Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Pchelac said:

Sax, samo jos da sada uparis sa class d “Akita” ampom TI... sas lampovnijem baferom ispred, kao onaj Pass ov H2, da ga zasladi malo...a ? Mislim, cisto imena radi... a i snage

imam TDA 7293 koji retko koristim.

napravio sam ga zato sto nikad nisam imao konkretno bas taj.

imao sam i 3886, i 7294, i tusta i tma ... ali 7293 nisam.

radi veoma fino.

sto se tice bafera, nemam trenutno ni jedan.

imam u vidu jedan sa 2 ulaza - jedan za komp, drugi za gram.

ali mozda ga i ne sklopim, vec sklopim/sklepam pasivni.

jer, ja sam u tube svetu, ne u solid state-u.

a bafer mi nije neophodan jer od amplifikacije koristim svetleci SET.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, NIXIE reče

Za čega ti je ovo?

Za par godina ( 2 ) :

prvo ovo :

https://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/273817-muscovite-mini-iii-6n23p-phono-stage.html

Deo materijala mi se poklapa sa onim sto vec imam i sto cu sledece raditi  ( Salas Valve Itch, stabilizacija moze ista za oba i ECC88 ).

pa onda jos par godina (mozda) ovo sa cevnom stabilizacijom :

https://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/213769-muscovite-6s3p-tube-phonostage-10.html

I mozda za jos ponesto, ne mogu trenutno da pazarim 5842/417,  skupe su, za 20eu ne znam sta dobijam, to je za onaj Tocatta phono, prvi stepen.

Ima jos jedan tip cevi koji bih nabavio za eksperiment al' otom-potom ( trenutno dzabe tipa 2,5 eu kom ).

 

Mada ne znam dal' uopste ima smisla sve to raditi jer treba to ispratiti od pocetka do kraja, MC-trafo-pre,amp-kutije-soba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, krca44 said:

Za par godina ( 2 ) :

prvo ovo :

https://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/273817-muscovite-mini-iii-6n23p-phono-stage.html

Deo materijala mi se poklapa sa onim sto vec imam i sto cu sledece raditi  ( Salas Valve Itch, stabilizacija moze ista za oba i ECC88 ).

pa onda jos par godina (mozda) ovo sa cevnom stabilizacijom :

https://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/213769-muscovite-6s3p-tube-phonostage-10.html

I mozda za jos ponesto, ne mogu trenutno da pazarim 5842/417,  skupe su, za 20eu ne znam sta dobijam, to je za onaj Tocatta phono, prvi stepen.

Ima jos jedan tip cevi koji bih nabavio za eksperiment al' otom-potom ( trenutno dzabe tipa 2,5 eu kom ).

 

Mada ne znam dal' uopste ima smisla sve to raditi jer treba to ispratiti od pocetka do kraja, MC-trafo-pre,amp-kutije-soba.

pre nego sto ista pocnes da pravis, bacas pare na bilo sta, kontaktiraj me.

to jest, svrati, pa ko ljudi da sve natenane ...

:cheers:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapetljaces se neopevano, za tu lampasku riju je ispravljac jedno 10 kila, pride visok napon plus specifican regulator...a na vidiku ima jos pozicija za komplikacije.

Bolje sa cika Saletom natenane pa mic po mic, prvo regulisani ispravljac sa lakom promenom napona ...pa laganica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 42 minuta, vladd reče

Zapetljaces se neopevano, za tu lampasku riju je ispravljac jedno 10 kila

Vladd ni lud ne bih na sadasnjem nivou pokusao izradu tog cevnog ispravljaca+regulatora.

Moze onaj Salas-ov SSHV ili nesto drugo.

A taman da sad imam sve delove, ne bih ga pravio bez dodatnog iskustva sa ptp vezivanjem komponenti - previse toga moze da krene naopako - to je projekt za dve-tri godine unapred ( vrlo optimisticna procena da cu za to vreme steci minimum neophodnog iskustva iz prakse i teorije ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto ne uradis riju sa EF86 (ili ruska 6Z32P) ?

bilo je na forumu, pravio vise komada, a pravio

i kolega Djole (DjMilicic).

minimum delova, zvuk fantazija a uspeh izrade zagarantovan.

nema mambo-dzambo ili fensi delova.

nije $$$ uopste.

moja modifikacija Quad rije.

ako si zainteresovan, mozemo da pomognemo i Djole i ja.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Sipi shunt i Mu Follower - layout ManicP

Stigao pre par dana, juce pustio u rad, trenutno na t-bed-u, bez vol ctrl.

Radi lepo sa cevnim ampom, Pointe uvek radi bolje kad dobija signal niske impedanse.

Dobice lepu kutiju, Grayhill switch i attenuator + relejnu pcb, samo cekam da vidim da li ce ici jos nesto zajedno s njim u kutiju.

:D

 

DSCN3769 MJU FOLLOWER - Dec 2020 copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...