Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

sacekaj da dobijes amp, onda se otvaraju razne mogucnosti

ovo sto si linkovao je poboljsanje u tom smislu da je novi pcb prilagodjen za drugu pentodu/triodu koja ima iste performanse u kolu ali drugaciji pinout

dakle , zvuk je stock

ja bih licno isao - ako se menja pcb, na opseznije prepravke

imas vremena, prvo malo uzivaj u stock varijanti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 28 minuta, Zen Mod reče

sacekaj da dobijes amp, onda se otvaraju razne mogucnosti

ovo sto si linkovao je poboljsanje u tom smislu da je novi pcb prilagodjen za drugu pentodu/triodu koja ima iste performanse u kolu ali drugaciji pinout

dakle , zvuk je stock

ja bih licno isao - ako se menja pcb, na opseznije prepravke

imas vremena, prvo malo uzivaj u stock varijanti



Još moram "uživati" i u onom AN klonu. :rofl:
Znam da hrčkam kojekakve jeftinjare, ali neće se baciti. AN klon bi mogao završiti kod klinke u sobi, ako za ništa drugo onda da joj se ozvuči električni piano sa nekim vintage zvučnjacima.
Dynaco gledam godinama, ali nisam nikad za stvarno imao namjeru kupiti ga sve dok nisam sad naišao na aukciju bez ijednog bida, pa stavio svoju ponudu. U međuvremenu su stigla još dva bida manja od mojeg i evo ga.
Sve to moram proći prije nego zagrebem po Babelu tako da me kasnije ne muče pitanja tipa "Što ako...?" :smesna:
A još uvijek hrčkam bits and bolts za onaj Lenco L-75. Sljedeće Spasovo ću vjerojatno uzeti 12" ručku od nekog švabe što ga zovu Alfred Bokrand. Nemam pojma je li to išta dobro, ali svi cool klinci u školi ga hvale.
Vjerojatno ću završiti na dva setupa - jedan za Austriju i jedan kad dođem kući.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Zen Mod reče

jbga

znaci sad moras traziti jos jedan par Tannoya

:rofl:




I utekao mi je jedan par 15-ica u Beču pred desetak dana. :)
Ma naići će jednom nešto povoljno baš kad budem sposoban platiti. Zanimacija ne smije biti opterećenje nego zadovoljstvo. Tao of Hifism! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, Spachek reče

Dynaco

Oni su Ameri a neki skandinavci su za njih radili kutije koje se danas mogu naci kao diy projekt Seas A25 ( inspirisani tim starim modelom - modernizovan klon ).  Koji su tacno skandinavci radili to za Dynaco ziasta se ne secam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti legendarni Dynaco A25, A35, A50 su svi sa Seas driverima, pravljeni u Skandinaviji i uvoženi u USA pod Dynaco brendom.  A25 i 35 su slični, dvosistemski (midbas 25cm i visoki 38mm) samo A35 ima veću kutiju, dok je A50 takođe sa tim itin driverima, ali sa dva midbasa i prilično velikom kutijom, nisam siguran da li je 2way ili 2.5way. Sve kutije su aperiodic damping principa rada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam znao da su ugrađivali Scanspeak u Dynaco zvučnike A25/35/50.  Jeste to bilo popularno i prodavano u velikom broju, naročito A25, ali Seas je i tada bila jako velika fabrika, ne verujem da nisu mogli da naprave dovoljno drivera. No sve je moguće, možda je i cena izrade imala neku ulogu, možda su bolje zvučali Scanspeak driveri. U svakom slučaju, davna je to prošlost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, zerowaf said:

Srpski Dynaco board na ebayu

Je li čovjek možda ovdje na forumu?
Nije da baš moram sad sve pokupovati što vidim u vezi nove igračke, ali da znam ako će trebati....ili ako netko ovdje zna da je baš dobro. :)

Covek je ovde na forumu kao Radiostar (Dragan N.) , on je Pancevac i blizu je meni. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, BANAT reče

Covek je ovde na forumu kao Radiostar (Dragan N.) , on je Pancevac i blizu je meni. 


Pa lijepo je znati!
Ako je član ovog foruma onda je to za mene dovoljna garancija za kvalitetu. :thumbsup:
Vidjet ću još dok dođe što će biti od Dynaca.
Stigle su mi lampe i ruski kondenzatori za onaj AN klon, a naručio sam i ruske PIO+bypass ruski teflon za Dynaco....tek da se ima jer su originali možda baš stvarno još uvijek originali. (0,22uF+22000pF i 01uF i 10000pF, te silver mica 390pF - tako je na dyna forumu napisao nekakav Bob nešto da je to dobro....ja samo spajam točkice, pa makar bile i krivo numerirane.)
Jedino što mi je čovjek rekao da je zamjenio je veliki kondenzator (na slikama se vidi da je 80+40+30+20 uF umjesto, ako se ne varam, 40+30+30+20 uF) i da je zamjenio selenijsku diodu/ispravljač. Valjda za silicijsku, nisam ga se sjetio pitati. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...