a da me zena ne iznese...

IMG_20210403_185332_copy_768x1024.jpg

IMG_20210403_185423_copy_1024x768.jpg

IMG_20210403_185738_copy_800x600.jpg

IMG_20210403_185746_copy_768x1024.jpg

IMG_20210331_151746_copy_768x1024.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dokopao se dual capstana...i sve sto ide uz priloge,

Igracak.thumb.jpg.ff3b1149d5cf9c542f75cf7c968e605a.jpg

 

Naravno, nije moglo bez problema, ne radi snimanje, ne radi levi kanal na sluskama, a ni cipovi nisu crkli kako je pristojno, vec mora koscurina.

Poso.thumb.jpg.709a4719d4c1cd57a81f2ccea0fae832.jpg

Naprsao pertinaks na dva pota, udarac verovatno.

Potzakrpa.thumb.jpg.4fa5bab7af8bec8a962567eaf164cefc.jpg

 

I sada peva kao slavuj :party33:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...