Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

On 10.12.2020. at 16:02, krca44 reče

Sipi shunt i Mu Follower - layout ManicP

Stigao pre par dana, juce pustio u rad, trenutno na t-bed-u, bez vol ctrl.

Radi lepo sa cevnim ampom, Pointe uvek radi bolje kad dobija signal niske impedanse.

Dobice lepu kutiju, Grayhill switch i attenuator + relejnu pcb, samo cekam da vidim da li ce ici jos nesto zajedno s njim u kutiju.

:D

 

DSCN3769 MJU FOLLOWER - Dec 2020 copy.jpg

Krca, sta si stavio umjesto 2SK170? Pitanje za upucene: Da li odgovara 2N5486? Evo datasheet
Ostatak dijelova vec spremam u korpicu na Mouseru.

Red je da ovo zavrsim, mislim da sam prvi dobio plocice od Pedje.  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Superhik reče

2SK170

Otkud 2SK170 u prici ?

Sipi je za shunt koristio BF862 / BF245 a za Mu Follower BS170 ( ovaj ima svuda ) - ovo nije preamp sa BF862.  Toliko ja bar znam ( mozda ima stvari koje ne znam ).

Ovu pcb koju vidis nisam ja napravio, treba pitati tvorca layouta, ManicP, tema Sipijev Mu Follower post 45, strana 3.

BF245A ima u Kelco ( A, B i C ) ali ne znam da li su stvarno original iako nisu jeftini - to moze za shunt.

 

 

Pitaj Zena, ja nameravam da pravim neku verziju Le Pacific i nemam 2SK170 nit' cu traziti, slucajno imam 2SK145BL ( on je mooozda zamena za jedan K170 ili bi mogao biti pravilnije receno, nije direkt zamena ).

 

P.S.  Zaboravio da pitam sta je u shantu, da li je BF862 ili BF245.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neko je pricao da nisu original - samo ne mogu da se setim ko to bese.

 

 

Ovo sam sacuvao od kolege sa drugog foruma koji ima originale :

"Na gornjoj strani kucista na liniji gde se nalazi varni spoj plastike nalazi se strogo po sredini jedna malo deblja linija od otprilike 2mm.

Samo Toshiba ima to, kod drugih proizvodjaca ona je 1mm i nije na sredini.

Dva navedena feta se najvise falsifikuju ali se najlakse ispituju - dovoljno je izmeriti IDSS i VP.
Kod ovih laznjaka za grupu BL Idss je oko 15mA ( Max 12mA ) a Vp je 1.2V ( Max 0.6V )."

 

Razgovor vodjen u vezi komada kupljenih kod Alweit-a, po ovom gore ( debljoj liniji ) on ima originale.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, krca44 reče

Otkud 2SK170 u prici ?

Sipi je za shunt koristio BF862 / BF245 a za Mu Follower BS170 ( ovaj ima svuda ) - ovo nije preamp sa BF862.  Toliko ja bar znam ( mozda ima stvari koje ne znam ).

Ovu pcb koju vidis nisam ja napravio, treba pitati tvorca layouta, ManicP, tema Sipijev Mu Follower post 45, strana 3.

BF245A ima u Kelco ( A, B i C ) ali ne znam da li su stvarno original iako nisu jeftini - to moze za shunt.

 

 

Pitaj Zena, ja nameravam da pravim neku verziju Le Pacific i nemam 2SK170 nit' cu traziti, slucajno imam 2SK145BL ( on je mooozda zamena za jedan K170 ili bi mogao biti pravilnije receno, nije direkt zamena ).

 

P.S.  Zaboravio da pitam sta je u shantu, da li je BF862 ili BF245.

Znam da je ManicP tvorac layouta.
Koliko vidim i ti imas 2 BC560C, znaci V1.2 samo je drugi jfet. Te BF862 i BF245 nema ni Mouser ni Farnell.

Sipi pre-MT MJU v1.2 SCH.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ostalo je ovo BF 245 B

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=1955

I ovo sto oni kazu 2SK170 BL

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=11198

 

Ako kupis BF245B imas R3 za prilagodjenje ali to bolje moze Pedja da ti objasni.

Posto sam skupio materijal  imam BF245 A, par komada, mogu da ti posaljem jedan, plati postarinu - ako ti odgovara, ne znam kako drugacije da ti pomognem.

 

I Zen ako hoce da kaze sta bi mogla biti zamena za 2SK170  pa da vidis sta ima Mouser ili Farnell.

 

P.S.  Gledao sam pcb, kod mene je K170 BL.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...