Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, krca44 said:

Ko je originalni prodavac PTP metalnih delova ?

Nesto sam gledao ali nisam bas pohvatao kod koga se to kupuje...

 

P.S.  Poceo je idler ( naj rrrrr zvuk, mislim da je to idler ? ) da mi se cuje na Lencu, sta trebam uraditi da se ne cuje ?

labava opruga na idleru.

nista sto se ne moze srediti.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala - inace sam planirao da skinem onu plastiku sa kocnice, od nje cesto skripi kad zaustavlja i realno ne treba mi.

Pogledacu - imao sam nekad mali Garrard sp25mk4 idler i on je ispustao neke zvuke, konkretno njemu je trebalo podmazivanje osovine a za ovo ne znam,  ipak nisam ja neki poznavalac idlera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, krca44 said:

Hvala - inace sam planirao da skinem onu plastiku sa kocnice, od nje cesto skripi kad zaustavlja i realno ne treba mi.

Pogledacu - imao sam nekad mali Garrard sp25mk4 idler i on je ispustao neke zvuke, konkretno njemu je trebalo podmazivanje osovine a za ovo ne znam,  ipak nisam ja neki poznavalac idlera.

ima ko, nazalost, jeste.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, krca44 said:

Hvala - inace sam planirao da skinem onu plastiku sa kocnice, od nje cesto skripi kad zaustavlja i realno ne treba mi.

nemoj skidati plastiku,onda ce ti se tare lim o dno tanjira....zalepi celu kocnicu izolir trakom za onaj lim,sto nosi sve elemente...

:crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslusacu, zalepicu celu kocnicu - nije to sto se cuje mnogo, tek kad se pridje gramu, bez muzike koja svira.

 

Da li se isplati pre PTP moda - uraditi neki minimum, staviti samolepljivi bitumen 4mm, kao sto radi Troels, pa skinuti kad dodje vreme za komplet mod ?

Dodati neke poprecne grede u plinth mozda ?

 

Pogledacu naravno sta to radi "rrrr" pa ako ne mogu sam, javljam se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jico navodno radio i kao OEM,  mozda Thoman kupuje na veliko pa pakovanje nije isto kao ono sto Jico prodaje na komad... ali to su price, nije sigurno.

Za Shure , V15, kad sam istrazivao - postoji razlika izmedju Jico originala i drugih proizvodjaca - na kraju metalnog romba Jico ima zalemljenu zicu koja je nazire unutar romba - drugi to ne rade, romb metalni je supalj.

Ne znam da li isto vazi i za druge tipove styli-ja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, jorgoss said:

Znaci tako izgleda Jico, ja kupujem kod Thommana, on tvrdi da su te ali sad vidim da je pakovanje dupe i oko.

ovako je stariji njihov logo izgledao,kad si kupovao direktno od njih....sad su presli na neki novi....

 

8 hours ago, krca44 said:

 

Za Shure , V15, kad sam istrazivao - postoji razlika izmedju Jico originala i drugih proizvodjaca - na kraju metalnog romba Jico ima zalemljenu zicu koja je nazire unutar romba - drugi to ne rade, romb metalni je supalj.

to je tzv "piano wire"...

IMG_0699.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, jorgoss said:

Znaci tako izgleda Jico, ja kupujem kod Thommana, on tvrdi da su te ali sad vidim da je pakovanje dupe i oko.

To su standardna pakovanja i koliko ja znam, svi dolaze sa istog izvora a posle svako pakuje i lijepi svoje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazario zuti unimer ( dok ne dodje Unit ), klesta i okove koji su zgodni za prototipove - Piher pot se montira bez problema a samim tim sigurno i Lorlin.... za zenske RCA cu videti ovih dana - meni zgodno resenje za "dasku".

 

DSCN3788 copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...