Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

8 minutes ago, zeljkor said:

Vladd ce sigurno imati vise ideja na tu temu :)

Univerzalno uputstvo, izbegavati to za u kucu :)  Sve preko 2KV je za poseban tretman...

Nema nešto diodnih stekova u slobodnoj prodaji, pa bi moralo da se pravi, zaliva u izolaciju, i obezbeđjuju kontakti od okolnog vazduha.

Omovi zakoni važe, ali se uračunava i provodnost vazduha u okolini. Plus stvaranje "oblaka" naelektrisanja u zoni anode dioda. Kondenzatori vise liče na leteće tanjire. 

Prostor, komorne pregrade, produžavanje puta naelektrisanju. Inače naponi variraju, puzaju, i curkaju naokolo.

Trafo sa adekvetnom izoacijom tesko da je manji od 40 kila, za 5KV i oko par ampera sa mreže, odnosno nekada je bolje par trafoa sa manjim strujama, manja su naponska naprezanja sklopova.

Plus sto ove lampe plaču za nekim asemblijem, nosačima, priključcima....

Kao modulatorke, obično se "grebu" za deo nosača predajne lampe, i deo sistema hlađenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Dobio danas na poklon par fi-fi zvucnika. Sta reci: izgleda kao fi-fi, cuje se kao fi-fi (boom-tizz-tizz, honk, boom). To je fi-fi.Opet sam, po x-ti put, skontao zasto volim sve ostalo vise od fifi bas-reflexa. Ne volim onaj "bas" iz rupice, pa to ti je...

Ali eto, kontam da bi se nesto od njih moglo i napraviti. Recimo, neki F.A.S.T. zvucnik, da se iskoristi taj mid-woofer (5") u nekom ML-TL -u, a gore neki fullrange od 3". Visokotonac moze, ali jako visoko da se odsece. Mozda tako i prosvira. Ovako, valjaju samo za kuhinju. Ma, ni to...

IMG_20210209_191915_copy_768x1024.jpg

IMG_20210209_191939_copy_768x1024.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema druge nego da se pravi 3VDC napajanje, ako ima negde da se nađe 7803 ili koristiti LM317. Ovi adapteri sa ebay ne verujem da imaju stabilisan napon, ili su SMPS, biće možda bruma, šuma ili zujanja.

https://www.ebay.com/itm/New-AC-100-240V-to-DC-Power-Supply-Charger-Adapter-Converter-Cord-Cable-5-5mm-2/303750415253?hash=item46b8ef8395:g:~QYAAOSwYxFfnL5Y

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas sad gledam, taj prikljucak je specifican tesko ga je izmeriti.
Nesto sam probao pomicnim kljunastim merilom ali ne znam koliko sam to uspeo tacno da izmerim, spoljna mera je negde oko 4mm a debljina iglice 1mm.
Po tome bih mogao da potrazim ovako nesto, nadjem neki adapter DC od 3V i prelemim konektor...
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/napojni-konektor-1038mm-l95mm


Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nemoj, pazi ti misljenja, a oni fiksni imaju mozda muzikalni sant regulator ...:buehehe:

Jeste nisu za hajend vokmen, sa jedne strane, sa druge je ovo diy forum, ko ne zna da tvikuje sprave neka pita za pomoc... :D 

Istina treba pogledati da li je kuciste na sraf, zarad lakseg otvaranja, lako se doda ispravljanjac po zelji, ja samo dodavao 7902 sa diodom na srednjoj pa levoj nozici, sasvim lepo rade vokci.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 35 minuta, guja011 reče

T kao Torta ne kao Tannoy.

bar na današnjii dan


Na žalost ima manjih problema sa njima.
Bit će sve opisano u temi kad se pokrene. Do tada, trnovite pripreme za Kompenzator mkII sporo napreduju.
P.S. No frx, Kompenzator mkII je nešto manji tako da mi stane u jazbinu. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...