Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Probao snimanje telefonom sa ovijem IMM6.  Kao i ranije kad sam probao sa Panasonic WM61A, nikakav je snimak. Jednostavno telefon ubija taj ili bilo koji drugi mikrofon. Probaću i neki bolji telefon, ali ne očekujem čuda od elektronike telefona.

20200722_195529_copy_2064x1161.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al si navro sa tim rašljarenjem. :D 

Ozbiljni telefoni imaju kvalitetne MEMS mikrofone, ali je nebitno, a ako ces da se igraš merenja, ne može to baš da prođe sa par stotkica-

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/microphone-preamp-measurements-how-to-get-the-signal-level-right.14831/

npr

https://www.bhphotovideo.com/c/product/551924-REG/Grace_Design_AM101_m101_Microphone_Preamp.html

To je ili skupa i ozbiljna zabava, ili je samo zabava a onda ne kritikuješ telefon svaki čas^_^

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, vladd reče

To je ili skupa i ozbiljna zabava, ili je samo zabava a onda ne kritikuješ telefon svaki čas^_^

Pa taj mikrofon je napravljen za merenje telefonom, ali uzalud čini mi se. Možda je moj telefon previše star i loš, saznaću  kad otmem gospođi njen novi telefon. :D

 Meni nije problem nikaki, imam sve ostalo što treba, samo sam hteo malo da se ponovim kalibrisanim mikrofonom (ako je stvarno kalibrisan).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najbolji zvuk su imali stari xPeria. Potrazi neki Sony. On nije ogranicavao na 100Hz. Ima sigurno i neki noviji da propusta ceo opseg. Slicno je i sa laptopovima dok su imali odvojene prikljucke za mic i sluske. Osim mic treba kalibrisati i zvucnu karticu. Uglavnom su ocajne. Za merenja treba dobar mic, napajanje, zvucna. Kalibracija svega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro je da greje zimi sobu :) Ja se secam kada sam imao GM70 kako przi. Leti ako nemas klimu nije moguce da se koristi, bar je tako bilo kod mene. Dodatno zbog visokog anodnog napona sam morao da podizem pojacalo na policu van dohvata dece. Nije za svakoga ali ko voli sto da ne :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

Ma trafo za to košta ko SPKajgana ......:rasta:

Verujem. Meni cak i nije jasno kako to napraviti sa stanovista izolacije u DIY. Na 2kV i sl. vec je efekat korone znacajno izrazen. Vladd ce sigurno imati vise ideja na tu temu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...