Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

hey dude - udarilo vino ......... mislim - meni bi bilo drago da si ti to udomio ........

joj ma znam da imamo temu za zelje i prizivanje poklona, ali povuce me da se nadovezem na fetish frulajku nasega dragog hrcka koji nam se danas ponovio :to_become_senile:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Andrew - odvadi malo

jezik je ziva stvar - i ako je udomio imalo jedno znacenje pre 50+++ godina - aj' da mu ga malo , mislim , ovaj ........

nemas samo ti Uskocki recnik kod kuce , al' ajd pogledaj i protolmaci znacenje reci "odvaditi"

:tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste jezik ziv, al' ne toliko. Ne moze se razvojem jezika potpuno izvrtati znacenje - da li je nesto uslo u kucu ili izaslo iz kuce, pa u konkretnoj upotrebi citalac ne zna da li je stvar kupljena (nabavljena) ili prodata (otudjena)...A i nema veze s tobom - ti do sada tu rec nisi koristio (kol'ko sam ja vid'o), al' si se slucajno trefio na penal... ;)Pride, "odvaditi" cuva svoje znacenje i u zargonskoj upotrebi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@sipi: Otud moje čuđenje, prvi put kada se pojaviše thread-ovi sa temom udomljavanja, još davno... Dobro je, nisam, znači, toliko, izlapeo... Slično je i sa „odraditi“... Ti i ja, k'o da smo rasli u istoj ulici...? Još ako kažeš da se i Tebi diže kosa na glavi na „reč“: „prelep(o)“... Pa da se zapitam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako onda osam pravnika daju osam razlicitih "tumacenja" jednog istog clana zakona? :character13:

Jednostavno... Svi zakoni koje imamo su izglasani od strane ljudi koji nisu obavezno pravnici pa se, ako bolje pogledaš, u skoro svakom zakonu o nekoj oblasti ostavlja prostor za različita tumačenja, diskreciono pravo da izvršna vlast (policija, carina itd) iskoristi pravo da ceo proces zakomplikuje do besvesti... Eto ti primer samo jedan formular poznat kao "EUR1", sve preko 6000€ vrednosti za izvoz mora imati ovaj prateći dokument. On potvrđuje da je određena roba "Srpskog" porekla. Carinik može da prihvati da je čačkalica napravljena u Srbiji od drveta koje je raslo u nekoj šumi u BiH, srpski proizvod, ali može i da kaže da nije, jer drvo, koje je 100% sastavni materijal čačkalice, nije Srpskog porekla, samim tim, čačkalica jeste proizvedena u Srbiji, ali nije srski proizvod... Ovakvih primera ima milijarda... U svim sferama života... Jalova rasprava...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E zato i studiraš pravo da bi mogao kreativno da tumačiš zakon :Viannen_loungelizard:

:buehehe:Znas ovo:A university committee was selecting a new dean. They had narrowed the candidates down to a mathematician, an economist and a lawyer.Each was asked this question during their interview: "How much is two plus two?"The mathematician answered immediately, "Four."The economist thought for several minutes and finally answered, "Four, plus or minus one."Finally the lawyer stood up, peered around the room and motioned silently for the committee members to gather close to him. In a hushed, conspiratorial tone, he replied, "How much do you want it to be?"
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako onda osam pravnika daju osam razlicitih "tumacenja" jednog istog clana zakona? :character13:

..ukoliko odredjen problem moze biti sagledan na vise nacina - od kojih svaki otkriva, bavi se, delom stvarnosti o kojoj je rec - a da se pritom medjusobno ne negiraju - sasvim je realno ocekivati vise tumacenja (vise razlicitih, ali ne i nasumicnih)..necemo valjda reci da su sva polja nase delatnosti i stvarnosti egzaktna, tako da se sve u svakom trenutku moze precizno opisati-definisati, formulom, iskazom? racionalnost je prirodna karakteristika naseg uma jel? i nije bas jedina, a pogotovo je nemamo svi u istoj meri..(dakle racionalnost, ne inteligencija).....nesto mi tesko ide da prihvatim cinjenicu da za mnogo toga ljudskog postoji racionalno objasnjenje.. :scratch_head:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paaa, ne bash... TI nisi ozenjen jel' da? :buehehe:Nego, stvar je prosta - neki ljudi se trude da stvari razmrse a neki da zamute, i to je to... ;)

hahha, znas da jesam...preo-zenjen! :buehehe: a inace pijem bistre sokove, al` ne pomaze..zavrzem se dok si reko ... kEKS :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe:Znas ovo:A university committee was selecting a new dean. They had narrowed the candidates down to a mathematician, an economist and a lawyer.Each was asked this question during their interview: "How much is two plus two?"The mathematician answered immediately, "Four."The economist thought for several minutes and finally answered, "Four, plus or minus one."Finally the lawyer stood up, peered around the room and motioned silently for the committee members to gather close to him. In a hushed, conspiratorial tone, he replied, "How much do you want it to be?"

Da ne banalizujemo toliko ali da znaš da je skoro tako u anglosaksonskom pravnom sistemu za razliku od evropskog gdje sudska praksa bar za sad nije igrala toliko bitnu ulogu.No i to se sve mijenja sa formiranjem EU i direktivama koje ona donosi pa se i kod nas lagano dešavaju promjene u toj oblastiInače EURO 1 obrascom se dokazuje porjeklo robe. Obaveza izvoznika da ga popuni i zavisno od porjekla robe /preferencijalno porjeklo/ zavisi hoće li se na robu primjenjivati niže (preferencijalne) tarife ili se neće uopšte plaćati carina.o preferencijalnom porijeklu robe koga zanima više nahttp://carina.rs/srpski/uvoz_izvoz/poreklo_robe.htmJedno pitanje Da li je Zenovo novo klokotalo preferencijalno srpskog porijekla ili nije?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je Zenovo novo klokotalo preferencijalno srpskog porijekla ili nije?

„Preferencijalno“ u smislu: Zen bi preferencirao da nije srpsko nimalo, al' se boji da je srpsko skoro celo...Nastranu šalu na stranu, šta, u ovom context-u znači „preferencijalno“...?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo neka se skuplja :) Ima jos nesto sto je stiglo ali vise nema slika. Ima Zena da mi strefi srcka pa ce posle da bude :blackeye:

joj ma znam da imamo temu za zelje i prizivanje poklona, ali povuce me da se nadovezem na fetish frulajku nasega dragog hrcka koji nam se danas ponovio :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

„Preferencijalno“ u smislu: Zen bi preferencirao da nije srpsko nimalo, al' se boji da je srpsko skoro celo...Nastranu šalu na stranu, šta, u ovom context-u znači „preferencijalno“...?

kolega spavate :aloofandbored12::sarcastic_hand:

o preferencijalnom porijeklu robe koga zanima više nahttp://carina.rs/srpski/uvoz_izvoz/poreklo_robe.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svodi se na to da sam 26 godina voz'o talijansko govance napravljeno u Srbiji - koje me nikad nije na putu ostavilo ....... a vala nikad ne da nisam bio najsporiji - no sam bio medju najbrzima :sarcastic_hand:

neka ovo novo posluzi samo upola kao staro klokotalo - preferencijalno moze da bude i talijansko govance napravljeno u Zimbabveu - sto se mene tice :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo neka se skuplja :) Ima jos nesto sto je stiglo ali vise nema slika. Ima Zena da mi strefi srcka pa ce posle da bude :blackeye:

dajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmidajmi !!!!(ovo k'o iz onog crtanog ) :Viannen_loungelizard:daj slike , pa nek' ide zivot
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...