Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Ova Quadro, kao sve idiotski konstruisane GPU, troši 180W kada je malo bolji dan... Pošto je kupljena iz nemačke prodavnice koja se bavi PC hardverom, dali su garanciju godinu dana što i nije loše s obzirom na godište i kilometražu... Trenutačno (praktično idle state) gori na 45C... Do sada sam imao jedan ativan 12cm vent u napajanju i Gemini IIS kao pasivu na procesoru. Sada radi 12cm u napajanju, 12cm na procesoru, dva komada od 80mm na kućištu i naravno ova na GPU. Hard je stavljen tačno iza prednjeg venta koji izvlači iz kućišta a baš sam nešto danas gledao da imam jedan lep AMD "box" koji bi na drugu stranu GPU legao k'o budali šamar. U potkrovlju počinje da bude nesnosno, ali se računar preko dana slabo hajči, svakako vremena za rad imam tek u večernjim satima kada ptice umuknu... Onda je temperatura okoline snošljivija... Kako god da okrenem, odjednom je postalo vruće i ozbiljno se mislim kako da smanjim "početnu" temperaturu u potkrovlju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

i ja se ponovio asus eee 1201n. nadam se da ce pregurati lepo jer procesor ne ide ispod 70stepeni :D

E, baš mi drago zbog tebe :)Žao mi procesora što se toliko greje a čak i ne radi u netbook A klasi :rofl:Želim da ti dugo radi pouzdano i bude baš dobar za sve što ti treba!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala stein. mnogo je OK netbook. mala zmija. gledam na youtube-tu i gura igrice bez problema a jos likove i overklikuju da gura jos vise. ja se time ne opterecujem iskreno. jedino sto mi smeta je 330 procesor koji ne podrzava CPU scaling jer da i to podrzava komotno bih spustio takt procesora na sto nize ali :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala stein. mnogo je OK netbook. mala zmija. gledam na youtube-tu i gura igrice bez problema a jos likove i overklikuju da gura jos vise. ja se time ne opterecujem iskreno. jedino sto mi smeta je 330 procesor koji ne podrzava CPU scaling jer da i to podrzava komotno bih spustio takt procesora na sto nize ali :(

Nema na čemu ;)Iz ličnog ugla, meni je to postalo nedovoljno, ali sam letvu za preskakanje svakako podigao povisoko... Smejurija je da sam koliko do juče radio na 15.4" monitoru (Acer laptop) a tek nešto malo provodio ispred 19" ASUS monitora. Prešao sam na 24" (svi mi znamo da zapravo to nije toliko nego manje) a evo, svakog dana ustreptalo čekam da mi stigne i drugi jer mi ponestaje prostora na jednom monitoru... Ovo je put ka drugom kraju rupe bez dna (ulaganje u računar olakšava shvatanje teorije o beskonačnosi svemira: nikad kraja), ali neka ga, jednom se živi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam isao logikom da pazarim netbook koji ce biti mali, lagan i prenosiv a da opet moze da se radi na njegovom monitoru. 10" je bas malo za rad jer sam imao prilike da radim na njima. ova 12" je bas nekakav dobar odnos velicine a da se sve opet vidi normalno. kuci sam vezan na 19" monitor na kojem i radim vecim delom vremena (pisem diplomski ;) ). da sam neki gamer zalidjeni kutija bi bila pored mene ali eto ovo mi je nekako sladje. jedina mana ovog N modela je to sto je hladjenje sa mnogo slabijeg brata 1201H i stoga i tolika temp procesora (onaj je obican atom na 1.3GHz dok je ovaj dual na 1.6GHz). cim istekne garancija dolazi srafciger i mod hladjenja koji je neophodan

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam isao logikom da pazarim netbook koji ce biti mali, lagan i prenosiv a da opet moze da se radi na njegovom monitoru. 10" je bas malo za rad jer sam imao prilike da radim na njima. ova 12" je bas nekakav dobar odnos velicine a da se sve opet vidi normalno. kuci sam vezan na 19" monitor na kojem i radim vecim delom vremena (pisem diplomski ;) ). da sam neki gamer zalidjeni kutija bi bila pored mene ali eto ovo mi je nekako sladje. jedina mana ovog N modela je to sto je hladjenje sa mnogo slabijeg brata 1201H i stoga i tolika temp procesora (onaj je obican atom na 1.3GHz dok je ovaj dual na 1.6GHz). cim istekne garancija dolazi srafciger i mod hladjenja koji je neophodan

Po prodavnicama sam video perforirana postolja za ovakve male mašine sa po jednim ili dva ugrađena ventilatora. Pošto nisam nikada imao problema sa grejanjem već pomenutog Acer-a, nisam obraćao previše pažnje na cenu... Da ne komplikujem, našao sam dve varijante, pasivnu i aktivnu, gde pasivna izgleda otprilike ovako za nekih cca 8-9€...

Postavljena slika

A aktivno hlađenje košta od nekih 25 evra pa naviše. Kao samograditelj, ako ti je grejanje stvarno toliko koliko kažeš, možda možeš naći nešto da odradi ovaj poslić, ili čak kupiti ovakav pasivni stalak i dodati jedan, dva ili tri mala ventilatora ispod i nabosti im napajanje sa adapterom da ne bodeš napajanje na računaru... Parola, "snađi se" kod nas uvek važi, a ako radi posao, što da ne... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam aparat da slika postolje koje sam napravio. napred su rupe za vazduh a po sredini 2 ventilatora. slicno tome sa slike ali jednostavno to je to. citam po EEE forumu i to su te temperature koje ne mogu nize (samo navise :( )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam aparat da slika postolje koje sam napravio. napred su rupe za vazduh a po sredini 2 ventilatora. slicno tome sa slike ali jednostavno to je to. citam po EEE forumu i to su te temperature koje ne mogu nize (samo navise :( )

Može i naniže, jedino onda moraš da prvo nečim ohladiš vazduh koji ubacuješ... To sve dovodi do toga da može da ispadne skuplje hlađenje nego grejanje :) Neka, uživaj, a ako tvom malom eeeekavcu to ne smeta, nije ni bitno :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trebali mi neki mali bezveze zvučnici za kompjuter, čisto da sviruckaju za youtube i ponekad neku igru, kad naleteše za smešne pare mali RFT B7186 sa L2461 drajverima (125mm). Eto, da ne kažu ljudi da nemam nijedne fullrange zvučnike :buehehe:Slike su sa neta, oteše mi foto-aparat.

Izmenjeno od Mentok
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма нема везе, уживај !Сликаћу Ја моје који су исти па ћу ти послати слике а ти даље гледај шта ћеш  :Viannen_loungelizard:.

Ja znam šta ću - preoteću foto aparat nazad. :sarcastic_hand:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je napravljeni Audio Note zvučnik gdje se gazda potrudio da iskopira svaki detalj originala.Pojačala su originalno sa 320B XLS lampama (trenutno stavljene 300B), ostale su neke jako raritetne, ako dobro vidim jedna ima oznaku CRC76, drugu nisam skužio osim što na njoj piše FAA, a ispravljačica je vjerojatno 5U3C. Transformatori su Tango, a interstage Lundahl. Jučerašnji "slušači" kažu da pojačalo "nema cijene" :angel0: (to je rekao vlasnik zvučnika), a ja mogu kazati da su zvučnici odlični.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...